• SUKCES NASZEJ UCZENNICY W OLIMPIADZIE O WIELKICH POLAKACH

• Uczennica naszej szkoły, MARTYNA BRZUSZEK otrzymała Tytuł Finalisty w XXII Regionalnej Olimpiadzie o Wielkich Polakach- w obecnym roku o Służebnicy Bożej Annie Jenke. Finał Olimpiady odbył się 27 maja 2022r.  w Jarosławiu. Udział w finale wzięło 35 uczniów. Martynie, serdecznie gratulujemy.

• FINAŁ KONKURSU BIBLIJNEBO "ŻYĆ EUCHARYSTIĄ"

• 16 maja w Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślu, odbył się finał diecezjalny Konkursu Biblijnego "Żyć Eucharystią". Wzięło w nim udział 117 uczniów szkół podstawowych, od klasy 4 do klasy 7. Uczniowie naszej Szkoły: PIOTR WOLANIN z klasy 5 i KACPER KUSTRA z klasy 4 otrzymali Tytuł Finalisty Konkursu Biblijnego. Serdecznie gratulujemy!

• "SPRZĄTAMY DLA POLSKI"

• W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła wzięła udział w akcji "Sprzątamy dla Polski". Za udział w akcji otrzymaliśmy pamiątkowy certyfikat udziału w projekcie.

• WYCIECZKA DO KINA

• W dniu 11 maja grupa uczniów z klas I-V oraz oddziału przedszkolnego wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do kina Helios oraz restauracji McDonald's w Rzeszowie.

Najpierw wszyscy obejrzeli bardzo ciekawy film pt. "Sonic 2" o szybkim jak błyskawicai bardzo sympatycznym ponaddźwiękowym niebieskim jeżu. Dzień był bardzo pogodny i słoneczny, dlatego uczniowie wstąpili do restauracji McDonald's, gdzie mogli ochłodzić się pysznymi lodami i zimnymi napojami.

Po długim okresie pandemii wycieczka dostarczyła wszystkim wiele ciekawych i miłych wrażeń.

• WIZYTA W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ

• 9 maja uczniowie klasy I i odziału przedszkolnego mieli przyjemność uczestniczyć w niecodziennych zajęciach. Wraz z wychowawcami wybrali się z wizytą do pobliskiej Biblioteki Publicznej. Dzięki uprzejmości Pani bibliotekarki mogli zapoznać się z pracą bibliotekarza oraz księgozbiorem. Zajęcia były bardzo ciekawe i kreatywne. Uczniowie odgadywali zagadki i opowiadali o tym jak należy dbać o książki. Na zakończenie wspólnie wykonali biedronki z papieru, którymi ozdobili klasę szkolną. Wycieczka przyniosła wiele korzyści, przede wszystkim rozbudziła zainteresowania czytelnicze i literackie dzieci, a tym samym zachęciła do częstego odwiedzania biblioteki i korzystania z jej księgozbioru.

• GMINNY KONKURS RECYTATORSKI "POEZJA MARII KONOPNICKIEJ"

• 10 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VIII Gminnym Konkursie Recytatorskim "Poezja Marii Konopnickiej" w Domaradzu. Nasi uczniowie zajęli wysokie miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych.

W kat. II:

II miejsce - Maria Bogusz (kl. II)

wyróżnienie -  Natalia Stokłosa (kl. III).

W kat. III:

II miejsce - Karolina Domaradzka (kl. V)

III miejsce - Piotr Wolanin (kl. V).

Serdecznie gratulujemy!

• POWIATOWY TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ OTWP

• 28 kwietnia 2022 r. odbył się powiatowy turniej wiedzy pożarniczej w komendzie PSP w Brzozowie.

Naszą szkołę oraz naszą gminę reprezentował w grupie I, tj. kl. I - IV, uczeń kl. IV Wiktor Bryś. Nasz uczeń pokazał się z bardzo dobrej strony i zajął II miejsce.

Serdecznie gratulujemy Wiktorowi i życzymy dalszych sukcesów w zdobywaniu wiedzy pożarniczej w kolejnych latach szkolnych.

• ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

• 3 maja to data, która na stałe wpisała się w pamięci i sercach wszystkich Polaków. Tego dnia, w 1791 r., Sejm Czteroletni uchwalił Konstytucję, która była szansą dla naszego kraju. Przygotowanie i wprowadzenie tego dokumentu stało się próbą ratowania zagrożonej Ojczyzny.

Tym ważnym wydarzeniom poświęcony został uroczysty apel uświetniony pieśniami patriotycznymi. Przygotowali go uczniowie kl. IV i V pod opieką p. Haliny Jurek i p. Krystyny Lubas. Niezwykłą ilustracją montażu słowno - muzycznego była prezentacja ruchomego obrazu wykonana na podstawie dzieła Jana Matejki, namalowanego w setną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Rangę uroczystości podkreśliły również obecność pocztu sztandarowego szkoły oraz wspólne odśpiewanie hymnu narodowego.

Uroczysty apel był dla nas ważną lekcją patriotyzmu.