• PODRÓŻE Z KLASĄ

• Gmina Domaradz otrzymała dotację celową w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji pod nazwą „Podróże z klasą”.

Przedmiotem przedsięwzięcia jest wsparcie organów prowadzących publiczne i niepubliczne szkoły dla dzieci i młodzieży w realizacji zadania obejmującego przygotowanie i przeprowadzenie w trakcie roku szkolnego wycieczek szkolnych.

Celem przedsięwzięcia jest uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania tradycji, kultury oraz osiągnięć polskiej nauki. Przedsięwzięcie ma wspomóc realizację podstaw programowych kształcenia ogólnego dla szkół podstawowych  i ponadpodstawowych, a także urozmaicić zajęcia edukacyjne, dzięki czemu nauka nabierze praktycznego wymiaru. Uczenie się oparte na praktycznym odkrywaniu kultury, czy też eksperymentowaniu w centrach nauki, stworzy uczniom warunki do zdobywania nowych umiejętności w niepowtarzalnym środowisku edukacyjnym.

Otrzymane środki finansowe zostaną przekazane na realizację zadania polegającego na przygotowaniu i przeprowadzeniu w 2024 r. dwudniowej wycieczki szkolnej do Wrocławia dla uczniów kl. VII-VIII Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Baryczy.

Kwota finansowania wycieczki: 13 390 zł.

Barycz, 20.08.2024r.

• Szkoła Podstawowa im. Ojca Św. Jana Pawła II w Baryczy