Dnia 5 kwietnia uczeń klasy III G Kacper Chyłek zajął I Miejsce w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Brzozowie.
Gratylujemy!
Dnia 5 kwietnia uczeń klasy III G Kacper Chyłek zajął I Miejsce w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Brzozowie.
Gratylujemy!
,,Zdrowo jem, więcej wiem” to ogólnopolski projekt edukacji prozdrowotnej dla uczniów klas 0-III pod patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser -Duda.
Z naszej szkoły zostały zgłoszone dwa zespoły konkursowe: kl.0 i I pod nazwą ,,Roszpunki” oraz kl. II pod nazwą ,,Czosneczki”.
Każdy zespół miał do zrealizowania 6 zadań konkursowych, czyli: 2 lekcje, 2 konkursy, forum zdrowia dla rodziców oraz promocję. Głównym celem projektu było wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych. Zamysłem twórców tego projektu było także kształcenie rodziców jako osób, od których zależy całokształt stylu życia rodziny. Dlatego też w ramach forum zdrowia dla rodziców pt. ,,Zdrowe inwestycje – rodzice na START” odbyło się spotkanie z panią dietetyk, która przygotowała prelekcję na temat zdrowego odżywiania dzieci i młodzieży.
Podczas lekcji i konkursów uczniowie zdobyli nową wiedzę. Zadania polegały na wypromowaniu wiedzy na temat zależności między sposobem odżywiania i aktywnością fizyczną a stanem zdrowia i samopoczuciem. Tematy przeprowadzonych zajęć - lekcji były następujące:
Pierwszy z konkursów był to konkurs plastyczny na najlepszy rysunek pt. ,,Jestem Siłaczkiem”. Prace konkursowe zostały wyeksponowane na tablicy. Drugi konkurs nosił tytuł ,,Strefa aktywności – najciekawsze propozycje zabaw w szkole” i polegał na tym, że uczniowie biorący udział w projekcie przygotowali propozycje zabaw ruchowych (gier), które można przeprowadzić w szkole (w budynku lub na zewnątrz). Propozycje zabaw zapisano na planszach i niektóre z nich przeprowadzono ze starszymi kolegami w dniu promocji.
Celem promocji było zaprezentowanie uczniom naszej szkoły i rodzicom zdobytej wiedzy, a także zachęcenie ich do zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej. Uczestnicy projektu przedstawili część artystyczną pt. „Piknik witaminek” przy pięknej dekoracji składającej się z prac przez nich wykonanych. Były również wspólne zabawy ruchowe oraz poczęstunek zdrowymi przekąskami, które wykonały mamy uczniów biorących udział w projekcie.
Za pomoc przy realizacji projektu składamy serdeczne podziękowania p. dyrektor i rodzicom uczniów. Koordynatorkami projektu były: p. Mariola Sowa i p. Beata Pomykała-Sapa.
2 kwietnia w naszej szkole odbył się apel upamiętniający czternastą rocznicę śmierci naszego wspaniałego Patrona - Ojca Świętego Jana Pawła II.
W związku z tym bardzo ważnym dla nas wydarzeniem postanowiliśmy na chwilę się zatrzymać, zadumać i powspominać postać, która dla nas jest szczególnie ważna. Po apelu cała społeczność szkolna udała się pod pomnik naszego patrona aby oddać mu hołd i zaśpiewać jego ulubiną pieśń "Barkę". Reprezentacja uczniów złożyła kwiaty pod pomnikiem i zapaliła znicz.
Święty Jan Paweł II odszedł do Domu Ojca w dniu 2.04.2005 r. ale w naszych sercach pozostanie na zawsze!
W dniu 28 marca 2019 r. w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Domaradzu, odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.
Na szczeblu powiatowym Gminę Domaradz reprezentować będą uczniowie naszej szkoły:
W grupie wiekowej kl. 1- 6 I Miejsce zajął Jan Sowa - uczeń kl. VI Szkoły Podstawowej w Baryczy
W grupie wiekowej kl. 7-8 I Miejsce zajął Kacper Chyłek - uczeń kl. IIIG Szkoły Podstawowej w Baryczy
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
We wtorek 26 marca 2019 roku gościnne progi naszej szkoły zaszczyciło 30-u najlepszych matematyków i przyrodników naszej gminy, którzy wzięli udział w I Gminnym Konkursie „Matematyczno - Przyrodniczym Czar Par” pod patronatem Wójta Gminy Domaradz.
Pary uczniów z klas6-8 pokonały 6 konkurencji rozwiązując w każdej od kilku do kilkudziesięciu zadań. Ścigając się z czasem, uczniowie rozwiązywali krzyżówki liczbowe i z hasłem, maraton zadań tekstowych, konkurencje z kalkulatorami, zadania typu prawda-fałsz, matematyczno - przyrodniczy galimatias, skojarzenia. Prace były na bieżąco sprawdzane przez nauczycieli, którzy przyjechali z uczniami z okolicznych szkół. Celem konkursu było popularyzowanie przedmiotów ścisłych wśród młodzieży, rozwijanie zainteresowań matematyczno – przyrodniczych, łączenie logicznego myślenia z wiedzą przyrodniczą, współdziałanie w zespole oraz integracja szkół. Nad sprawnym przebiegiem konkursowych zmagań czuwało jury w składzie: Krystyna Lubas, Mariola Szuba, Maria Więcek, Alicja Nastał i prowadząca Halina Jurek. Uczniowie stwierdzili, że konkurencje były dla nich nie tylko trudnym wyzwaniem, ale też i dobrą zabawą oraz nowym doświadczeniem.
Głównymi organizatorami konkursu były nauczycielki matematyki i przedmiotów przyrodniczych: Halina Jurek i Krystyna Lubas SP w Baryczy we współpracy z innymi nauczycielami podwarszawskiej szkoły.
Ponieważ konkurs został przyjęty z dużym entuzjazmem wśród uczniów, mamy nadzieję, że będziemy mogli kontynuować go w naszej szkole przez kolejne lata.
Dziękujemy panu Wójtowi Gminy Domaradz za ufundowanie nagród dla laureatów oraz upominków dla wszystkich uczestników jak również dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie poczęstunku dla uczniów.
Organizatorzy: p. H. Jurek, p. K. Lubas
Laureatami I Gminnego Konkursu Matematyczno - Przyrodniczego Czar Par zostali:
W kategorii klas VI: Dorota Chyłek i Piotr Sowa - SP Barycz
W kategorii klas VII: Bartłomiej Łobaza i Miłosz Bryś - SP Nr 1 Domaradz
W kategorii klas VIII: Kacper Sowa i Kacper Bogusz - SP Barycz
Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim pozostałym uczestnikom konkursu !
Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły
Kacper Sowa z klasy VIII został
Laureatem
Wojewódzkiego Kuratoryjnego Konkursu Matematycznego
Gratulujemy!!!
Dnia 6 lutego gościliśmy w naszej szkole policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie
Policjanci przedstawili zasady bezpiecznego zachowania się podczas ferii zimowych. W trakcie rozmowy z dziećmi mówili o bezpieczeństwie w miejscu zamieszkania, na drogach a także w miejscach zimowego wypoczynku. Omówione zostały zagrożenia mogące występować w czasie wolnym od zajęć szkolnych, a w szczególności niebezpiecznych zabaw w okolicy zamarzniętych zbiorników wodnych. Zwrócono uwagę również na niebezpieczeństwa związane z nawiązywaniem znajomości z obcymi. Mundurowi rozmawiali także o bezpieczeństwie w sieci i korzystaniu z Internetu. Funkcjonariusze przypomnieli zasady ruchu drogowego, a także jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych. Na zakończenie życzyli wszystkim bezpiecznych ferii.
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego organizowanego przez bibliotekę szkolną
Dnia 4 lutego 2019 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczniom biorącym udział w konkursie plastycznym na ilustrację do baśni H. Ch. Andersena. Konkurs był skierowany do uczniów klas "0", I, II, a jego celem była promocja czytelnictwa w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży szkolnej.
Zwycięzcy konkursu:
Izabela Sowa, kl "0" - I miejsce
Miłosz Kozubek, Oliwia Wolanin, kl. "0" - wyróżnienie
Wiktor Szuba, kl. I - I miejsce
Jakub Ścibor, kl. I - wyróżnienie
Karolina Domaradzka, kl. II - I miejsce
Kasia Sowa, Piotr Wolanin kl. II - wyróżnienie
Zwycięzcom składamy serdeczne gratulacje, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za liczny udział
w konkursie.
W dniu 31 stycznia 2019 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka przygotowana przez dzieci z oddziału przedszkolnego.
Na początku po przywitaniu gości dzieci zatańczyły taniec do francuskiej piosenki "Comment ca va".
Następnie była krótka inscenizacja jak Jaś z Małgosią szli do babci i dziadzia z okazji ich święta. Na końcu dzieci złożyły babciom i dziadziom życzenia od 12 miesięcy zakończone piosenką.
Po zakończeniu części artystycznej wnuczęta wręczyły zaproszonym gościom przygotowane wczesniej upominki. Uroczystość zakończyła się poczęstunkiem, który przygotowały mamy dzieci przedszkolnych.
Uroczystość przygotowała pani Beata Pomykała - Sapa.
Dnia 25 stycznia 2019 roku uczennica klasy VI Dorota Chyłek zajęła I Miejsce w VIII Festiwalu kolęd i pastorałek " Gwiazdo świeć, kolędo leć" w GOK Domaradzu.
Gratulujemy!
Zarządzenie Nr 0050.3.2019
Wójta Gminy Domaradz
w sprawie określenia terminów przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych i do klas I publicznych szkół podstawowych, prowadzonych przez Gminę Domaradz w roku szk. 2019/2020.
21 grudnia był wyjątkowym dniem w szkole w Baryczy - dniem, kiedy cała społeczność szkolna zasiadła przy wigilijnym stole. W tych wyjątkowych chwilach towarzyszył nam, ks. Krzysztof Pichur. Tradycyjnie wigilię rozpoczynaliśmy od jasełek. Natomiast w tym roku rozpoczęliśmy naszą wigilię od miuzicalu „Nikogo nie widać na horyzoncie” przygotowanego przez młodzież szkolną pod kierunkiem pani katechetki Aldony Dydek i pani Joanny Sadowskiej. Spektakl przeniósł nas w dawną epokę w jakiej przyszło żyć Polakom w trudnych czasach niewoli oraz przybliżył uczucia towarzyszące rodzinom oczekującym na powrót męża i ojca do domu.
Polskie kolędy są wyrazem uczuć Polaków w różnych okresach historycznych. Są poezją z dodatkiem pięknych melodii i rytmów walca lub poloneza. Poezja tak jak każda sztuka podlega modom. A w różnych etapach naszej narodowej historii polskie kolędy przybierały charakterystyczny wyraz napięć, emocji, a nieraz nawet dramatów jakie toczyły się wśród zamieci wojny.
Łączy je wszystkie to, że pisane były przez Polaków pod wpływem bieżących okoliczności od roku 1830 aż do dzisiaj. Walki o wyzwolenie Polski, nadziei na jej odzyskanie, radości z odzyskania niepodległości w roku 1918, rozpacz z powodu ponownej jej utraty, znowu walki, znowu rozpaczy, znowu nadziei i tak na przemian. Aż do tego roku, kiedy chcemy kolędami uczcić setną rocznice odzyskania przez Polskę niepodległości. Chcemy dziś kolędami przypomnieć niektóre sceny z życia Polaków na przestrzeni wieków. Myślą przewodnią dzisiejszych rozważań będzie moment, kiedy przy polskim stole pojawiło się puste miejsce.
Tegoroczne przedstawienie w Szkole Podstawowej w Baryczy skłoniło nas do zastanowienia się nad historią pustego miejsca przy naszym wigilijnym stole. Dziękujemy najstarszym klasom za przepięknie wykonany miuzikal. Ciekawe treści wprowadziły nas w nastrój przezywanych świąt. Tego dnia nie zabrakło w naszej szkole życzeń, łamania się opłatkiem, symbolicznej wigilii oraz wspólnego kolędowania. Mamy nadzieję, że te radosne przeżycia będą tylko wstępem do przyjęcia nadchodzącego Chrystusa w naszych domach i sercach. Życzymy wszystkim pogodnych świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku.
W tym dniu zostały także ogłoszone wyniki konkursu ozdób choinkowych i szopek Bożonarodzeniowych oraz wręczone nagrody.
Na zakończenie uroczystości pani dyrektor uroczyście złożyła świąteczne życzenia wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom oraz zaproszonym gościom. Swoje życzenia dla wszystkich zgromadzonych wygłosił również ks. Krzysztof.
Boże Narodzenie kojarzy się z radością, rodzinną atmosferą pełną pokoju i wzajemnej życzliwości. Taka właśnie była nasza szkolna wigilia.
Dnia 19 grudnia uczniowie klas młodszych tj. 0-IV obejrzeli teatrzyk kukiełkowy pt. " Aniołek gwiazdy wigilijnej". Przedstawienie nawiązywało do świątecznej atmosfery i przyniosło uczniom wiele pozytywnych wrażeń i emocji. Dzieci z wielką uwagą przeżywały przygody bohaterów w poszukiwaniu pierwszej gwiazdki. Na zakończenie mogły z bliska przyjrzeć się kukiełkom. Dowodem na to, iż teatrzyk wszystkim bardzo się podobał były gromkie brawa.
Dnia 20 grudnia uczniowie klas 0-VIII i gimnazjum uczestniczyli w pokazie historycznym "Ku niepodległej" w wykonaniu grupy artystycznej Rekonstrukto. Uczniowie zobaczyli na żywo wesołą lekcję historii, upamiętniającą dążenia niepodległościowe. Mogli obejrzeć stroje z epoki takie jak: szwoleżer, powstaniec, kosynier, oficer I brygady Legionów Polskich. Artyści w interesujący sposób przedstawili przebieg powstań narodowych, rolę i legendę marszałka Józefa Piłsudskiego oraz legionów. Uczniowie mogli poznać kulturę i sztukę patriotyczną a także wcielić się w bohaterów poprzez stroje i broń jakich używali powstańcy i w czasie I wojny światowej.
Powered by aSc EduPage