Nawigacja

 • „ Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów kl. I - III szkół podstawowych Gminy Domaradz”

 • Wyjazd do kina

  16 listopada został zorganizowany wyjazd uczniów kl. VI, VII, IIG oraz IIIG wraz z nauczycielami do kina "Sokół" w Brzozowie.

  Po przyjeździe uczniowie uczestniczyli w lekcji multimedialnej, w czasie której poznali tajniki pracy filmowców. Dowiedzieli się m.in. o tym, jakie są rodzaje efektów specjalnych i jak są wykorzystywane w fimach. Odpowiadali również na pytania związane z filmem i rozwiązywali quizy. Po zakończonej lekcji obejrzeli film pt. "Za niebieskimi drzwiami", w którym nie brakowało efektów specjalnych. Film zabrał widzów w niezwykłą podróż z pogranicza snu i rzeczywistości.

 • Święto Niepodległości

  11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości. Z tej okazji w naszej szkole odbył się uroczysty apel upamiętniający 99. rocznicę tego wydarzenia. Uczniowie kl. VI i VII przedstawili część artystyczną, w której zaprezentowali wiersze oraz pieśni patriotyczne, ukazujące długą i bohaterską drogę Polaków do wolności. Nasz kraj odzyskał niepodległość w 1918 r. po 123 latach zaborów.

  Uroczystość przygotował p. Robert Adam.

 • Pasowanie pierwszoklasistów

  24 października odbyło się uroczyste pasowanie pierwszoklasistów na uczniów szkoły podstawowej. W tym dniu dzieci pięknie recytowały wiersze i śpiewały piosenki związane ze szkołą. Dzielnie pokonały bariery: czytania, pisania i liczenia oraz bezbłędnie odpowiedziały na pytania zadawane przez uczniów klasy IV. Pierwszoklasiści świetnie poradzili sobie ze wszystkimi zadaniami, za co otrzymali medale. I wtedy nadszedł czas na ślubowanie, które zostało potrwierdzone odciskami palców. Po ślubowaniu Pani Dyrektor pasowała pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły.

  Uroczystość przygotowała p. Beata Pomykała - Sapa.

 • Dzień Edukacji Narodowej

  Dziękujemy za trud włożony w nasze wychowanie,
  za poświęcony czas i przekazaną wiedzę,
  za każdy pierwszy krok
  wprowadzający nas w krąg nowych, nieznanych spraw,
  za uśmiech, serce i cierpliwość...

  Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, przypadającego 14 października, w naszej szkole został zorganizowany uroczysty apel.

  Na początku Pani Dyrektor złożyła życzenia wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły. W dalszej części młodzież zaprezentowała część artystyczną. Uczniowie w humorystyczny sposób przedstawili scenki z życia szkoły, pięknie recytowali wiersze i śpiewali piosenki, a także tańczyli. Na zakończenie złożyli nauczycielom życzenia i wręczyli kwiaty.

  Uroczystość przygotowała p. Małgorzata Wolanin.

 • Informacja

  W czwartek 21 września o godzinie 18.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami.

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

  Wakacje dobiegły końca i nadszedł czas powrotu do szkoły. 4 września uczestniczyliśmy we Mszy św. rozpoczynającej nowy rok szkolny. Następnie udaliśmy się do szkoły. Pani Dyrektor serdecznie powitała uczniów, rodziców i grono pedagogiczne. W dalszej części przedstawiła sprawy organizacyjne oraz życzyła uczniom sukcesów w nauce, a nauczycielom owocnej pracy. Na koniec uczniowie przeszli do klas na spotkania z wychowawcami.

 • Rozpoczęcie roku szkolnego

  Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się w dniu 4 września 2017 r.

 • Informacja o podręcznikach 2016/ 2017

  W roku szkolnym 2016/ 2017 podręczniki i zeszyty ćwiczeń dla uczniów wszystkich klas szkoły podstawowej i gimnazjum będą darmowe!

 • Wakacje

  24 czerwca - 31 sierpnia 2017 r.  WAKACJE

  Udanych i słonecznych wakacji, wielu pozytywnych wrażeń oraz bezpiecznego wypoczynku!

 • Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

  23 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017.

  Tego dnia cała społeczność szkolna uczestniczyła we Mszy św., po zakończeniu której przemaszerowała wraz z Pocztem Sztandarowym Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Baryczy - do budynku szkoły.

  Pani Dyrektor przywitała wszystkich serdecznie. Następnie wraz z wychowawcami klas wręczyła świadectwa z paskiem i nagrody książkowe uczniom, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce. Nagrody i wyróżnienia otrzymali również laureaci konkursów szkolnych i pozaszkolnych, a także zwycięzcy zawodów sportowych. Pani Dyrektor wręczyła Nagrodę Dyrektora Pani Alinie Sowie za całokształt pracy pedagogicznej.

  Na zakończenie Pani Dyrektor życzyła wszystkich udanych i bezpiecznych wakacji.

 • Pożegnanie gimnazjalistów

  22 czerwca w naszej szkole została zorganizowana uroczystość pożegnania gimnazjalistów.

  Na początku Pani Dyrektor powitała przybyłych gości: Wójta Gminy Domaradz, rodziców, uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Następnie uczniowie kl. II G w części artystycznej ukazali w humorystyczny sposób scenki z życia szkoły. W dalszej części tegoroczni absolwenci gimnazjum wspominali lata spędzone w szkole. Podziękowali również swoim rodzicom i nauczycielom za trud wychowania i wręczyli im kwiaty. Na ręce Pani Dyrektor złożyli pamiątkowe tablo. Pani Dyrektor życzyła gimnazjalistom sukcesów w dalszym życiu. Następnie wyraziła wdzięczność rodzicom za ich zaangażowanie w życie szkoły. Wręczyła tytuł "Przyjaciela Szkoły" oraz listy gratulacyjne rodzicom, których dzieci zdobywały najwyższe wyniki w nauce. Pani Dyrektor podziękowała także Panu Wójtowi za wsparcie szkoły w procesie dydaktycznym oraz za pomoc finansową. Pan Wójt przyznał Nagrody Wójta dla Pani Haliny Jurek oraz Kacpra Turonia, ucznia kl. IV.

  Na zakończenie gimnazjaliści pozowali do wspólnych fotografii wraz z rodzicami i nauczycielami.

  Uroczystość przygotowały  p. Krystyna Lubas i p. Małgorzata Wolanin.

 • Wycieczka szkolna

  W dniach 8 i 9 czerwca została zorganizowana wycieczka szkolna do Zakopanego i okolic, w której uczestniczyli uczniowie kl. IV - III G pod opieką nauczycieli.

  Naszą wyprawę, po przybyciu na miejsce, rozpoczęliśmy od spotkania z panią przewodnik. Na początku zwiedzaliśmy zakopiańską starówkę i słuchaliśmy historii oraz legend związanych z tym miejscem. Odwiedziliśmy Stary Kościół w Zakopanem i cmentarz na Pęksowym Brzyzku. Następnie spacerowaliśmy po Krupówkach. Stąd udaliśmy się pod skocznie narciarskie. Z Kuźnic wjechaliśmy koleją linową na Kasprowy Wierch. Tu spędziliśmy ponad godzinę, podziwiając malownicze widoki, jakie roztaczają się ze szczytów gór. Wyszliśmy również na pobliski Beskid.

  Następnego dnia wyruszliśmy nad Morskie Oko. Polodowcowe jezioro tatrzańskie zachwyciło nas swym niepowtarzalnym pięknem. Po powrocie do autokaru pojechaliśmy do Rabkolandu. Tu na dzieci czekało mnóstwo zabaw i atrakcji.

  Wycieczka dostarczyła uczniom wielu radosnych wrażeń i poszerzyła ich wiedzę z edukacji przyrodniczej.

 • "Enterek"

  7 czerwca uczniowie uczęszczający na zajęcia kółka teatralnego zaprezentowali klasom 0 - III przedstawienie profilaktyczno - teatralne "Enterek". W poszczególnych scenach ukazali negatywne skutki nadmiernego korzystania z komputera. Wskazali również inne propozycje spędzania czasu wolnego, m.in. spacery, sport, spotkania z przyjaciółmi i rozmowy z rodziną.

  Przedstawienie przygotowali uczniowie kl. V w oparciu o scenariusz napisany wspólnie z p. Gabrielą Szeligą.

 • Dzień Dziecka

  5 czerwca, z okazji obchodzonego niedawno Dnia Dziecka, dla uczniów naszej szkoły zostało przygotowanych mnóstwo atrakcji. Najmłodsi wesoło bawili się na nadmuchiwanej zjeżdżalni i na placu zabaw. Uczniowie starszych klas grali w siatkówkę i w piłkę nożną. Dla wszystkich dzieci rodzice przygotowali smakołyki.

 • Wycieczka szkolna

  31 maja została zorganizowana wycieczka do Soliny i okolic, w której uczestniczyli uczniowie szkoły podstawowej pod opieką rodziców i nauczycieli.

  Na początku pojechaliśmy do Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, gdzie podziwialiśmy obiekty pochodzące z ubiegłych wieków. Ze Skansenu udaliśmy się nad Zalew Soliński. Tam obejrzeliśmy krótki film o powstaniu zapory. Następnym punktem wycieczki był rejs statkiem, dzięki któremu mielismy możliwość zobaczyć i zachwycać się pięknymi krajobrazami. W Myczkowcach natomiast zwiedziliśmy Ogród Biblijny.

  Wycieczka dostarczyła wszystkim uczestnikom niezapomnianych wrażeń.

 • Dzień Matki

  "Mama to pierwsze wypowiedziane słowo.

  Mama to ogromna miłość.

  Mama to lekarstwo na wszystkie troski, smutki i zmartwienia.

  Mama to rozwiązanie największych naszych problemów.

  Mama to przyjaciel, który nigdy nie zawiedzie".

  W Dniu Matki, 26 maja, w naszej szkole zostałała zorganizowana uroczystość, na którą przybyły Mamy. Uczniowie klasy trzeciej w części artystycznej docenili rolę Mamy w życiu każdego dziecka. Pięknymi recytacjami i piosenkami podziękowali swoim Mamom za codzienny trud. Na zakończenie Pani Dyrektor złożyła wszystkim Mamom życzenia.

  Uroczystość przygotowała p. Alina Sowa.

   

 • Dzień Ziemi

  Obchodzony 22 kwietnia Dzień Ziemi stał się okazją do zorganizowania apelu szkolnego. Na początku uczennica klasy gimnazjalnej wymieniła elementy przyrody, bez których niemożliwe byłoby życie na Ziemi. Następnie omówiła działania ludzi związane z przekształcaniem przyrody. Przytoczone argumenty skłoniły nas do refleksji, jak ważną rzeczą w życiu każdego człowieka, niezależnie od wieku, jest poczucie odpowiedzialności za środowisko. W dalszej części uczniowie przedstawili prezentację "Skarby podkarpackiej przyrody", którą realizowali w ramach projektu edukacyjnego. Na zakończenie Pani Dyrektor wręczyła dyplomy i nagrody laureatom konkursów szkolnych i gminnych.

  Uroczystość przygotowała p. Krystyna Lubas.

 • "Katyń - ocalić od zapomnienia"

  27 kwietnia odbył się uroczysty apel  upamiętniający 77. rocznicę zbrodni katyńskiej i 8. rocznicę posadzenia Dębu Pamięci ku czci porucznika Ignacego Szewczyka przy szkole w Baryczy. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego szkoły odśpiewaliśmy hymn. W dalszej części młodzież w pięknych recytacjach wspominała tragiczne losy polskich jeńców, dramat polskich rodzin, a także katastrofę samolotu prezydenckiego sprzed siedmiu lat. Po części artystycznej wysłuchaliśmy piosenki "Katyńskie łzy" i obejrzeliśmy prezentację. Delegacja uczniów zapaliła znicz przed pomnikiem porucznika Ignacego Szewczyka.

  Uroczystość przygotowali: p. Gabriela Szeliga i p. Robert Adam.

 • Egzaminy gimnazjalne

  19 kwietnia gimnazjaliści pisali egzamin gimnazjalny - najpierw rozwiązywali zadania z historii i wosu, potem z języka polskiego. Jutro, czyli 20 kwietnia zmierzą się z zadaniami z matematyki i przedmiotów przyrodniczych, a 21 kwietnia czeka ich egzamin z języka obcego.

  Trzymamy kciuki!

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Baryczy
  36-230 Barycz 238
 • 13 43 47 124 lub 13 43 65 126

Galeria zdjęć