• WYCIECZKA DO ŁAŃCUTA

• W środę  29 marca 2023 r. udaliśmy się na wycieczkę do Łańcuta.  W wyjeździe uczestniczyli prawie wszyscy uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami. Program  wycieczki obejmował zwiedzanie Muzeum Zamku w Łańcucie oraz Wozownię.  Po przyjeździe  na miejsce zostaliśmy  podzieleni na dwie grupy, które pod opieką pań przewodniczek zwiedzaly jedną z najpiękniejszych rezydencji magnackich w Polsce.

Zamek w Łańcucie słynie ze znakomitych wnętrz mieszkalnych oraz niezwykle interesującej kolekcji pojazdów konnych. Obecny zamek wzniesiony został na polecenie Stanisława Lubomirskiego w latach 1629-1642. Od początku wieku XIX do 1944 roku był w posiadaniu rodu Potockich. Wystrój wnętrz urzekł nas przepięknymi eksponatami: meblami, żyrandolami, podłogami, kryształowymi lustrami i bogactwem zdobień. Obejrzeliśmy zgromadzone dzieła sztuki oraz portrety dawnych mieszkańców, czyli członków rodu  Lubomirskich i Potockich. Następnie udaliśmy się do Powozowni, gdzie podziwialiśmy zabytkową  kolekcję 55 pojazdów konnych.

W drodze powrotnej  zajechaliśmy do restauracji McDonald’s w Rzeszowie, gdzie posililiśmy się po wyczerpującym , ale pełnym wrażeń dniu. Uważamy, że była to ciekawa lekcja historii. Dzięki tej wyprawie poznaliśmy przeszłość naszego regionu. Warto brać udział w podobnych wycieczkach, bo nie od dziś wiadomo, że „podróże kształcą”.

• GMINNY TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

• 24 marca 2023r w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Domaradzu odbyły się eliminacje gminne  Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież zapobiega pożarom’’.

Konkurs został przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych. W grupie I tj. klasy I-IV naszą szkołę reprezentował uczeń  klasy III Jan Sowa , natomiast grupę II tj. klasy V-VIII reprezentowała uczennica klasy VI Katarzyna Sowa. Po teście pisemnym uczniowie odpowiadali ustnie na pytania komisji konkursowej. Etap ustny zakończył się zwycięstwem i uzyskaniem I miejsca ucznia  Jana Sowy a jego koleżanka  Katarzyna Sowa uzyskała II miejsce.

Laureat pierwszego miejsca będzie reprezentował naszą gminę w eliminacjach powiatowych.

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszej motywacji w zgłębianiu przepisów przeciwpożarowych. Zwycięscy życzymy powodzenia na etapie powiatowym, który odbędzie się 19 kwietnia w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzozowie.

• "WIOSNA, ACH TO TY"

• 23 marca 2023 roku w piękny słoneczny i wiosenny dzień w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Domaradzu odbył się przegląd piosenki dziecięcej pt. „Wiosna, Ach to Ty”. Uczestnicy konkursu prezentowali się na scenie w pięknych utworach opowiadających o budzącej się do życia przyrodzie i zmieniającym się krajobrazie. Naszą szkołę reprezentowało  grono młodych artystów, którzy spisali się doskonale i nie zawiedli naszych oczekiwań.

Jury nagrodziło:

w kategorii I:

I miejsce - Maksymilian Wojewoda z kl. 0

III miejsce - Nikola Marszałek z kl. 0.

w kategorii II

I miejsce - Maria Bogusz z kl. III

II miejsce - Natalia Stokłosa z kl. IV

w kategorii III

wyróżnienie - Milena Folcik z kl. VI.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a w szczególności tym najmłodszym, dla których to były pierwsze chwile na muzycznej scenie.  Jesteśmy przekonani, że jeszcze niejednokrotnie będą reprezentować naszą szkołę. BRAWO!

• PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

•   21 marca w naszej szkole było prawdziwie wiosennie. Cała społeczność szkolna w kolorowych, wiosennych przebraniach i radosnych nastrojach świętowała nadejście kalendarzowej wiosny. Wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami rozpoczęli ten wyjątkowy dzień od dekorowania drzwi klasowych w motywy związane z zaczynającą się właśnie porą roku. Następnie dzieci wzięły udział w wiosennej zabawie-  były zagadki, śpiewy i konkurs na najpiękniejszy strój wiosenny. Na zakończenie barwny, wiosenny korowód ruszył dookoła szkoły, głośno i entuzjastycznie oznajmiając, że wiosna jest już z nami.

W tym czasie najstarsi uczniowie klasy VIII wraz z wychowawcą wyjechali na „Dni Otwarte” do szkół ponadpodstawowych w Brzozowie, po drodze szukając oznak wiosny, a co najważniejsze wymarzonego kierunku nauki.

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny za nami, ale mamy nadzieję, że ten radosny, wiosenny nastrój zostanie z nami na dłużej.

• REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

• W dniu 17 marca odbyły się w naszej szkole rekolekcje wielkopostne, które prowadził ks. Piotr Fil wraz z animatorami.

Podczas spotkań mieliśmy okazje uczestniczyć w radosnych zabawach integracyjnych i wspólnym śpiewie. Braliśmy także udział konferencjach z księdzem rekolekcjonistą i obejrzeliśmy wartościowy film, który skłonił nas do refleksji i zadumy.

Dziękujemy księdzu Piotrowi i grupie animatorów za kształtowanie naszej osobowości i wzmacnianie wiary.

• ELIMINACJE SZKOLNE OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ "MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM"

• 6 marca w naszej szkole zostały przeprowadzone eliminacje szkolne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,, Młodzież zapobiega pożarom”.

Jak co roku chętnych uczniów nie brakowało. W kategorii  klas I-IV zgłosił się 1 uczestnik z klasy III, natomiast w kategorii V-VIII zgłosiło się 7 uczniów. Uczniowie rozwiązywali test składający się z 20 pytań pod nadzorem komisji w skład której wchodził prezes OSP w Baryczy Bogdan Bogusz oraz nauczyciele z naszej szkoły. Podczas eliminacji gminnych naszą szkołę reprezentować będą uczniowie, którzy uzyskali w teście największą ilość punktów. Są to: Jan Sowa uczeń klasy III oraz Katarzyna Sowa uczennica klasy VI.

Laureatom gratulujemy zakwalifikowania się do dalszych eliminacji, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za liczny udział.