20 grudnia uczniowie przedstawili Jasełka, które przygotowali wraz z p. Małgorzatą Wolanin. Po nich kolędowaliśmy i łamaliśmy się opłatkiem składając sobie życzenia.
Zdrowych i radosnych świąt Bożego Narodzenia.
20 grudnia uczniowie przedstawili Jasełka, które przygotowali wraz z p. Małgorzatą Wolanin. Po nich kolędowaliśmy i łamaliśmy się opłatkiem składając sobie życzenia.
Zdrowych i radosnych świąt Bożego Narodzenia.
6 grudnia naszą szkołę odwiedził św. Mikołaj. Na jego przybycie przez cały rok z niecierpliwością czekały dzieci. Ich oczekiwanie i dobre zachowanie zostały wynagrodzone wspaniałymi prezentami.
Martyna Chyłek (kl. "0") i Faustyna Telega (kl. III), reprezentowały naszą szkołę i zdobyły wyróżnienia w gminnych eliminacjach Konkursu Piosenki Polskiej "Mikołajkowe Debiuty". Konkurs został zorganizowany 3 grudnia w Domaradzu.
Gratulujemy!
28 listopada odbyło się tradycyjne "Święto Kota", czyli otrzęsiny gimnazjalisty.
Tegoroczną uroczystość przygotowała klasa II G wraz z wychowawcą p. Krystyną Lubas.
Gimnazjaliści przebrani w maski orłów wprowadzili zebranych gości w atmosferę tego wydarzenia. Następnie losowali zadania, z jakimi przyszło im się zmagać. W garderobie dokonano zmiany strojów, które uczniowie zaprezentowali jako nowe mundurki szkolne. Oj, była zabawa!
Tegoroczne zadania:
1. "Bobasy z pierwszej klasy" - picie soku z butelki.
2. "Karykatura" - graficiarze szkicowali portret wychowawcy.
3. "Trzepnij mocniej" - zadaniem uczestików było ubijanie piany z białek.
4. "Taniec z gwiazdami" - czyli taniec z miotłą.
5. "Tak to leciało..." - gimnazjaliści mieli do wyboru cztery piosenki, które mogli zaśpiewać solo lub w duecie.
6. "Wyścig szczurów" - pokonanie toru przeszkód.
7. "Łowcy skarbów" - łowienie ustami zatopionych jabłek.
Po złożeniu nieoficjalnej przysięgi klasa II G wręczyła pamiątkowe upominki młodszym kolegom.
Następnie uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły.
Na zakończenie uroczystości widzowie wybrali "Pierwszaka Roku".
14 listopada uczniowie najmłodszych klas wraz z wychowawcami wzięli udział w wycieczce zorganizowanej do Rzeszowa.
Po przyjeździe dzieci bawiły się w Fantazji. Po zabawie udały się do teatru na sztukę pt. "Śnieżka".
Wycieczka dostarczyła uczniom wielu pozytywnych wrażeń i emocji.
11 listopada minęła 95. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.
Uczniowie naszej szkoły uroczystym apelem i pieśniami patriotycznymi złożyli hołd rodakom, którzy poświęcili swe życie za Ojczyznę. Przypomnieli również wydarzenia związane ze zmaganiami Polaków o odzyskanie wolności.
Uroczystość przygotowana przez p. Aleksandrę Telesz, p. Adama Steca i p. Roberta Adama stała się niezapomnianą lekcją historii skłaniającą do głebokich refleksji nad długą drogą do niepodległości.
Już po raz siódmy obchodziliśmy w naszej społeczności szkolnej Dzień Patrona Jana Pawła II. Tegoroczna rocznica poprzedza kanonizację wielkiego rodaka.
Jak co roku po złożeniu kwiatów i zapaleniu znicza pod pomnikiem papieża wyruszyliśmy wraz z pocztem sztandarowym do kościoła na Mszę św. Po Mszy św. i modlitwie różańcowej młodzież gimnazjalna przedstawiła w kościele program słowno - muzyczny o Ojcu Św. Następnie zostały wyświetlone slajdy o tematyce tegorocznego XIII Dnia Papieskiego - "Jan Paweł II Papież Dialogu".
Uroczystość przygotowali: p. Beata Pomykała - Sapa i ks. Jacek Rosół.
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie naszego gimnazjum pod opieką Pani Dyrektor przygotowali uroczystość szkolną. Pani Dyrektor podziękowała wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za wkład włożony w pracę.
W dalszej części uczniowie zaprezentowali montaż słowno - muzyczny oraz koncert życzeń. Złożyli nauczycielom życzenia i złożyli kwiaty.
10 października to ważna data dla uczniów kl. I. Tego dnia zostali pasowani na uczniów szkoły podstawowej.
Jednak zanim nastąpiła ta uroczysta chwila, pierwszoklasiści wystąpili z montażem słowno-muzycznym, który przygotowali wraz z p. Mariolą Sową. W dalszej części zaprezentowali, co potrafią w turnieju wiedzy i umiejętności. Wszystkie zadania zostały zaliczone i uczniowie przystąpili do ślubowania na sztandar szkoły. Pani Dyrektor pasowała pierwszoklasistów na uczniów szkoły i życzyła im wielu osiągnięć w nauce.
Na pamiątkę tego wydarzenia otrzymali dyplomy oraz upominki.
Uroczystość zakończył piękny występ taneczny pt. "Szot" w wykonaniu uczniów kl. I i II.
Wakacje dobiegły końca i nadszedł czas powrotu do szkoły.
2 września uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy św. inaugurującej nowy rok szkolny. Następnie udaliśmy się do szkoły.
Pani Dyrektor powitała wszystkich serdecznie, a uczniom życzyła wielu sukcesów w nauce.
29 czerwca - 31 sierpnia 2013 r.
Życzymy bezpiecznych wakacji!
28 czerwca uroczyście pożegnaliśmy rok szkolny 2012/13.
Rankiem cała społeczność szkolna udała się na Mszę św. Z kościoła przemaszerowaliśmy na czele ze sztandarem szkoły na halę sportową, gdzie wysłuchaliśmy części artystycznej przygotowanej przez uczniów kl. V i VI. Po niej Pani Dyrektor wręczyła uczniom świadectwa z czerwonym paskiem oraz nagrody za naukę i osiągnięcia.
27 czerwca uczniowie klasy II gimnazjum zaprezentowali część artystyczną, którą pożegnali gimnazjalistów kończących edukację w naszej szkole. Po niej absolwenci gimnazjum przedstawili montaż słowno - muzyczny i pokaz zdjęć związanych z dorastaniem w murach szkolnych. Następnie wręczyli Pani Dyrektor pamiątkowe tablo i podziękowali rodzicom i nauczycielom za trud włożony w wychowanie.
Pani Dyrektor życzyła gimnazjalistom wielu sukcesów.
13 czerwca uczniowie klasy I zostali przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej.
Klasa V, ucharakteryzowana na bohaterów baśniowych, zaprosiła pierwszoklasistów na krótkie przedstawienie.
W roli głównej wystąpiła Książka, która przedstawiła dzieciom swoje prośby i życzenia. Pierwszoklasiści uważnie wysłuchali wskazówek dotyczących szanowania książek. Wymienili tytuły ulubionych bajek i złożyli przysięgę o przestrzeganiu obowiązków czytelnika. Po przysiędze odbyło się pasowanie. Nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe książki.
Tegoroczna wycieczka szkolna odbyła się w dniach 6-7.06. do Zakopanego i w Pieniny. Wzięło w niej udział 46. uczniów.
Z Baryczy wyjechaliśmy o 4.30 w pochmurny czwartkowy dzień. Do Zakopanego dotarliśmy ok. godz. 9.00.
Mimo niesprzyjającej pogody wspólnie z panią przewodnik rozpoczęliśmy realizację programu. Wędrując spod Wielkiej Krokwi w stronę Kuźnic, mieliśmy okazję spotkać trenującą Justynę Kowalczyk. Zrobiliśmy sobie pamiątkowe zjęcie z jej trenerem, panem Wierietielnym.
Następnie kolejką linową wjechaliśmy na Kasprowy Wierch. Tu, na szczycie, warunki były wyjątkowo złe. Było bardzo zimno, mgliście i padał deszcz. Wysłuchaliśmy tu jednak barwnych opowieści o górach, zrobiliśmy sobie kilka pamiątkowych zdjęć i zjechaliśmy kolejką do Kuźnic. Ponieważ mgły nie ustępowały, zrezygnowaliśmy z wejścia na Nosal.
Po obejrzeniu wystawy w Muzeum Tatrzańskim "Rok w Tatrach" udaliśmy się do parku, gdzie zażywając różnorakich atrakcji wodnych spędziliśmy dwie godziny.
Około godz. 19.00 dotarliśmy do pensjonatu "Chałupa" w Poroninie. Tu zakwaterowaliśmy się, zjedliśmy pyszną obiadokolację, zrobiliśmy zakupy w miejscowym sklepie i przygotowaliśmy się do ciszy nocnej. Jednak nasze niespożyte siły, pomysłowość i dobre humory sprawiły, że cisza nocna jakoś długo nie mogła nastąpić.
Następnego dnia zbudziło nas słoneczko. Pogoda poprawiała się z godziny na godzinę, była coraz lepsza widoczność.
Na początku po śniadaniu udaliśmy sie na Krupówki. Tu każdy zrobił zakupy i wyruszyliśmy do Rabki. W Rabkolandzie spędziliśmy dwie godziny. Szaleństwom nie było końca. Następnie pojechaliśmy do Czorsztyna, gdzie zwiedziliśmy zaporę wodną.
Kolejnym punktem naszej wycieczki był przejazd do Sromowiec i spływ Dunajcem. Poziom wody na Dunajcu był dość wysoki, jednak "zapakowaliśmy się" na cztery łodzie i ruszyliśmy w rejs po zakolach tej niezwykle urokliwej rzeki. Dookoła otaczały nas piękne krajobrazy Pienin, zieleń drzew, a czas umilały opowieści flisaków. Na wodzie spędziliśmy dwie godziny.
W Krościenku zjedliśmy obiad i około godz. 19.00 wyruszyliśmy do wąwozu Homolc. Pospacerowaliśmy nieco wzdłuż potoczka i wróciliśmy do autokaru.
W drogę powrotną wyruszyliśmy około godz. 20.00. Do Baryczy dotarliśmy cali i zdrowi, zadowoleni i pełni wrażeń po godz. 23.00.
Była to już kolejna udana wycieczka szkolna, którą zorganizowała p. Małgorzata Wolanin.
Z okazji Dnia Dziecka na uczniów naszej szkoły czekało mnóstwo atrakcji.
Najmłodsi dobrze się bawili przy dźwiękach dziecięcych przebojów i zjeżdżali na nadmuchiwanej zjeżdżalni. Uczniowie klas starszych grali w piłkę.
Rodzice przygotowali dla dzieci poczęstunek.
2 czerwca na placu szkolnym w Baryczy odbył się Środowiskowy Piknik Rodzinny, którego organizatorami byli Dyrektor Zespołu Szkół w Baryczy i Gminny Ośrodek Kultury w Domaradzu.
W pikniku wzięli udział zaproszeni goście Wójt Gminy Domaradz, Przewodnicząca i Wiceprzewodniczący Rady Gminy, mieszkańcy Baryczy i cała społeczność szkolna.
Pani Dyrektor serdecznie powitała przybyłych gości i życzyła wszystkim mile spędzonego czasu.
Na początku wystąpił zespół teatralny "Baja" prowadzony przez p. Małgorzatę Wolanin. Młodzi aktorzy przedstawili spektakl "Chodź, człowieku, coś ci powiem", którym zapewnili sobie I miejsce w tegorocznych Gminnych Spotkaniach Teatralnych.
W dalszej części uczniowie kl. V zaserwowali wszystkim dawkę humoru scenką kabaretową "Wywiad z jedynką".
Następnie na scenie zaprezentowały się zespoły muzyczne, wokalne i instrumentalne: "Wiolonczela", "Gama", "Fokus" i "Fantazja", a także grupa cheerleaderek "Smerfetki" i kapela podwórkowa "Wolanka". Wystąpiły też uczennice najmłodszych klas Zespołu Szkół w Baryczy, które zaśpiewały piosenki z okazji obchodzonego niedawno Dnia Matki.
Imprezę uświetniły również wystawy prac uczniowskich wykonanych w ramach koła hafciarskiego, zajęć artystycznych i plastyki oraz wystawa prac kółka "Koralik".
Najmłodszym dużo radości dostarczyły trampolina i dmuchana zjeżdżalnia.
Wieczorem rozpoczęła się zabawa taneczna.
26 maja przypada Dzień Matki.
Z tej okazji uczniowie klasy III wraz z wychowawcą p. Aliną Sową przygotowali część artystyczną. Zaproszone mamy wysłuchały pięknych życzeń i otrzymały kwiaty.
Na zakończenie wystąpiły dziewczynki, które uczestniczyły w Gminnym Przeglądzie Piosenki "Uśmiechnij się Mamo".
13 maja uczniowie kl. II i III wraz z rodzicami, wychowawcami i księdzem uczestniczyli w wycieczce do Dębowca i Rabki.
W Dębowcu wzięli udział we Mszy św. oraz zwiedzali Sanktuarium MB Saletyńskiej.
Drugim miejscem był Rabkoland - Park Rozrywki w Rabce - Zdroju, który dostarczył dzieciom najwięcej radości i emocji.
W drodze powrotnej zwiedzili Muzeum Papieskie i ołtarz Jana Pawła II z 1999 r. w Starym Sączu.
W 222. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja młodzież naszej szkoły przedstawiła montaż słowno - muzyczny.
Uczniowie opowiedzieli i zaśpiewali o losach Ojczyzny oraz rodakach związanych z tym historycznym wydarzeniem. Przypomnieli także postanowienia obrad Sejmu Czteroletniego.
Uroczystość przygotowali uczniowie klasy IV i gimnazjaliści pod opieką p. Aliny Sowy i p. Danuty Kowalskiej.
Powered by aSc EduPage