• KAMPANIA "BEZPIECZNE WAKACJE"

• Od początku lipca ruszyła kampania Państwowej Komisji ds. przeciwdziałania wykorzystywaniu seksualnemu małoletnich poniżej 15 lat „Bezpieczne wakacje”. Kampania informacyjna promuje konieczność zwrócenia uwagi na temat zjawiska wykorzystania seksualnego dzieci, w tym podniesienia poziomu ich bezpieczeństwa w okresie letniego wypoczynku.

W czasie wakacji zapewnienie bezpieczeństwa osobom najmłodszym wydaje się szczególnie istotne. To zadanie dla dorosłych. Wszyscy mamy obowiązek zadbać o dobro naszych podopiecznych i reagować zawsze wtedy kiedy jesteśmy świadkami krzywdzenia dziecka lub też podejrzewamy stosowanie względem niego przemocy.

Rozmawiajmy z dziećmi, które są pod naszą opieką o zasadach bezpieczeństwa. Reagujmy, gdy widzimy lub podejrzewamy, że dziecku dzieje się krzywda. Nie bądźmy obojętni! W razie wątpliwości zawsze możemy anonimowo i bezpłatnie skontaktować się ze specjalistą, np. pod następującymi numerami:

Telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawach bezpieczeństwa dzieci: 800 100 100

Telefon zaufania dla dorosłych: 116 123

Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111