• WYMIANA KARTEK WIELKANOCNYCH

• W okresie przedświątecznym uczniowie klasy 7 wzięli udział w projekcie „Osterwünsche & Easter wishes”. Młodzież naszej szkoły własnoręcznie wykonała kartki wielkanocne różnymi technikami oraz zredagowała życzenia w języku niemieckim , które następnie zostały wysłane do uczniów klas siódmych w Szkole Podstawowej w Bliznem. W zamian każdy uczeń otrzymał równie piękną kartkę z życzeniami od rówieśników. Taka wymiana pozwala nie tylko na kultywowanie tradycji świątecznych, lecz również umożliwia wykorzystanie w praktyce tego, czego uczymy się na lekcjach języka niemieckiego.

• PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

• Tradycyjnie jak co roku dzień 21 marca czyli Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole obchodzony jest w radosnej i miłej atmosferze. W tym dniu odbywają się zajęcia inne niż zwykle, bez plecaków i pytania, tak też było i w tym roku. Z tej okazji młodsi uczniowie z klas 0-III przywitali wiosnę wierszem i piosenką podczas konkursu recytatorskiego pt. „Wiosenne wierszowanie”. Wszyscy uczestnicy przygotowali się solidnie do tego wydarzenia. Kolorowe wiosenne stroje, rekwizyty, a przede wszystkim pięknie wyrecytowane wiersze sprawiły że jury konkursowe miało nie lada wyzwanie, aby wyłonić zwycięzców.

Ostatecznie zwycięzcami zostali:

W kategorii pierwszej klas 0-I:

I miejsce- Maksymilian Wojewoda

II miejsce – Jan Domaradzki i Szymon Wolanin

III miejsce – Milena Adamska i Nikola Herbut

W kategorii drugiej Klas II-III:

I miejsce – Julia Bryś i Wiktoria Pilch

II miejsce – Magdalena Nykiel i Weronika Blum

III miejsce – Filip Herbut i Magdalena Bryś

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, wyróżnienia i wspaniałe nagrody ufundowane przez życzliwych i hojnych sponsorów, którym z całego serca bardzo serdecznie dziękujemy.

Starsi uczniowie z klas IV-VII też bardzo aktywnie spędzili ten piękny i słoneczny dzień. Najpierw zaprezentowali swoje oryginalne wiosenne stroje oraz zamienniki plecaka szkolnego, później odbyły się międzyklasowe rozgrywki sportowe, a na końcu wszystkie klasy przygotowały tradycyjne i kolorowe Marzanny.

Po tak mile spędzonym czasie w uczniach i nauczycielach również, budzi się nadzieja, że wiosna bardzo szybko zawita do szkolnych sal.

• OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ- ETAP GMINNY

• 21 marca 2024 roku w Sali Urzędu Gminy w Domaradzu odbył się etap gminny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,, Młodzież zapobiega pożarom”. Naszą szkołę reprezentował w grupie I tj.  klasy I-IV Jan Sowa - uczeń klasy IV a w grupie II tj. klasy V-VIII Katarzyna Sowa - uczennica klasy VII. Nasi uczniowie zaprezentowali się znakomicie. Wykazali się wysoką wiedzą pożarniczą. W wyniku eliminacji pisemnych i ustnych okazali się najlepsi i zajęli I miejsca, a tym samym reprezentować będą naszą szkołę oraz gminę w eliminacjach powiatowych. Składamy im wielkie gratulacje i życzymy sukcesów w następnym etapie.

• REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

• Serdecznie dziękujemy Pani Annie Podczaszy oraz Pani Elżbiecie Jakubowicz za zorganizowanie i przeprowadzenie rekolekcji wielkopostnych 18 marca w naszej szkole.

W naukach tych uczestniczyli uczniowie kl. „0” – VII, którzy uważnie słuchali kierowanych do nich słów. Aktywnie angażowali się także w powierzone im zadania, za co zostali nagrodzeni książkami ufundowanymi przez ks. proboszcza Mariusza Pelca.

Czas rekolekcji był dla naszej społeczności szkolnej momentem wyciszenia i refleksji nad wartością życia. Z pewnością będziemy kierować się przekazanymi nam radami i wskazówkami.

• ELIMINACJE SZKOLNE OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ

• 13 marca 2024r. w naszej szkole odbyły się eliminacje szkolne  Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,, Młodzież zapobiega pożarom”. Nad przebiegiem eliminacji czuwali: Mariusz Chyłek -naczelnik OSP w Baryczy oraz nauczyciele Mariola Sowa i Krystyna Lubas .

Konkurs  rozegrany był w dwóch kategoriach wiekowych tj. klas I-IV oraz klas V-VIII. Wszyscy uczniowie rozwiązywali test składający się z 20 pytań.

Z kategorii pierwszej do eliminacji gminnych zakwalifikował się Jan Sowa uczeń klasy IV . Natomiast z klas V-VIII najwyższa liczbę punktów z testu  otrzymała uczennica klasy VII Katarzyna Sowa i jednocześnie zakwalifikowała się ona do etapu gminnego.

Wszyscy  uczniowie zasługują na uznanie gdyż wykazali się bardzo wysokim poziomem wiedzy pożarniczej.  Otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz maskotki strażaka ufundowane  przez OSP w Baryczy. Wszystkim gratulujemy i życzymy sukcesów i powodzenia w kolejnych etapach konkursu.