• Szanowni Rodzice!

  Dyrekcja Szkoły serdecznie zaprasza Państwa do udziału w szkoleniu dla Rodziców na temat: Cyberprzemoc- nowe zagrożenia. Jak ochronić moje dziecko przed niebezpiecznymi treściami w sieci komputerowej?

  Szkolenie odbędzie się w naszej szkole 25 października 2018 r.  (czwartek) o godz. 8.00 i będzie trwało około 45 min.

  Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców.

 • Dzień Patrona Szkoły

  Dzień Patrona Szkoły

  16 października jest datą szczególną w życiu naszej społeczności szkolnej. Tego dnia wspominamy rocznicę nadania imienia Ojca Świętego Jana Pawła II naszej szkole oraz przeżywamy rocznicę wyboru Metropolity Krakowskiego Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

  By uczcić te wydarzenia, przemaszerowaliśmy wraz z pocztem sztandarowym do Kościoła i uczestniczyliśmy we Mszy św. Z kościoła udaliśmy się pod pomnik Jana Pawła II, gdzie odśpiewaliśmy "Barkę", złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicz. Dalsza część uroczystości miała miejsce na hali sportowej. Na początku Pani Dyrektor powitała Pana Wójta, Księdza Proboszcza, rodziców, uczniów i nauczycieli. W swym przemówieniu wspominała Jana Pawła II jako wielkiego człowieka, patrona, autorytet i wzoru do naśladowania. Następnie uczniowie starszych klas przedstawili montaż słowno - muzyczny pod hasłem "Promieniowanie ojcostwa". Nawiązali w nim do ważnych wydarzeń w życiu Jana Pawła II. O Patronie zaśpiewały i zatańczyły także najmłodsze dzieci. Po części artystycznej Pani Dyrektor wręczyła nagrody laureatom konkursu o Janie Pawle II.

  Na zakończenie głos zabrał Wójt Gminy Domaradz, który przywołał w swych wspomnieniach wydarzenia związane z wyborem Karola Wojtyły na Papieża.

  Udział w uroczystości po raz kolejny uświadomił nam, jak wielkim człowiekiem był nasz Patron Ojciec Święty Jan Paweł II.

  Uroczystość przygotowały: p. Beata Pomykała - Sapa, p. Aldona Dydek, p. Gabriela Szeliga.

 • Dzień Edukacji Narodowej

  Dzień Edukacji Narodowej

  15 października z okazji Dnia Edukacji Narodowej Samorząd Szkolny przedstawił program artystyczny. Uczniowie występując w rolach nauczycieli, zaprezentowali humorystyczne scenki z życia szkoły przeplatane piosenkami. Po części artystycznej złożyli wszystkim nauczycielom życzenia, podziękowali za przekazywaną wiedzę i za trud włożony w kształtowanie serc i umysłów oraz wręczyli kwiaty.

  Na zakończenie Pani Dyrektor podkreśliła wartość i znaczenie nauki w życiu każdego ucznia, a także podziękowała nauczycielom i pracownikom szkoły za podejmowaną pracę.

  Uroczystość przygotowała p. Joanna Sadowska.

 • Głośne czytanie ze Słodziakami/ Dni Głośnego Czytania

  Głośne czytanie ze Słodziakami/ Dni Głośnego Czytania

  Nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji "Dzień Głośnego Czytania", który obchodzony był 29 września. Uczniowie klasy I i II we wtorek oraz w czwartek przy współudziale rodziców wzięli udział w tej akcji. Akcja ta ma na celu zmotywować rodziców i najmłodszych nie tylko do nauki, ale i rozwijania prawdziwej pasji czytania. Rodzice, uczestnicząc w zajęciach, czytali dzieciom fragmenty książki Renaty Piątkowskiej "Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków".

  Dziękujemy rodzicom uczniów obydwu klas za tak liczne przybycie, życzymy wielu wspaniałych chwil z kiążką podczas wspólnego czytania ze swoimi dziećmi. 

  Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej

   

 • Wyjazd do kina

  Wyjazd do kina

  3 października został zorganizowany wyjazd do kina Helios w Rzeszowie dla uczniów klas VI, VII, VIII i IIIG. Uczniowie obejrzeli film pt. "Dywizjon 303. Historia prawdziwa", inspirowany książką Arkadego Fiedlera. Dzieło przedstawia historię polskich asów przestworzy, lotników początkowo niedocenianych, którzy stają się legendą. W ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF-u) tworzą elitarną jednostkę - Dywizjon 303, który nie ma sobie równych. Ich ponadprzeciętne umiejętności i niezwykły patriotyzm mogą być przykładem dla kolejnych pokoleń Polaków, czym jest prawdziwe bohaterstwo. Film opowiada nie tylko o spektakularnych akcjach, w których brali udział podczas Bitwy o Anglię, ale pokazuje również życie prywatne lotników. 

  Po filmie wysłuchaliśmy interesującego komentarza historycznego pracownika IPN dotyczącego wydarzeń filmu.

 • Program "Polska - moja Ojczyzna"

  Program "Polska - moja Ojczyzna"

  27 września uczniowie młodszych klas uczestniczyli w programie edukacyjnym "Polska - moja Ojczyzna". Celem przewodnim spotkania było przybliżenie i wyjaśnienie słowa patriotyzm, a także uświadomienie dzieciom, że zamieszkują na szczególnym skrawku Ziemi - zwanym Ojczyzną.

  Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach. Rozwiązywały zagadki związane z Polską na tablicach edukacyjnych. Prawidłowe odpowiedzi odsłaniały kolejne części zakrytej planszy, zawierającej wiersz Władysława Bełzy zwany "Katechizmem polskiego dziecka".

  Wszyscy uczniowie otrzymali "Dyplom Małego Patrioty", a szkoła certyfikat "Szkoła Patriotów" za udział w akcji "Polska - moja Ojczyzna".

  Na zakończenie uczniowie pozowali do zdjęć w strojach Powstańców.

  Udział w programie był niezapomnianą lekcją patriotyzmu, która uświadomiła uczestnikom, że należy być dumnym z tego, że jesteśmy Polakami.

 • WYWIADÓWKA SZKOLNA

  SPOTKANIE Z RODZICAMI - 25 WRZEŚNIA 2018 R.

  O GODZ. 17.00.

   

 • Sukcesy sportowe

  Sukcesy sportowe

  Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Indywidualnych Mistrzostwach Powiatu w lekkiej atletyce i zajęli wysokie miejsca.

  Julia Stec zajęła I miejsce, a Agata Sowa II w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej  - rzut dyskiem dziewcząt

  Mateusz Syrnik I miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej  - rzut dyskiem chłopców

  Kacper Turoń II miejsce w Igrzyskach Dzieci - rzut piłeczką palantową chłopców

  Mistrzostwa odbyły się 21 września w Brzozowie. 

  Gratulujemy!

 • Spotkanie z policjantami

  Spotkanie z policjantami

  11 września w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów wszystkich klas z policjantami. W czasie pogadanki uczniowie dowiedzieli się wielu ważnych informacji na temat bezpieczeństwa na drodze z domu do szkoły, zagrożeń płynących z internetu, niebezpiecznych używek oraz o przemocy rówieśniczej.

  Była to ważna lekcja, która uświadomiła wszystkim znaczenie problemów, z jakimi coraz częściej spotykają się młodzi ludzie.

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

  Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

  3 września cała społeczność szkolna wzięła udział we Mszy św. inaugurującej nowy rok szkolny. Z Kościoła przemaszerowaliśmy wraz z pocztem sztandarowym do szkoły, gdzie miały miejsce dalsze części uroczystości. Po wprowadzeniu na halę sportową sztandaru szkoły wszyscy odśpiewaliśmy hymn narodowy. Na początku Pani Dyrektor serdecznie przywitała przybyłych gości oraz społeczność szkolną. Następnie głos zabrała Sekretarz Gminy Domaradz, która w imieniu Wójta Gminy odczytała podziękowanie dla Pani Dyrektor Małgorzaty Pitery za wieloletnie pełnienie funkcji dyrektora szkoły i powierzyła tę funkcję Pani Małgorzacie Wolanin. Podziękowania za wieloletnie kierowanie szkołą, trud i zaangażowanie włożone w pracę złożyli również obecna Pani Dyrektor, przewodnicząca Rady Rodziców oraz przedstawiciele Społeczości Uczniowskiej. Pani Dyrektor podziękowała wszystkim za współpracę i życzyła wielu sukcesów w nowej pracy nowej Pani Dyrektor. 

  Na zakończenie uczniowie udali się do klas na spotkania z wychowawcami.

   

   

 • WAKACJE 2018

  WAKACJE 2018

  Wakacje 23 czerwca - 31 sierpnia

  Wszystkim uczniom życzymy radości z każdego słonecznego dnia i z każdej przeżytej przygody. Bezpiecznych i pełnych niezapomnianych wrażeń wakacji!!!

 • KONKURS WOJEWÓDZKI ,,MAŁE JEST PIĘKNE - PRZYRODA POD LUPĄ"

  IV edycja konkursu "Wakacyjne spotkania z przyrodą"

 • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

   

  22 czerwca cała społeczność szkolna przybyła do Kościoła Parafialnego, by uczetniczyć we Mszy św. na zakończenie roku szkolnego.

  Dalsza część uroczystości miała miejsce na hali sportowej w szkole. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu Pani Dyrektor wraz z wychowawcami wręczyła uczniom świadectwa z paskiem i nagrody za wysokie wyniki w nauce. Statuetki, książki i dyplomy otrzymali również uczniowie biorący udział w konkursach oraz zawodach sportowych.

  Na zakończenie Pani Dyrektor życzyła wszystkim udanego i bezpiecznego wypoczynku.

 • POŻEGNANIE GIMNAZJALISTÓW

  21 czerwca odbyła się uroczystość pożegnania uczniów kl. III gimnazjum.

  Na początku Pani Dyrektor przywitała zaproszonych gości, Pana Wójta, rodziców, a także grono pedagogiczne i uczniów. Następnie uczniowie kl. II gimnazjum zaprezentowali wesołą część artystyczną. Zorganizowali "Misiowe przedszkole", do którego zaprosili uczniów kl. III gimnazjum. W ramach zajęć "przedszkolacy" musieli m.in. powtarzać łamańce językowe, zjeść śniadanie w śliniaczkach, zaśpiewać piosenkę i dokończyć zdania - zagadki. Zadania nie były łatwe, ale gimnazjaliści wykonali je bez trudu. Następnie wspominali lata spędzone w szkole podstawowej i gimnazjum. Serdecznie podziękowali rodzicom i nauczycielom za cierpliwość, wyrozumiałość oraz wysiłek włożony w edukację i wychowanie. Podziękowali również Pani Dyrektor i Panu Wójtowi. W dowód wdzięczności wręczyli kwiaty i złożyli życzenia. Później zatańczyli współczesny taniec, po którym zaprezentowali pokaz zdjęć, będących zapisem ważnych wspomnień.

  Po części artystycznej absolwenci gimnazjum przekazali na rece Pani Dyrektor pamiątkowe tablo. Pani Dyrektor w swoim przemówieniu nawiązała do lat spędzonych w szkole przez tegorocznych absolwentów oraz do nowych wyzwań, które ich czekają. Życzyła im dobrych wyborów, wielu możliwości, przyjaźni i dobrych ludzi na drodze życia, a także spełnienia marzeń. Następnie podziękowała rodzicom z trójki klasowej, wręczając dyplomy Przyjaciela Szkoły, a listy gratulacyjne rodzicom, których dzieci osiągnęły wysokie wyniki w nauce i wzorowe zachowanie. Nagrodę specjalną od Pana Wójta otrzymała Tigerroe Coomb - Hoar, uczennica kl. III G, która zotała finalistką Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego. Na zakończenie Pan Wójt życzył tegorocznym absolwentom wielu sukcesów.

  Uroczystość przygotowały: Pani Dyrektor Małgorzata Pitera i Pani Krystyna Lubas.

 • Wycieczka do Budapesztu

   

  Wycieczka do Budapesztu - Obrazek 1

  W dniach 14-15 czerwca odbyła się wycieczka na Węgry, w której uczestniczyli uczniowie naszej szkoły. Organizatorem wyjazdu była p. Małgorzata Wolanin wraz z p. dyr. Małgorzatą Piterą i p. Robertem Adamem. Wycieczka została zaplanowana we współpracy z Agencją Turystyczno- Transportową „Fides” z Rzeszowa.

  Rano, o godzinie 3:00, mimo deszczowej pogody wyruszyliśmy w drogę w kierunku granicy słowackiej, a następnie na Węgry do Budapesztu. Warunki pogodowe zmieniły plan wycieczki. Pierwszego dnia udaliśmy  się do Tropikarium, gdzie podziwialiśmy zbiór różnych zwierząt z krajów tropikalnych.  Kolejnym punktem programu był wyjazd do Aquaworldu - Parku Wodnego, gdzie spędziliśmy kilka wyczerpujących godzin. Na basenie każdy znalazł coś dla siebie i spędził bardzo miłe chwile. Później pojechali do hotelu w celu zakwaterowania się i zjedzenia obiadokolacji. Mieliśmy czas wolny, po czym udaliśmy się na krótki spacer po Wzgórzu Gellerta, skąd rozciąga się piękna panorama na Budapeszt. Każdy zachwycał się pięknymi widokami miasta nocą.

  Drugi dzień spędziliśmy na zwiedzaniu cudownej stolicy Węgier. Zobaczyliśmy  m.in. Plac Bohaterów oraz przejechaliśmy ulicą Andrassy- reprezentacyjną ulicą Budapesztu, przy której znajdują się: Opera Narodowa i Muzeum Terroru. Następnie przejechaliśmy do Budy na Wzgórze Zamkowe, gdzie podziwialiśmy m.in. Pałac Prezydencki, Bramę Wiedeńską i Pomnik Symboli Polsko-Węgierskich. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Pesztu.  Zobaczyliśmy  tam np. Pomnik Holocaustu, Plac Rakocsego i Pomnik Imre Nagy.

  Na koniec dostaliśmy czas wolny, który przeznaczyliśmy na zakupy pamiątek. Na pięknej ulicy Vaci, ulicy handlowej, spędziliśmy ponad godzinę. Odwiedziliśmy wiele sklepików, gdzie zakupiliśmy pamiątki dla najbliższych, a w Mc Donaldzie każdy mógł wybrać coś dla siebie i wzmocnić swój wyczerpany organizm na dalszą drogę.

  Po tak intensywnym spędzeniu czasu w Budapeszcie udaliśmy się w podróż powrotną do Polski.

  Ta wycieczka pozostanie na długo w pamięci, ponieważ dostarczyła każdemu wspaniałych przeżyć.

  Aneta Gosztyła

  Paulina Raszewska

 • Recytacja utworów Danuty Wawiłow

  Recytacja utworów Danuty Wawiłow

  5 czerwca, uczniowie kl. III, którzy uczestniczą w zajęciach czytelniczo - teatralnych, odwiedzili koleżanki i kolegów z oddziału przedszkolnego oraz kl. I. Wyrecytowali następujące wiersze: "Dzieci w lesie", "Dwa ptaszki", "Pożałuj mnie", "Taki wielki pies", "Człowiek ze złotym parasolem", "Wiatr" i "Gołąbek". Celem spotkania było zapoznanie najmłodszych dzieci z twórczością poetki Danuty Wawiłow, a także zachęcenie do czytania książek.

 • Dzień Dziecka

  Dzień Dziecka

  Tegoroczny Dzień Dziecka zorganizowany został 4 czerwca w Domaradzu. Na scenie wystąpiły dzieci przedszkolne, prezentując programy artystyczne. Po występach odbył się koncert zespołu Arka Noego. Dla najmłodszych na placu przykościelnym czekały liczne atrakcje. Dodatkowych emocji tego dnia dostarczył mecz nauczycieli i pracowników Urzędu Gminy przeciwko księżom.

 • PASOWANIE NA CZYTELNIKA

  PASOWANIE NA CZYTELNIKA - Obrazek 1

  30 maja w naszej szkole miała miejsce uroczystość pasowania dzieci klasy pierwszej na czytelników biblioteki szkolnej.

  Uczniowie kl. VI przebrani za baśniowych bohaterów zaprezentowali inscenizację, którą wprowadzili pierwszoklasistów w niezwykły świat bajek. Dzieci wysłuchały skarg i próśb książek, odpowiadały na pytania, a także odgadywały zagadki. Po pomyślnie zdanym egzaminie złożyły ślubowanie i zostały pasowane na czytelników biblioteki szkolnej.

  Na zakończenie Pani Dyrektor pogratulowała uczniom i zachęciła wszystkich do częstego odwiedzania biblioteki oraz wypożyczania książek.

  Uroczystość przygotowała p. Gabriela Szeliga.

 • DZIEŃ MATKI

  DZIEŃ MATKI - Obrazek 1

  28 maja, z okazji Dnia Matki, uczniowie kl. III zaprezentowali program artystyczny.

  Na początku wychowawczyni kl. III przywitała zaproszone na uroczystość Mamy i złożyła im życzenia. W dalszej części trzecioklasiści recytowali wiersze oraz śpiewali piosenki. Po części artystycznej dzieci wręczyły swoim mamom upominki i złożyły życzenia. Następnie zatańczyli do współczesnej piosenki. Na zakończenie Pani Dyrektor złożyła życzenia mamom z okazji Dnia Matki.

  Uroczystość przygotowała p. Mariola Sowa.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Baryczy
  36-230 Barycz 238
 • 13 43 47 124 lub 13 43 65 126

Galeria zdjęć