W piątek 12 maja z okazji trwającego Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, na zaproszenie Pani bibliotekarki najmłodsi uczniowie naszej szkoły odwiedzili Bibliotekę Publiczną w Baryczy. Celem wizyty było rozbudzenie zainteresowań czytelniczych u dzieci, przybliżenie im pracy bibliotekarza i zapoznanie z funkcjonowaniem placówki. Uczniowie poznali również zasadykorzystania z księgozbioru. Podczas spotkania Pani Bibliotekarka pokazała uczniom zasoby biblioteki, opowiedziała o tym w jaki sposób zostać czytelnikiem i jak należy obchodzić się z książką. Zwróciła również uwagę na to jak ważne dla rozwoju dziecka jest czytanie książek i ile zalet i pozytywnych wartości niesie ze sobą czytelnictwo. Uczniowie odgadywali zagadki związane z bohaterami bajek i baśni, rozwiązywali łamigłówki tytułowe, oraz wykonali piękne rysunki. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki i pamiątkowe dyplomy znawców bajek. Spotkanie było ciekawym i niecodziennym doświadczeniem, zachęcającym do korzystania z placówki zarówno w formie edukacyjnej jak i rozrywkowej. Dziękujemy Pani bibliotekarce za zaproszenie, gościnność i interesujące zajęcia.
XX OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK
AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA
Uchwalenie Konstytucji 3 maja 1791r. było bardzo ważnym wydarzeniem dla Polski. W obliczu zagrożenia ze strony zaborców wprowadzała ona prawa dla obywateli, znosiła liberum veto, stała się ratunkiem, nadzieją, symbolem odrodzenia dla kraju. Dla upamiętnienia tej ważnej daty w historii Polski w naszej szkole 27 kwietnia odbył się uroczysty apel z okazji 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie pod kierunkiem pani Haliny Jurek i pani Małgorzaty Bogusz przygotowali wspólną lekcję historii o patriotycznej wymowie. Podczas apelu usłyszeliśmy wiersze i pieśni o tematyce patriotycznej, uczniowie przypomnieli także tło historyczne wydarzeń z 3 maja 1791 roku i wyjaśnili, dlaczego jest to tak ważny dzień dla naszego kraju. Uroczystość wzbogacił teatr cieni, w którym przedstawione zostały losy ojczyzny pod zaborami. Występ spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony widowni. Powagę święta podkreśliły galowe stroje, barwy narodowe, obecność sztandaru szkoły oraz odśpiewanie hymnu narodowego. Poprzez takie uroczystości okazujemy swój patriotyzm i oddajemy cześć dla historii naszej ojczyzny.
II POWIATOWY KONKURS MIĘDZYPRZEDMIOTOWY "IGRZYSKA WIEDZY"
Dnia 26 kwietnia 2023 r. dwóch uczniów klasy 8: Krzysztof Chyłek i Paweł Szeligowski reprezentowało naszą szkołę w II Powiatowym Konkursie Międzyprzedmiotowym „Igrzyska Wiedzy”, który odbył się w Liceum Ogólnokształcącym im Św. Jadwigi Królowej w Błażowej. Konkurs został objęty patronatem Starosty Powiatu Rzeszowskiego i będzie w wykazie konkursów Podkarpackiego Kuratora Oświaty.
Konkurs miał dwa etapy:
14 kwietnia – etap szkolny na platformie moodle
26 kwietnia – etap powiatowy
Głównym celem konkursu było usystematyzowanie wiedzy z przedmiotów egzaminacyjnych (język polski, matematyka, język angielski) przed egzaminem ósmoklasisty.
Rywalizacja między szkołami odbywała się w parach uczniowskich i składała się z III konkurencji: części pisemnej, interaktywnej oraz ustnej.
Konkurs cieszył się dużym powodzeniem wśród uczniów, którzy musieli wykazać się znaczną wiedzą z przedmiotów egzaminacyjnych. Był to konkurs na wysokim poziomie wiedzy i organizacji. Uczniowie rywalizowali z kilkunastoma drużynami z powiatu rzeszowskiego. Był to dzień pełen emocji i niezapomnianych wrażeń. Zwycięzcy otrzymali nagrody a pozostali uczestnicy dyplomy i upominki. Na wszystkich czekał również poczęstunek.
Serdecznie gratulujemy naszym uczestnikom i jesteśmy dumni, że godne reprezentowali naszą szkołę w tak prestiżowym konkursie!!!
Dziękujemy serdecznie Organizatorom z LO w Błażowej za zaproszenie, przygotowanie i przeprowadzenie konkursu.Było nam bardzo miło gościć w Państwa szkole.
UDZIAŁ W AKCJI "POLA NADZIEI"
W dniach 21-23 kwietnia odbył się finał akcji "Pola Nadziei" organizowanej na rzecz Podopiecznych Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie. Akcja polega na zasadzeniu cebulek żonkili lub zrobieniu kwiatów własnoręcznie. Następnie kwiaty rozdawane są przez wolontariuszy za symboliczny datek na rzecz działalności Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci. Nasza szkoła już od kilku lat wspiera Fundację poprzez zbieranie plastikowych nakrętek na rzecz chorych, jednak tym razem wzięliśmy również udział w akcji, której symbolem jest żonkil – znak nadziei, która jest nieodłącznym elementem pracy hospicyjnej. Kwiaty przeznaczone na akcję zostały wykonane przez rodziców i nauczycieli naszej szkoły. Szczególne podziękowania należą się Paniom: Joannie Ścibor, Barbarze Herbut i Edycie Krowiak, które podczas spotkania z nauczycielami pokazały jak zrobić kwiaty z krepiny, oraz same wykonały naręcze pięknych kwiatów na rzecz akcji. Dziękujemy!
83. ROCZNICA ZBRODNI KATYŃSKIEJ
I tylko pamięć została,
Po tej katyńskiej nocy…
Pamięć nie dała się zgładzić,
Nie chciała ulec przemocy
I woła o sprawiedliwość.
M. Hemar KatyńW ramach obchodów 83. Rocznicy Zbrodni Katyńskiej w naszej szkole odbył się uroczysty apel. Katyń – to symbol sowieckiego mordu i miejsce pochówku polskich oficerów, przedstawicieli ponad czterdziestu profesji inteligencji polskiej, wezwanej do obrony ojczyzny w 1939 r.
13 kwietnia 1943 r. o zbrodni dokonanej przez Sowietów usłyszał cały świat. Tego dnia Niemcy ogłosili informację o odkryciu w lesie pod Katyniem grobów polskich oficerów. Trzy lata wcześniej, wiosną 1940 r., na mocy decyzji najwyższych władz Związku Sowieckiego zamordowano blisko 22 tys. jeńców wojennych zatrzymanych po wkroczeniu Armii Czerwonej do Polski we wrześniu 1939 r. Byli wśród nich żołnierze Wojska Polskiego, profesorowie, lekarze, prawnicy, inżynierowie. W 2007 r. Sejm RP ustanowił 13 kwietnia Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.
Montaż słowno-muzyczny upamiętniający martyrologię oficerów zamordowanych w Katyniu był hołdem naszej społeczności szkolnej, oddanym naszym Bohaterom, a znicze zapalone pod Dębem Katyńskim świadczą o tym, że Pamiętamy!
DZIEŃ ZIEMI
Mieszkamy na wyjątkowej Planecie, niezwykłym cudzie Wszechświata - Ziemi, z której darów od setek lat czerpiemy pełnymi garściami. Miejscu, które zapewnia niezbędne dla naszego przetrwania warunki –schronienie, bezpieczeństwo i podstawy biologicznej egzystencji. Nasza planeta ma swoje święto, które przypada na 22 kwietnia. W tym dniu zadajmy sobie ważne pytania: Czy zrobiłem wystarczającą dużo, by Planeta Ziemia mogła przetrwać i być bezpiecznym domem dla przyszłych pokoleń? Jak segreguję śmieci? Czy oszczędzam wodę i ograniczam zużycie prądu?
Na te i inne pytania starliśmy się odpowiedzieć podczas obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole, których kulminacyjnym punktem był występ artystyczny uczniów klasy VIII pt.” METAMORFOZA, czyli jak lekkoduch dojrzewa do rozważnych decyzji i działań…”..W trakcie rozprawy w „EKO- SĄDZIE” młodzież ukazała problem zanieczyszczenia naszej planety poprzez nierozważne działania lekkoducha. Przedstawienie w sposób humorystyczny ukazywało globalny problem zanieczyszczenia, niszczenia klimatu. Przesłaniem występu młodzieży, było zachęcenie wszystkich do oszczędzania energii, wody, rozważnego postępowania z odpadami.
W czasie narady sejmu można było posłuchać piosenki ekologicznej w wykonaniu Marii Bogusz.
Przesłanie do zgromadzonych:
niech ten obchodzony raz w roku Dzień Ziemi będzie okazją, aby pomyśleć co każdy z nas może zrobić dla naszej planety, by była zdrowa, piękna i czysta. Czy warto? Być może nigdy nie zauważymy efektów naszej pracy, będziemy mieli jednak świadomość, iż pomogliśmy naszej Ziemi i z tego zawsze będziemy mogli być dumni.
Nauczmy się korzystać z nowoczesnych technologii tak, aby nie doprowadzić do zagłady otaczającego nas świata. Pamiętajmy, że od stanu naszej planety zależy nasze zdrowie, a nawet życie. Zatruwając środowisko, zabijamy samych siebie. Dbajmy zatem o nie każdego dnia i nie pozwólmy go zniszczyć.
„Nie będzie łatwo w człowieku obudzić taką odpowiedzialność za świat, która dotrzyma kroku rozwojowi cywilizacji. Ale ci, którzy chcą mogą zacząć już dziś”.
SPRZĄTAMY DLA POLSKI
W piątek, 21 kwietnia 2023 roku nasza szkoła włączyła się w V edycję ogólnopolskiej akcji "SprzątamyDlaPolski". Podobnie jak w latach ubiegłych i tym razem wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Akcja polega na grupowym, zorganizowanym oczyszczaniu terenów zielonych z niepożądanych śmieci oraz odpadów. Celem akcji jest nie tylko troska o środowisko naturalne w swojej najbliżej okolicy, ale także kształtowanie postawy odpowiedzialności za wspólne dobro.
SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW
W ostatnim czasie uczniowie reprezentowali naszą szkołę w wielu konkursach na szczeblu gminnym. Zajęli w nich wysokie miejsca lub wyróżnienia.
W konkursie palm wielkanocnych:
kat. I
I miejsce – Dominik Domaradzki;
kat. II
II miejsce – Piotr Wolanin.
W konkursie na najpiękniejszą pisankę wielkanocną:
kat. II
III miejsce – Maria Bogusz
wyróżnienie –Wiktoria Kiresztura
kat. III
wyróżnienia – Natalia Stokłosa, Nikodem Herbut.
W konkursie recytatorskim „Poezja Wisławy Szymborskiej”:
wyróżnienie –Karolina Domaradzka.
Serdecznie gratulujemy sukcesów naszym uczniom!
PRZEDSTAWIENIE WIELKANOCNE
Ostatniego dnia przed wiosenną przerwą świąteczną odbyło się w naszej szkole przedstawienie wielkanocne, wprowadzające społeczność szkolną w zwyczaje i nastrój Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Uczniowie klas IV i V przebrani w kostiumy pisanek, zajączków czy kurczaczków, zaprezentowali piosenki i wiersze o tematyce wiosenno- świątecznej. Występ ukazywał różne tradycje związane ze świętami, między innymi malowanie pisanek, polewanie się wodą, czy chodzenie z kurkiem po dyngusie. Po przedstawieniu pani dyrektor Małgorzata Wolanin złożyła najserdeczniejsze życzenia świąteczne wszystkim pracownikom szkoły, rodzicom oraz uczniom.
UROCZYSTOŚĆ POŚWIĘCONA ROCZNICY ŚMIERCI JANA PAWŁA II
2 kwietnia przypada 18. rocznica śmierci Jana Pawła II, patrona naszej szkoły. Z tej okazji została przygotowana uroczystość, którą rozpoczęło przemówienie Pani Dyrektor. W pięknych słowach opowiedziała o wielkości Ojca Świętego. Szczególną uwagę zwróciła na Jego altruizm oraz mądrość, które przenikały wszystkich ludzi.
Po przemówieniu uczniowie kl. VI przedstawili montaż słowno – muzyczny, którym podsumowali niezwykłe życie i działalność Papieża. Ze wzruszeniem wspominali także chwile odejścia do wieczności. Recytacjom uczniów towarzyszyły słowa Ojca Świętego, które skierował do młodzieży w Krakowie w 1979 r. Dopełnieniem części artystycznej były również pieśni „Abba Ojcze” oraz „Barka”.
Na zakończenie uroczystości reprezentacja uczniów udała się pod pomnik Patrona, gdzie zapaliła znicze.
Uroczystość skłoniła wszystkich uczestników do zadumy nad życiem oraz do docenienia autorytetu, jakim niewątpliwie był i nadal jest Jan Paweł II. Jesteśmy dumni, że nasza szkoła nosi imię wielkiego Polaka.
LEKCJA PARLAMENTARNA
30 marca w naszej szkole gościł dr Piotr Uruski, Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej.
Podczas lekcji parlamentarnej, która została zorganizowana z jego inicjatywy, uczniowie starszych klas dowiedzieli się wielu interesujących informacji o parlamencie jako najważniejszej instytucji demokratycznego państwa. Zdobyli również wiedzę o tym, w jaki sposób funkcjonuje parlament, jakie są jego władze i zasady organizacji pracy. Uczniowie także chętnie uczestniczyli w rozmowie z Posłem, odpowiadając na stawiane pytania. I również sami zadawali pytania dotyczące Sejmu i Senatu.
Na pamiątkę udziału w tej ciekawej lekcji wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy.
Jesteśmy wdzięczni Panu Piotrowi Uruskiemu za to niezwykłe i niezapomniane spotkanie.
WYCIECZKA DO ŁAŃCUTA
W środę 29 marca 2023 r. udaliśmy się na wycieczkę do Łańcuta. W wyjeździe uczestniczyli prawie wszyscy uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami. Program wycieczki obejmował zwiedzanie Muzeum Zamku w Łańcucie oraz Wozownię. Po przyjeździe na miejsce zostaliśmy podzieleni na dwie grupy, które pod opieką pań przewodniczek zwiedzaly jedną z najpiękniejszych rezydencji magnackich w Polsce.
Zamek w Łańcucie słynie ze znakomitych wnętrz mieszkalnych oraz niezwykle interesującej kolekcji pojazdów konnych. Obecny zamek wzniesiony został na polecenie Stanisława Lubomirskiego w latach 1629-1642. Od początku wieku XIX do 1944 roku był w posiadaniu rodu Potockich. Wystrój wnętrz urzekł nas przepięknymi eksponatami: meblami, żyrandolami, podłogami, kryształowymi lustrami i bogactwem zdobień. Obejrzeliśmy zgromadzone dzieła sztuki oraz portrety dawnych mieszkańców, czyli członków rodu Lubomirskich i Potockich. Następnie udaliśmy się do Powozowni, gdzie podziwialiśmy zabytkową kolekcję 55 pojazdów konnych.
W drodze powrotnej zajechaliśmy do restauracji McDonald’s w Rzeszowie, gdzie posililiśmy się po wyczerpującym , ale pełnym wrażeń dniu. Uważamy, że była to ciekawa lekcja historii. Dzięki tej wyprawie poznaliśmy przeszłość naszego regionu. Warto brać udział w podobnych wycieczkach, bo nie od dziś wiadomo, że „podróże kształcą”.
GMINNY TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ
24 marca 2023r w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Domaradzu odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież zapobiega pożarom’’.
Konkurs został przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych. W grupie I tj. klasy I-IV naszą szkołę reprezentował uczeń klasy III Jan Sowa , natomiast grupę II tj. klasy V-VIII reprezentowała uczennica klasy VI Katarzyna Sowa. Po teście pisemnym uczniowie odpowiadali ustnie na pytania komisji konkursowej. Etap ustny zakończył się zwycięstwem i uzyskaniem I miejsca ucznia Jana Sowy a jego koleżanka Katarzyna Sowa uzyskała II miejsce.
Laureat pierwszego miejsca będzie reprezentował naszą gminę w eliminacjach powiatowych.
Serdecznie gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszej motywacji w zgłębianiu przepisów przeciwpożarowych. Zwycięscy życzymy powodzenia na etapie powiatowym, który odbędzie się 19 kwietnia w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzozowie.
"WIOSNA, ACH TO TY"
23 marca 2023 roku w piękny słoneczny i wiosenny dzień w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Domaradzu odbył się przegląd piosenki dziecięcej pt. „Wiosna, Ach to Ty”. Uczestnicy konkursu prezentowali się na scenie w pięknych utworach opowiadających o budzącej się do życia przyrodzie i zmieniającym się krajobrazie. Naszą szkołę reprezentowało grono młodych artystów, którzy spisali się doskonale i nie zawiedli naszych oczekiwań.
Jury nagrodziło:
w kategorii I:
I miejsce - Maksymilian Wojewoda z kl. 0
III miejsce - Nikola Marszałek z kl. 0.
w kategorii II
I miejsce - Maria Bogusz z kl. III
II miejsce - Natalia Stokłosa z kl. IV
w kategorii III
wyróżnienie - Milena Folcik z kl. VI.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a w szczególności tym najmłodszym, dla których to były pierwsze chwile na muzycznej scenie. Jesteśmy przekonani, że jeszcze niejednokrotnie będą reprezentować naszą szkołę. BRAWO!
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY
21 marca w naszej szkole było prawdziwie wiosennie. Cała społeczność szkolna w kolorowych, wiosennych przebraniach i radosnych nastrojach świętowała nadejście kalendarzowej wiosny. Wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami rozpoczęli ten wyjątkowy dzień od dekorowania drzwi klasowych w motywy związane z zaczynającą się właśnie porą roku. Następnie dzieci wzięły udział w wiosennej zabawie- były zagadki, śpiewy i konkurs na najpiękniejszy strój wiosenny. Na zakończenie barwny, wiosenny korowód ruszył dookoła szkoły, głośno i entuzjastycznie oznajmiając, że wiosna jest już z nami.
W tym czasie najstarsi uczniowie klasy VIII wraz z wychowawcą wyjechali na „Dni Otwarte” do szkół ponadpodstawowych w Brzozowie, po drodze szukając oznak wiosny, a co najważniejsze wymarzonego kierunku nauki.
Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny za nami, ale mamy nadzieję, że ten radosny, wiosenny nastrój zostanie z nami na dłużej.
REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE
W dniu 17 marca odbyły się w naszej szkole rekolekcje wielkopostne, które prowadził ks. Piotr Fil wraz z animatorami.
Podczas spotkań mieliśmy okazje uczestniczyć w radosnych zabawach integracyjnych i wspólnym śpiewie. Braliśmy także udział konferencjach z księdzem rekolekcjonistą i obejrzeliśmy wartościowy film, który skłonił nas do refleksji i zadumy.
Dziękujemy księdzu Piotrowi i grupie animatorów za kształtowanie naszej osobowości i wzmacnianie wiary.
ELIMINACJE SZKOLNE OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ "MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM"
6 marca w naszej szkole zostały przeprowadzone eliminacje szkolne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,, Młodzież zapobiega pożarom”.
Jak co roku chętnych uczniów nie brakowało. W kategorii klas I-IV zgłosił się 1 uczestnik z klasy III, natomiast w kategorii V-VIII zgłosiło się 7 uczniów. Uczniowie rozwiązywali test składający się z 20 pytań pod nadzorem komisji w skład której wchodził prezes OSP w Baryczy Bogdan Bogusz oraz nauczyciele z naszej szkoły. Podczas eliminacji gminnych naszą szkołę reprezentować będą uczniowie, którzy uzyskali w teście największą ilość punktów. Są to: Jan Sowa uczeń klasy III oraz Katarzyna Sowa uczennica klasy VI.
Laureatom gratulujemy zakwalifikowania się do dalszych eliminacji, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za liczny udział.
ŻOŁNIERZE WYKLĘCI- LEKCJE HISTORII Z IPN
23 lutego uczniowie kl.V-VIII uczestniczyli w lekcjach prowadzonych przez historyka IPN- oddział Rzeszów, pana Macieja Rędziniaka. Z okazji zbliżającego się Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, przypadającego na 1 marca tematyka zajęć była poświęcona bohaterom niezłomnym- żołnierzom drugiej konspiracji. Pan Rędziniak w swojej prelekcji, wzbogaconej prezentacją, przybliżył sylwetki tych niezwykłych osób i uświadomił uczniom, że Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych jest wyrazem hołdu dla nich za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych oraz za krew przelaną w obronie ojczyzny. Zaznaczył również jak ważne jest wydobywanie na światło dzienne dotąd bezimiennych, przemilczanych, wyklętych bohaterów, gdyż pamięć i szacunek dla przodków jest fundamentem wspólnoty narodowej.
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO
„Dbaj o język i mów poprawnie, ładnie, wyraźnie oraz dokładnie, bo kto nie ćwiczy często języka, ten się w mówieniu potem potyka”.
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to coroczne święto obchodzone 21 lutego. Zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 r. Święto ma służyć promocji języka ojczystego oraz uświadomieniu społeczeństwu, jak ważne jest prawidłowe posługiwanie się językiem ojczystym w życiu codziennym.
We wtorek w naszej szkole w obchody Dnia Języka Ojczystego włączyli się uczniowie klas I- III oraz wychowankowie oddziału przedszkolnego. Podczas wspólnych zajęć poznali tajniki wiedzy o języku polskim. Dowiedzieli się czym jest język ojczysty, dlaczego należy go używać w sposób poprawny oraz jak można wzbogacić swoje słownictwo. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną, z której dowiedzieli się między innymi co to jest gwara czy dialekt. Dzieci poprzez wspólną zabawę gimnastykowały swój język, próbowały recytować ,,łamańce językowe”. Na zakończenie tych zajęć uczniowie wzięli udział w dwóch konkursach. Jeden dotyczył pięknego pisania natomiast drugi pięknego czytania. Wszyscy uczniowie z wielkim zaangażowaniem przystąpili do tych konkursów. W wyniku tych konkursów zostały przyznane uczniom dyplomy.
Organizacja tego dnia przebiegła w miłej i radosnej atmosferze. Mamy nadzieje, że uczniowie uświadomili sobie że język polski jest naszym skarbem narodowym i wszyscy powinniśmy o niego dbać.
AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA
Wzorem lat ubiegłych w obecnym roku szkolnym uczniowie klasy I naszej szkoły wzięli udział w XIV edycji ogólnopolskiego programu Akademia Bezpiecznego Puchatka. Celem programu jest edukacja i poprawa bezpieczeństwa uczniów w różnych sytuacjach, oraz zwrócenie uwagi na zagrożenia i potencjalne niebezpieczeństwa: na ulicy, w domu, w szkole i w sieci. Po przeprowadzeniu bardzo interesujących zajęć uczniowie zweryfikowali swoją wiedzę podczas Testu Bezpieczeństwa i otrzymali dyplomy, oraz certyfikat Akademii Bezpiecznego Puchatka. GRATULUJEMY
Archiwum Aktualności