• JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE

•    Tajemnicę Bożego Narodzenia przeżywamy każdego roku, a jednak ciągle jest ona dla nas niezwykła i wyjątkowa. Nie inaczej było i tym razem. Cała społeczność naszej szkoły z ogromnym zainteresowaniem i wzruszeniem uczestniczyła w przedstawieniu jasełkowym, które po raz kolejny przybliżyło nam wydarzenia sprzed 2000 lat. W bożonarodzeniowy klimat wprowadziła nas piękna scenografia, specjalnie przygotowane stroje i rekwizyty. Nie zabrakło postaci Świętej Rodziny, pasterzy, Mędrców ze Wschodu, aniołów, ale także współczesnych dzieci szkolnych, które pośpieszyły do szopki złożyć pokłon Jezusowi i podziękować za życie, zdrowie i piękno otaczającego świata. Scenki z życia nowonarodzonego Dzieciątka przeplatane były kolędami i pastorałkami, które wypełniały  nasze serca radością i wprowadziły w świąteczny klimat.

Po występie pani dyrektor Małgorzata Wolanin, wójt gminy Domaradz pan Jan Kędra oraz ksiądz proboszcz Mariusz Pelc złożyli wszystkim świąteczne życzenia. Następnie uczniowie, nauczyciele, przedstawiciele Rady Rodziców i przybyli goście zasiedli do wigilijnego stołu.

Występy w wykonaniu uczniów klas 0, 1, 4, 5 i 6 wprawiły uczestników spotkania w prawdziwie świąteczny nastrój. Uroczystość stała się również okazją do wzmacniania więzi między uczniami, rodzicami, nauczycielami i zaproszonymi gośćmi. Była dla nas lekcją zadumy i refleksji.

Nad całością przedsięwzięcia czuwały panie Beata Pomykała-Sapa, Małgorzata Bogusz, Mariola Sowa i Joanna Sadowska, a w przygotowanie dekoracji włączyli się panowie Jakub Błaszczak i Marek Domaradzki.

• "MOBILNE LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI" W NASZEJ SZKOLE

• 15 grudnia  2022 r. gościliśmy edukatorów MEiN z „Mobilnych Laboratoriów Przyszłości”, którzy poprowadzili  warsztaty w dwóch kategoriach wiekowych dla uczniów kl. IV-V i VI – VIII.

Uczniowie wzięli udział w dwugodzinnych  warsztatach: Druk 3D oraz Sztuczna inteligencja. Ekipa edukatorów wyposażona była w niezbędny sprzęt i materiały do przeprowadzenia zajęć z uczniami.

Uczestnicy warsztatów nie tylko mieli okazję zapoznać się z ogromnymi możliwościami nowoczesnego  sprzętu, ale również zaproponować własne pomysły na wykorzystanie narzędzi „Laboratoriów Przyszłości”. To były niezwykle interesujące i kreatywne zajęcia.

Uczniowie klasy VIII wykorzystali również nasz sprzęt: aparat cyfrowy Canon z kamerą wykonując zdjęcia i nagrywając filmiki.

• MIKOŁAJKOWY WYJAZD DO KINA

• 13 grudnia 2022 r. dostarczył uczniom naszej szkoły wielu pozytywnych wrażeń i emocji.

Tego dnia dla wszystkich klas został zorganizowany wyjazd do kina Helios w Rzeszowie.

Najmłodsze dzieci obejrzały film pt. "Bella i Sebastian" w reż. Pierre'a Core'a. Z dużym zainteresowaniem śledziły losy dziesięcioletniego chłopca i dzieje jego przyjaźni z psem, któremu uratował życie. Od tego momentu Sebastian i Bella, wielki, puchaty pies pasterski, stali się przyjaciółmi i wspólnie przeżyli niezwykłe przygody.

Motyw prawdziwej przyjaźni poruszał także drugi film, który obejrzeli starsi uczniowie naszej szkoły. "Mecz o wszystko", w reż. Camiela Schouwenaara, to poruszająca historia Dylana, który z wielkim zaangażowaniem wraz z ze swoim przyjacielem Youssefem przygotowywał się do turnieju piłki nożnej. Jednak jego plany i nadzieje związane z karierą piłkarską przerwał nagle nieszczęśliwy wypadek. Wszyscy z zapartym tchem obserwowali wewnętrzną walkę bohatera i jego próby odnalezienia się w nowej, lecz jakże trudnej rzeczywistości.

Oba filmy, ukazujące różne oblicza przyjaźni, skłoniły uczestników wyjazdu do refleksji nad wartością przyjaźni w życiu człowieka.

Po mikołajkowym seansie filmowym wszyscy udali się na smaczne przekąski do McDonald'sa.

Wyrażamy swoją wdzięczność Panu Wójtowi Gminy Domaradz za środki finansowe oraz zarządowi Rady Rodziców za organizację tego wyjątkowego wyjazdu.

• WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA W NASZEJ SZKOLE

• Jak co roku 6 grudnia był dniem szczególnej radości dla uczniów, zarówno tych najmłodszych, jak i troche starszych, a nawet dla nauczycieli. Stało się tak za sprawą odwiedzin Świętego Mikołaja. W tym roku jednak do naszej szkoły przybył nie jeden, nie dwóch, ale aż trzech Mikołajów! Najmłodsi uczniowie twierdzą, że jeden był prawdziwy, a dwaj pozostali to pomocnicy Świętego. Jak było naprawdę nikt do konca nie wie, ale każdy może spróbować rozwikłać zagadkę oglądając zdjęcia ze spotkania w galerii zdjeć.