• PASOWANIE NA CZYTELNIKA

          • 13 czerwca uczniowie kl. I zostali uroczyście przyjęci do grona czytelników szkolnej biblioteki.

            Zanim to jednak nastąpiło, obejrzeli przedstawienie, dzięki któremu przenieśli się w niezwykłą podróż do krainy bajki i baśni. Uczniowie kl. V, występujący w rolach postaci baśniowych, wprowadzili ich w zaczarowany świat książek. W skierowanych do pierwszoklasistów słowach podkreślili, że to właśnie w książkach jest najwięcej wiadomości, mądrych wskazówek, wzorów i rad. Przypomnieli również, jak należy dbać o książki, by oddawać je w dobrym stanie.

            W dalszej części uczniowie kl. I doskonale odpowiadali na pytania i zagadki. Po bezbłędnych odpowiedziach przyszedł czas na złożenie przyrzeczenia, w którym obiecali, że będą wiernymi czytelnikami i będą dbać o książki. Po przyrzeczeniu zostali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej. Na pamiątkę otrzymali piękne książki.

            Na zakończenie do nowych czytelników zwróciła się Pani Dyrektor, zachęcając dzieci do czytania książek i ukazując wartości wynikające z czytania.

            Uroczystość przygotowała p. Gabriela Szeliga.

          • "MAPA SKARBÓW"

          • 8 czerwca w naszej szkole gościliśmy aktorów Teatru "Kurtyna", którzy wystąpili w przedstawieniu profilaktycznym pt. "Mapa skarbów".  

            Spektakl skierowany był do wszystkich uczniów, którzy z dużą ciekawością poznawali historię małego psotnika spędzającego mnóstwo czasu na grach komputerowych. Z wielką uwagą obserwowali również, czy podejmowane przez mamę próby odciągnięcia chłopca od gier przyniosą oczekiwane efekty. I kiedy zobaczyli zainteresowanie bohatera książkami, to razem z nim przenieśli się do bajkowego świata piratów.

            Przedstawienie profilaktyczne uświadomiło nam, jakie zagrożenia czyhają na nas każdego dnia w życiu realnym i świecie wirtualnym. Przypomnieliśmy sobie także zasady właściwego zachowania w sytuacjach zagrożenia. 

            Dziękujemy aktorom Teatru "Kurtyna" za tę cenną lekcję.

          • WYCIECZKA DO KRAKOWA

          • W dniu 07.06.2022r. uczniowie naszej szkoły spędzili wspaniałe chwile podczas wycieczki do Krakowa. 

            Z Baryczy wyjechaliśmy o godzinie 5:00, a na miejsce dotarliśmy około godziny 9:00. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wizyty w Zoo. Następnie, w Ogrodzie Doświadczeń im. Stanisława Lema mieliśmy okazję poznać wiele ciekawych  zjawisk fizycznych przez zabawę. Dzięki różnym instalacjom mogliśmy między innymi wywoływać wir wodny, nadać i odebrać wiadomość z użyciem telegrafu akustycznego, odczytać czas na zegarze słonecznym, przejrzeć się w krzywym zwierciadle, doświadczać złudzeń optycznych i dowiedzieć się, skąd biorą się te zjawiska.

            Po wyczerpującej zabawie w parku zjedliśmy pyszny obiad, a następnie udaliśmy się na Wawel, gdzie odkrywaliśmy dziedziniec Zamku Królewskiego, wnętrze Katedry oraz krypty i groby królewskie. 

            Kolejnym punktem wycieczki był rejs statkiem, podczas którego mogliśmy zregenerować swoje siły i jednocześnie podziwiać piękny Kraków z perspektywy Wisły.

            Nasza przygoda zakończyła się zwiedzaniem krakowskiego Rynku, zakupem pamiątek w Sukiennicach i zdjęciem ze smokiem wawelskim.

            Do domu wyruszyliśmy o godzinie 19:00 , a na miejsce dotarliśmy po godzinie 22:00.

            Wycieczka do Krakowa była dla nas wspaniałą rozywką po długim okresie pandemii oraz źródłem niezpomnianych chwil.

            Dziękujemy Wójtowi Gminy Domaradz za dofinansowanie naszej przygody i zapraszamy do galerii zdjęć!

          • DZIEŃ DZIECKA

          • Dzień Dziecka to jeden z najpiękniejszych i długo wyczekiwanych dni w roku. Wszystkim Dzieciom życzymy wszystkiego co najlepsze.

            1 czerwca, w tym wyjątkowym dniu, cała społeczność szkolna uczestniczyła w imprezie zorganizowanej przez Wójta Gminy Domaradz, Gminny Ośrodek Kultury oraz Radę Rodziców.

            Na stadionie sportowym w Domaradzu na wszystkie dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Impreza rozpoczęła się prezentacją szkół podstawowych. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się w następujących występach: grą na flecie, grą na puzonie, tańcem współczesnym oraz spektaklem pt. "Rzepka".

            Uczniowie z dużym zaangażowaniem brali również udział w przygotowanych grach, zabawach, konkursach, zawodach sportowych i strażackich, maratonie zumby i podchodach. Najmłodsze dzieci natomiast z zachwytem spędzały czas na dmuchanym placu zabaw, na zabawach animacyjnych oraz przejażdżkach na kucykach. Rodzice zadbali o to, by nikomu nie zabrakło słodkich przekąsek i napojów.

            Wszystkim uczestnikom dopisywały dobre humory i nastroje, o czym świadczyły zwłaszcza roześmiane buzie dzieci małych i tych dużych.

            Ten dzień dostarczył wszystkim niezapomnianych wrażeń i atrakcji, za co serdecznie dziękujemy Panu Wójtowi, Gminnemu Ośrodkowi Kultury oraz Radzie Rodziców.

             

             

          • MAMA I TATA NAJWAŻNIEJSZE SŁOWA ŚWIATA

          • Dzień Matki - to szczególne święto, które honoruje wszystkie Mamy, stanowi wyraz szacunku i miłości, a także podziękowania za trud włożony w opiekę i wychowanie. Z tej okazji w poniedziałek, 30 maja w naszej szkole odbyła się wielka uroczystość. Na zaproszenie młodszych uczniów i ich wychowawców, eleganckie , radosne i dumne ze swych pociech mamusie przybyły do szkoły na akademię. Po przywitaniu gości, wystąpiły dzieci z klasy II i III z piosenką i pięknym tańcem ze sercami, a następnie przedszkolaki i pozostali uczniowie przedstawili krótką historię pt. „Jak mama i tata się poznali i się w sobie zakochali.” Dopełnieniem występów były wiersze i piosenki wraz z życzeniami, oraz upominkami dla kochanych Mam. Publiczność była zachwycona występami dzieci o czym świadczyły gorące brawa i wzruszenie na twarzach. Na zakończenie Pani Dyrektor podziękowała wszystkim za piękną uroczystość, a mamom złożyła życzenia.
                  Po części oficjalnej odbył się słodki poczęstunek przy pięknie zastawionym stole. Cała uroczystość została uwieczniona na fotografiach – dzięki czemu wspaniała zabawa i niecodzienna atmosfera zostaną na długo w pamięci wszystkich uczestników.

          • UŚMIECHNIJ SIĘ MAMO, UŚMIECHNIJ SIĘ TATO

          • 27 maja 2022 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Domaradzu odbył się Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej pt. „Uśmiechnij się Mamo, Uśmiechnij się Tato”. Dwie uczennice z naszej szkoły wzięły udział w tym konkursie: Maria Bogusz z klasy II i Natalia Stokłosa z klasy III. Dziewczynki pięknie śpiewały i tańczyły do utworów o mamie i tacie. Jury przyznało wyróżnienie dla Marysi, oraz wszystkich nagrodziło dyplomami i upominkami. Gratulujemy!

          • SUKCES NASZEJ UCZENNICY W OLIMPIADZIE O WIELKICH POLAKACH

          • Uczennica naszej szkoły, MARTYNA BRZUSZEK otrzymała Tytuł Finalisty w XXII Regionalnej Olimpiadzie o Wielkich Polakach- w obecnym roku o Służebnicy Bożej Annie Jenke. Finał Olimpiady odbył się 27 maja 2022r.  w Jarosławiu. Udział w finale wzięło 35 uczniów. Martynie, serdecznie gratulujemy.

          • FINAŁ KONKURSU BIBLIJNEBO "ŻYĆ EUCHARYSTIĄ"

          • 16 maja w Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślu, odbył się finał diecezjalny Konkursu Biblijnego "Żyć Eucharystią". Wzięło w nim udział 117 uczniów szkół podstawowych, od klasy 4 do klasy 7. Uczniowie naszej Szkoły: PIOTR WOLANIN z klasy 5 i KACPER KUSTRA z klasy 4 otrzymali Tytuł Finalisty Konkursu Biblijnego. Serdecznie gratulujemy!

          • "SPRZĄTAMY DLA POLSKI"

          • W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła wzięła udział w akcji "Sprzątamy dla Polski". Za udział w akcji otrzymaliśmy pamiątkowy certyfikat udziału w projekcie.

          • WYCIECZKA DO KINA

          • W dniu 11 maja grupa uczniów z klas I-V oraz oddziału przedszkolnego wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do kina Helios oraz restauracji McDonald's w Rzeszowie. 

            Najpierw wszyscy obejrzeli bardzo ciekawy film pt. "Sonic 2" o szybkim jak błyskawicai bardzo sympatycznym ponaddźwiękowym niebieskim jeżu. Dzień był bardzo pogodny i słoneczny, dlatego uczniowie wstąpili do restauracji McDonald's, gdzie mogli ochłodzić się pysznymi lodami i zimnymi napojami. 

            Po długim okresie pandemii wycieczka dostarczyła wszystkim wiele ciekawych i miłych wrażeń.

          • WIZYTA W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ

          • 9 maja uczniowie klasy I i odziału przedszkolnego mieli przyjemność uczestniczyć w niecodziennych zajęciach. Wraz z wychowawcami wybrali się z wizytą do pobliskiej Biblioteki Publicznej. Dzięki uprzejmości Pani bibliotekarki mogli zapoznać się z pracą bibliotekarza oraz księgozbiorem. Zajęcia były bardzo ciekawe i kreatywne. Uczniowie odgadywali zagadki i opowiadali o tym jak należy dbać o książki. Na zakończenie wspólnie wykonali biedronki z papieru, którymi ozdobili klasę szkolną. Wycieczka przyniosła wiele korzyści, przede wszystkim rozbudziła zainteresowania czytelnicze i literackie dzieci, a tym samym zachęciła do częstego odwiedzania biblioteki i korzystania z jej księgozbioru.

          • GMINNY KONKURS RECYTATORSKI "POEZJA MARII KONOPNICKIEJ"

          • 10 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VIII Gminnym Konkursie Recytatorskim "Poezja Marii Konopnickiej" w Domaradzu. Nasi uczniowie zajęli wysokie miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych.

            W kat. II:

            II miejsce - Maria Bogusz (kl. II)

            wyróżnienie -  Natalia Stokłosa (kl. III). 

            W kat. III:

            II miejsce - Karolina Domaradzka (kl. V)

            III miejsce - Piotr Wolanin (kl. V).

            Serdecznie gratulujemy!

          • POWIATOWY TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ OTWP

          • 28 kwietnia 2022 r. odbył się powiatowy turniej wiedzy pożarniczej w komendzie PSP w Brzozowie.

            Naszą szkołę oraz naszą gminę reprezentował w grupie I, tj. kl. I - IV, uczeń kl. IV Wiktor Bryś. Nasz uczeń pokazał się z bardzo dobrej strony i zajął II miejsce.

            Serdecznie gratulujemy Wiktorowi i życzymy dalszych sukcesów w zdobywaniu wiedzy pożarniczej w kolejnych latach szkolnych.

          • ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

          • 3 maja to data, która na stałe wpisała się w pamięci i sercach wszystkich Polaków. Tego dnia, w 1791 r., Sejm Czteroletni uchwalił Konstytucję, która była szansą dla naszego kraju. Przygotowanie i wprowadzenie tego dokumentu stało się próbą ratowania zagrożonej Ojczyzny.

            Tym ważnym wydarzeniom poświęcony został uroczysty apel uświetniony pieśniami patriotycznymi. Przygotowali go uczniowie kl. IV i V pod opieką p. Haliny Jurek i p. Krystyny Lubas. Niezwykłą ilustracją montażu słowno - muzycznego była prezentacja ruchomego obrazu wykonana na podstawie dzieła Jana Matejki, namalowanego w setną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

            Rangę uroczystości podkreśliły również obecność pocztu sztandarowego szkoły oraz wspólne odśpiewanie hymnu narodowego.

            Uroczysty apel był dla nas ważną lekcją patriotyzmu.

          • KATYŃ - OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA

          • Miesiąc Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej obchodzony w kwietniu i 13. rocznica posadzenia Dębu Pamięci ku czci porucznika Ignacego Szewczyka przy naszej szkole były okazją, by przypomnieć prawdę o losach oficerów polskich, zamordowanych na terenie ZSRR, dla których Ojczyzna stała się najwyższą wartością.

            28 kwietnia cała społeczność szkolna zgromadziła się przy Dębie Pamięci poświęconym porucznikowi Ignacemu Szewczykowi. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego szkoły wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy. Następnie wysłuchaliśmy montażu słowno - muzycznego przygotowanego przez uczniów kl. VIII, pod opieką p. Roberta Adama.

            Na zakończenie głos zabrała Pani Dyrektor, która uświadomiła nam, jak ważna jest pamięć o Zbrodni Katyńskiej.

            Uroczystość, poświęcona bolesnym faktom II wojny światowej, była dla nas niezapomnianą lekcją patriotyzmu i historii.

          • FINAŁ KONKURSU POWIATOWEGO

          • W dniu 26.04.2022 dwóch uczniów naszej szkoły Maria Sowa i Paweł Szeligowski wzięli udział w finale Powiatowego Konkursu Międzyprzedmiotowego "Igrzyska Wiedzy 2022" organizowanego przez Liceum Ogólnokształcące w Błażowej.

          • LAUREACI KONKURSU "ORZEŁ EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ"

          •  

             

            Uczniowie naszej szkoły z klas II i III brali udział w Ogólnopolskim Konkursie "Orzeł Edukacji Wczesnoszkolnej". Konkurs odbył się w sesji jesiennej w listopadzie i wzięło w nim udział 13 uczniów (4 uczniów z klasy drugiej i 9 uczniów z klasy trzeciej). Na ogólną liczbę 13 uczniów aż czterech zostało laureatami.

            Uczestnicy tegorocznej edycji konkursu wykazali się dużą wiedzą, uzyskując wysokie wyniki. Z tego powodu wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie, wykazując się zaangażowaniem w naukę składamy gratulacje. A oto lista laureatów, którzy uzyskali tytuł Orła Edukacji Wczesnoszkolnej:

            1. Grzegorz Sękowski z klasy drugiej - 11 miejsce w kraju,

            2. Maria Bogusz z klasy drugiej- 15 miejsce w kraju,

            3. Piotr Domaradzki z klasy trzeciej- 24 miejsce w kraju,

            4. Julia Milczanowska z klasy trzeciej- 24 miejsce.

            Wszystkim pozostałym uczestnikom przyznano Dyplom Uznania za udział w konkursie. Wszystkie dyplomy, podziękowania i certyfikat dla naszej szkoły organizator konkursu dostarczy do końca kwietnia. 

            Koordynatorem konkursu była Pani Mariola Sowa- wychowawczyni klas II i III.

            Wszystkim uczniom i ich rodzicom jeszcze raz serdecznie dziękujemy!

          • DZIEŃ ZIEMI

          • Z okazji przypadającego na dzień 22 kwietnia Międzynarodowego Dnia Ziemi, w ramach projektu "Przywróć naszą Ziemię", w naszej szkole odbyły się międzyprzedmiotowe warsztaty edukacyjne. Celem projektu, którego autorkami są p. Krystyna Lubas i p. Halina Jurek, było przekonanie społeczności szkolnej o konieczności ekologicznego trybu życia, tj. oszczędzania wody, energii, zmniejszenia ilości odpadów; kształtowania aktywnej postawy w poczynaniach związanych z ochroną przyrody, uwrażliwienie na problemy degradacji środowiska naturalnego przez człowieka oraz poszukiwanie rozwiązań jej ograniczenia.

            W ramach warsztatów zorganizowano międzyprzedmiotowe konkursy, których wyniki ogłoszono tuż po prezentacji "Jak pomóc naszej planecie chronić środowisko".

            I

            W konkursie plastycznym "Moje wymarzone miejsce na Ziemi" uczniowie klas 0 - III doskonale potrafili dostrzec zależności pomiędzy przyrodą a działalnością człowieka i uwiecznić swoje obserwacje w pracach plastycznych.

            Uczniowie kl. 0 - I odegrali  role strażników wody. 

            Zwycięzcami w tej kategorii są:

            z kl. 0: Kacper Sękowski, a z kl. I: Magdalena Nykiel.

            Uczniowie kl. II wcielili się w role strażników energii elektrycznej. Zwycięzcy: Wiktoria Kiresztura i Maria Bogusz.

            Uczniowie kl. III natomiast wystąpili w rolach strażników odpadów. Zwycięzcy: Faustyna Sulej i Kamil Pilch. 

            Wyróżnienia otrzymali: Magdalena Bryś, Wiktoria Pilch, Filip Herbut, Antonina Kowalska, Julia Bryś, Jakub Krowiak, Dominik Domaradzki, Michał Pilch, Oliwia Wolanin, Lena Herbut, Eryk Adam, Natalia Stokłosa.

            II

            W konkursie "Mistrz recyklingu - nadaj rzeczom drugie życie" uczniowie wykazali się ogromną pomysłowością i kreatywnością w nadaniu niepotrzebnym odpadom nowego oblicza, co zaowocowało wykonaniem przepięknych prac z przedmiotów, które zwykle trafiają do kosza. Wystarczyła odrobina wyobraźni, a ze śmieci, takich jak: plastikowe butelki, pudełka po jogurtach i kartoniki po artykułach spożywczych, powstały cuda. W ramach konkursu plastyczno - technicznego pierwsze miejsce przyznano dla Jakuba Ścibora i Kacpra Kustry. Wyróżnienia otrzymali: Katarzyna Sowa, Bartłomiej Syrnik, Paulina Sulej, Wojciech Wojewoda, Nikodem Herbut, Wiktor Bryś, Wiktoria Łobaza.  

            Zwycięzcami konkursu plastycznego z kl. VII - VIII zostali: Filip Adam i Maria Sowa.

            Wyróżnienia otrzymali: Jakub Kurcoń, Martyna Sulej, Gabriela Kowalska, Błażej Koczot.

            III

            Uczniowie biorący udział w konkursie literackim "Eko - poeta" wykazali się bogatą wyobraźnią i kreatywnością oraz uwrażliwili na potrzebę ochrony środowiska, co wyrazili w pięknych wierszach.

            W tej kategorii przyznano: I miejsce: Martynie Chyłek za wiersz "Bądź eko, kolego!",

            II miejsce: Milenie Folcik za wiersz "Szanujmy zieleń",

            III miejsce: Katarzynie Sowie za wiersz "Porządkujemy odpady".

            Wyróżnienie otrzymał Wojciech Wojewoda za wiersz "Nasza Ziemia".

            IV

            Konkurs językowo - ekologiczny "Save our planet" realizowano w trzech kategoriach i miał on na celu poszerzenie zasobu angielskiego słownictwa związanego z przyrodą i ekologią. 

            Kl. I - III

            Zwycięzcą konkursu została Faustyna Sulej.

            Wyróżnienia otrzymali: Jakub Krowiak, Lena Herbut, Oliwia Wolanin, Magdalena Nykiel, Natalia Stokłosa, Weronika Blum, Dominik Domaradzki, Julia Bryś.

            Kl. IV - V

            Zwycięzcą konkursu została Katarzyna Sowa.

            Wyróżnienia otrzymali: Kacper Kustra, Jakub Ścibor, Karolina Domaradzka, Paulina Sulej, Wiktoria Łobaza, Nikodem Herbut, Piotr Wolanin.

            Kl. VII - VIII

            Zwycięzcą konkursu została Martyna Brzuszek.

            Wyróżnienia otrzymali: Paweł Adam i Maria Sowa.

            V

            Warsztaty i konkurs wiedzy ekologicznej "Mistrz ekologii" w kl. IV - VIII miał na celu: po pierwsze, ukształtowanie wrażliwości ekologicznej, po drugie, wytworzenie przekonania, że przyroda jest wartością wspólną i jej stan zależy od każdego z nas. Pozwoli na aktywne współuczestniczenie w ochronie środowiska oraz zwróci uwagę na problemy ekologiczne w najbliższym otoczeniu. Przekona uczniów o konieczności ekologicznego trybu życia, tj. oszczędzania wody, energii, zmniejszenia ilości odpadów.

            Zwycięzcami konkursu zostali: 

            Kl. IV: Nikodem Herbut,

            kl. V: Piotr Wolanin,

            kl. VII: Filip Sowa,

            kl. VIII: Paweł Duplaga.

            Wyróżnienia otrzymali: Wiktor Bryś, Kacper Kustra, Wojciech Wojewoda, Milena Folcik, Krzysztof Chyłek, Błażej Koczot, Jakub Kurcoń, Martyna Sulej, Paweł Szeligowski, Paweł Adam, Martyna Chyłek.

            Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursach otrzymali dyplomy i nagrody. Serdecznie gratulujemy!

             

             

          • WIZYTA KSIĘDZA BISKUPA W NASZEJ SZKOLE

          • 21 kwietnia w naszej szkole gościliśmy Ekscelencję Księdza Biskupa Krzysztofa Chudzia, Księdza Dziekana Tadeusza Pikora oraz Księdza Proboszcza Mariusza Pelca. Dostojnych gości serdecznie powitała Pani Dyrektor.

            W swojej przemowie Pani Dyrektor podkreśliła rolę szkoły w przekazywaniu wiedzy i w nauce samodzielnego myślenia oraz troskę nauczycieli, rodziców i Kościoła o dobro i przyszłość młodego pokolenia. Zwróciła też uwagę na wieloletnią współpracę szkoły i Kościoła, czego efektem jest dobre przygotowanie dzieci do uczciwego i prawego życia.

            Pani Dyrektor wyraziła wdzięczność Księdzu Biskupowi w imieniu całej społeczności szkolnej za wizytę i życzyła, by w kolejnych latach swej posługi odnajdywał ewangeliczną radość płynącą z przekazywania ludziom dobrej nowiny.

            Po przemówieniu rozpoczęła się część artystyczna. Uczniowie młodszych klas recytowali wiersze skierowane do Księdza Biskupa. Następnie p. Barbara Hławko wspomniała o zbliżającej się niedzieli Miłosierdzia Bożego oraz o dużym znaczeniu tego święta dla każdego człowieka. Było to słowo wstępne, poprzedzające spektakl, w którym wystąpili uczniowie klas VII i VIII. Montaż słowno muzyczny, przygotowany pod kierunkiem p. Barbary Hławko i p. Beaty Pomykały - Sapy, poświęcony był Miłosierdziu Bożemu i siostrze Faustynie.

            Na zakończenie uroczystości Ksiądz Biskup odniósł się w swoich słowach do wartości ukazanych w spektaklu przez uczniów kl. VII i VIII. Wiele uwagi poświęcił także wartościom duchowym i materialnym obecnym w życiu. Podziękował również za miłe przyjęcie i porozmawiał z uczniami. Na koniec udzielił wszystkim błogosławieństwa.

            Jesteśmy wdzięczni Księdzu Biskupowi za wizytę z naszej szkole. Skierowane do nas słowa na długo zostaną w naszej pamięci.

          • SPRZĄTAMY DLA POLSKI

          • Nasza szkoła bierze udział w akcji „Sprzątamy dla Polski", która odbędzie się w całej Polsce w piątek, 22 kwietnia br. Przedsięwzięcie organizuje Stowarzyszenie „Dla Polski". Celem akcji jest nie tylko troska o środowisko naturalne w swojej najbliżej okolicy, ale także kształtowanie postawy odpowiedzialności za wspólne dobro. Patronat nad przedsięwzięciem objęli m.in. Prezes Rady Ministrów oraz Minister Edukacji i Nauki.