• ZABAWA ANDRZEJKOWA

          • Kiedy wieczór andrzejkowy rzuci na nas swoje czary, wróżbie wierzyć jest gotowy, każdy nawet niedowiarek… 

            W dniu 24 listopada uczniowie i przedszkolaki naszej szkoły więli udział w tradycyjnej zabawie zwanej  „Andrzejkami”. Temu wydarzeniu towarzyszyły konkursy, zabawy i wróżby. Wszystko to odbywało się w rytm tańców i śpiewów. Uczniowie z uśmiechem na twarzy chętnie brali udział w magicznym rytuale andrzejkowym. 

            Dzień ten dostarczył dzieciom wielu przeżyć i emocji, a przede wszystkim stał się okazją do rozbudzenia dziecięcej ciekawości oraz chęci poznawania naszej ludowej tradycji.

          • SZKOŁA DO HYMNU

          • Nasza szkoła również przyłączyła się do powyższej akcji. za wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego w ramach akcji "Szkoła do hymnu" otrzymaliśmy dyplom.

             

          • ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

          •     21 listopada na całym świecie obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości  i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. 

               Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Oryginalna nazwa święta brzmi Hello World Day i symbolizuje cel tego dnia, czyli uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości. Przesłanie akcji jest proste: Bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta.

               W ramach realizacji projektu Topowo, ale Nietypowo uczniowie klas młodszych naszej szkoły ochoczo świętowali ten dzień. Podczas przeprowadzonych zajęć dowiedzieli się: co to jest życzliwość i jak ją okazywać. Po obejrzeniu specjalnej prezentacji oraz filmu o Puchatym i Kolczastym dzieci odpowiadały na pytania i przygotowywały plakat o tym, z czym kojarzy im się życzliwość. Najwięcej radości przyniosły przygotowane wcześniej kartki życzliwości, które zostały ukryte w specjalnej skrzynce. Każdy uczeń mógł w ten sposób podarować drugiemu odrobinę radości i uśmiechu. Przez cały dzien na lekcjach i podczas przerw dzieci starały się być uprzejme względem siebie, pozdrawiały się wzajemnie, uśmiechały, a podczas zajęć wykazywały się kreatywnością i wrażliwością na drugiego człowieka. Był to bardzo miło spędzony dzien w naszej szkole. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi wraca do nas z nadwyżką. 

          • SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI PATRIOTYCZNEJ

          • 14 listopada w naszej szkole odbyły się szkolne eliminacje Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej. Wzięli w niej udział uczniowie w dwóch kategoriach wiekowych.

            W kategorii I, kl. IV - V:

            Eryk Adam, Miłosz Kozubek, Wiktor Bryś, Nikodem Herbut, Kacper Kustra;

            w kategorii II, kl. VI- VIII:

            Karolina Domaradzka, Milena Folcik, Katarzyna Sowa, Paulina Sulej, Martyna Sulej, Bartłomiej Syrnik, Wojciech Wojewoda, Piotr Wolanin i Arkadiusz Nykiel.

            Wszyscy uczestnicy konkursu pięknie recytowali wiersze o tematyce patriotycznej. Zadbali przy tym o odpowiednią siłę głosu, tempo mówienia, głośność i intonację, a także o artystyczną formę przekazu. Jury konkursu, któremu przewodniczyła Pani Dyrektor Małgorzata Wolanin, nie miało zatem łatwego zadania przy wyłonieniu zwycięzców. A oto i oni:

            W kategorii I:

            I miejsce - Kacper Kustra,

            II miejsce  - Wiktor Bryś,

            III miejsce - Miłosz Kozubek.

            W kategorii II:

            I miejsce - Karolina Domaradzka,

            II miejsce - Milena Folcik,

            III miejsce - Paulina Sulej

            wyróżnienie - Piotr Wolanin.

            Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom, a za zwycięzców, którzy będą reprezentować naszą szkołę w Gminnym Konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej w Domaradzu, trzymamy kciuki!

          • "MAGICZNY KUFER PRZECHODNI"

          • W ramach wieloletniego programu "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa" rozpoczęliśmy w naszej szkole akcję "magicznego kufra przechodniego".

            W dwóch pięknych kufrach, przygotowanych przez uczniów kl. IV, zebraliśmy bajki i książki, które są własnością uczniów kl. 0 - III oraz kl. IV - VIII. Zbiór ciekawych publikacji odtąd będzie wymieniany między klasami. Dzięki temu uczniowie mają możliwość wypożyczyć koleżankom i kolegom swoje książki.

            Akcja "magicznego kufra przechodniego" ma na celu promocję i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

          • "SZKOŁA DO HYMNU"

          • W dniu 10 listopada 2022r. nasza szkoła wzięła udział w akcji "Szkoła do hymnu". Celem akcji jest włączenie społeczności szkolnych w obchody Narodowego Święta Niepodległości.  O symbolicznej godzinie 11:11 wszyscy uczniowie, grono pedagogiczne i przedstawiciele rady rodziców z flagą Polski w ręku, dumą w sercu i powagą na twarzy odśpiewali uroczyście Hymn Narodowy. 

          • OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

          • ​​

            ​​​​​​   11 listopada 1918 r., po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. W tym roku minęły 104 lata od tego wydarzenia, więc, jak co roku, nasza społeczność szkolna należycie uczciła ten szczególny dla każdego Polaka dzień. W dniu 10 listopada uczniowie klas IV, V, VI i VIII pod kierunkiem nauczycieli historii Pana Adama Steca i Pani Marii Gotfryd zaprezentowali montaż słowno-muzyczny, złożony z wierszy i piosenek upamiętniających trudne losy rozbiorowej Polski i jej drogę do niepodległości. Narratorzy i recytatorzy zaprezentowali prawdziwą lekcję historii, w której zostały przywołane rozbiory, powstania narodowe, postawy wielkich Polaków, a także działania narodu polskiego. 

              Podczas uroczystości głos zabrala Pani dyrektor Małgorzata Wolanin, która przypomniała zgromadzonym, jak ważna jest dla Polaków data 11 listopada i pamięć o pokoleniach, które wywalczyły suwerenność naszego kraju.

               Po zakończonym przedstawieniu cała społeczność szkolna w ramach ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu" odśpiewała cztery zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego".

              Uroczystość była nie tylko artystycznym  pokazem, lecz także wzruszającą lekcją historii i patriotyzmu oraz hołdem dla tych, którzy dla Ojczyzny poświęcili swoje życie.

          • SPEKTAKLE PROFILAKTYCZNE TEATRU "KURTYNA"

          • W dniu 4 listopada odwiedzili nas aktorzy najstarszego teatru profilaktycznego w Polsce-  Teatru "Kurtyna" z Krakowa. Widowiska przedstawione przez artystów prezentowały zagrożenia na jakie narażony jest współczesny młody człowiek i zawierały wartościowe przesłanie. 

            Uczniowie klas IV-VIII z zainteresowaniem obejrzeli spektakl pt.,,Przesłuchanie ", który poruszał takie treści jak profilaktykę zachowań ryzykownych i troskę o własne bezpieczeństwo w relacjach opartych o kontakty w Sieci. Młodzież dowiedziała się również o konsekwencjach prawnych wynikających z cyberprzestępczości.

            Najmłodsi uczniowie z oddziału przedszkolnego oraz klas I-III wzięli udział w spektaklu pt: ,,Zaczarowany Eliksir”, podczas którego poznali tajniki kulturalnego zachowania i dowiedzieli się co to jest empatia i szacunek dla słabszych. Poznali także dobre i złe strony Internetu.

            Występy artystów spotkały się uwagą i poruszeniem wśród uczniów. Dzięki ciekawym treściom, ekspresyjnej grze aktorskiej oraz interakcji artystów z publicznością wszyscy świetnie się bawili i jednocześnie uczyli właściwych postaw i wzorców zachowań. 

          • SZKOŁA PAMĘTA- WYCIECZKA NA CMANTARZ

          • W dniu 2 listopada uczniowie klas 0-III wraz z wychowawczyniami i księdzem proboszczem w ramach akcji "Szkoła pamięta" wybrali się na cmentarz parafialny celem uczczenia pamięci zmarłych.

            Podczas pobytu na cmentarzu uczniowie modlili się w ciszy i zadumie oraz zapalili znicze na grobie księdza proboszcza i nauczycieli z naszej szkoły. 

            Kolejnym punktem wycieczki było odszukanie i zapalenie znicza na grobie opuszczonym oraz grobach dzieci. 

            Spacer alejami cmentarza był dla dzieci ogromnym przeżyciem.

          • PASOWANIE NA UCZNIA

          • Ślubujemy, że nie zawiedziemyto tegoroczne hasło przewodnie uroczystości pasowania pierwszoklasistów. 28 października, jak co roku o tej porze, w naszej szkole odbyło się Ślubowanie na Sztandar Szkoły, oraz Pasowanie na Ucznia. W tym uroczystym dniu pierwszaki w obecności Pani Dyrektor, nauczycieli, swoich rodziców i wszystkich uczniów zostali pełnoprawnymi uczniami szkoły.  Zanim jednak to się stało, uczniowie przedstawili wszystkim swoje zdobyte już umiejętności artystyczne: taneczne, wokalne i recytatorskie w krótkim programie artystycznym. Starsze uczennice przeprowadziły też egzamin, w którym sprawdziły czy pierwszaki nadają się na uczniów. Był sprawdzian matematyczny, polonistyczny, przyrodniczy i sprawnościowy, a jury na czele z Panią Dyrektor Małgorzatą Wolanin ogłosiło, że pierwszaki doskonale się spisały i mogą złożyć ślubowanie. Zwieńczeniem całej uroczystości były piękne dyplomy, słodycze i upominki od rodziców. Na zakończenie Pani dyrektor w pięknych słowach przekazała uczniom gratulacje i życzenia, oraz wyraziła wdzięczność rodzicom i nauczycielom za ich zaangażowanie i codzienną pracę. Po zakończeniu części oficjalnej były pamiątkowe zdjęcia i słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

            Życzymy pierwszakom wielu sukcesów w nauce i wesoło przeżytych chwil.

          • GMINNY PRZEGLĄD PIOSENKI POLSKIEJ

          • 27 października 2022 roku w GOK w Domaradzu odbył się Przegląd Piosenki Polskiej. W konkursie udział wzięło 19 uczestników w dwóch kategoriach wiekowych. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy III Maria Bogusz, która wykonała piosenkę zespołu Małe TGD pt. „ Góry do góry”. Jury zauważyło występ naszej uczennicy, która zajęła zaszczytne II miejsce w swojej kategorii. Serdecznie gratulujemy Marysi i życzymy dalszych sukcesów wokalnych.

          • VII ZJAZD RODZIN SZKÓŁ IM. ŚW. JANA PAWŁA II ARCHIDIECEZJI PRZEMYSKIEJ

          • 20 października 2022 roku delegacja naszej szkoły w składzie: Pani Dyrektor Małgorzata Wolanin, Pani Małgorzata Bogusz, oraz uczniowie klasy VIII Martyna Sulej i Filip Adam mieli zaszczyt uczestniczyć w przepięknej i bardzo doniosłej uroczystości. W tym dniu w Szkole Podstawowej im Św. Jana Pawła II w Warze, odbył się VII ZJAZD RODZIN SZKÓŁ IM. ŚW. JANA PAWŁA II ARCHIDIECEZJI PRZEMYSKIEJ. Na uroczystość przybyło wielu znamienitych gości na czele z Arcybiskupem i Metropolitą Przemyskim Adamem Szalem, oraz delegacje z 24 podkarpackich szkół i przedszkoli, których łączy ze sobą osoba najpiękniejszego patrona, człowieka szlachetnego i miłującego bliźnich. Zjazd rozpoczął się Mszą Św. w kościele pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego w Warze z udziałem pjocztów sztandarowych, uczniów i zaproszonych gości. W homilii Ksiądz Arcybiskup przybliżył postać Karola Wojtyły jako młodego chłopca, który lubił nie tylko grać w piłkę i stać na bramce, ale i rozwijać się duchowo, być blisko Boga i ołtarza. Wielokrotnie cytowane słowa św. Jana Pawła II „Miłujcie się nawzajem”, „Otwórzcie drzwi Chrystusowi”,   a także przesłanie tegorocznego XXII Dnia Papieskiego Blask Prawdy były mottem tej Eucharystii. Na zakończenie Mszy Św. wszyscy wspólnie odśpiewali ulubioną pieśń Jana Pawła II, Barkę i udali się pod pomnik, gdzie po krótkiej modlitwie złożone zostały kwiaty i zapalone znicze. Dalsza część uroczystości miała miejsce w sali gimnastycznej, gdzie po przywitaniu uczestników przez Dyrektora Szkoły dzieci i młodzież przedstawiły piękny, bardzo wymowny i aktualny w dzisiejszym świecie, program artystyczny, w którym można było odczytać jedno z najważniejszych przesłań Papieża wezwanie do budowania cywilizacji miłości i okazywania miłosierdzia drugiemu człowiekowi. Przepiękna dekoracja, muzyka i wyraz artystyczny całego przedstawienia skłoniły widzów do refleksji nad rolą miłości w naszym życiu. Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy udali się na szkolne korytarze, gdzie można było podziwiać piękne archiwalne zdjęcia, kroniki szkolne, publikacje historyczne, oraz dokonać wpisu do księgi pamiątkowej. Ten październikowy dzień na pewno przyczyni się do budowania jeszcze trwalszego pomnika pamięci o naszym patronie Św. Janie Pawle II. Dziękujemy gospodarzom za zaproszenie i możliwość udziału tej niezwykłej chwili, dziękujemy również za piękną statuetkę, która będzie pamiątką przeżytych chwil.

          • LEKCJE Z INSTYTUTEM PAMIĘCI NARODOWEJ

          • Dnia 20 października 2022 r. w naszej szkole gościliśmy pana Macieja Rędziniaka, historyka Instytutu Pamięci Narodowej z Rzeszowa. Była to dla uczniów wspaniała lekcja historii. W bardzo ciekawej prelekcji zatytułowanej „Droga do niepodległości”, połączonej z pokazami multimedialnymi przybliżył historię naszego hymnu państwowego. Lekcja ta była dedykowana klasom IV – VIII. Wzbogacona fragmentami filmów, muzyki i prezentacją bardzo zaciekawiła wszystkich.

            Pan Maciej Rędziniak został zaproszony również do naszych najmłodszych- przedszkolaków i do klas I- III, których niezmiernie zainteresowała historia niedźwiedzia Wojtka. Z zaciekawieniem słuchali opowieści o żołnierzu generała Andersa, który stał się wiernym towarzyszem broni Polaków.

            Przy okazji tego spotkania mieliśmy okazję użyć sprzętu do nagrywania z projektu Laboratorium Przyszłości. Nasi uczniowie świetnie poradzili sobie z jego obsługą, dzięki czemu w szkole pozostała pamiątka w postaci nagranego wywiadu przeprowadzonego z panem Maciejem Rędziniakiem. Karolinka z kl. VI wcieliła się w rolę dziennikarki, a Jakub i Krzysztof z kl. VIII zajęli się nagrywaniem i montażem programu. Trzeba przyznać, że podeszli do tego profesjonalnie, co przyniosło niesamowity efekt.

            Panu M. Rędziniakowi bardzo serdecznie dziękujemy za wspaniałe lekcje historii i liczymy na dalszą współpracę.

          • UROCZYSTE OTWARCIE PRACOWNI "LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI"

          • W dniu 18 października 2022 r. w naszej szkole  odbyło się uroczyste otwarcie pracowni „Laboratorium Przyszłości”. W uroczystości  udział wzięli m.in.: Wójt Gminy Jan Kędra, Kierownik ZOSZ Wioleta Józefczyk, Radny Gminy Adam Stec, pani dyrektor Małgorzata Wolanin oraz  nauczyciele i uczniowie.

            Pani dyrektor przywitała zaproszonych  gości i pozostałych  zgromadzonych , po czym zaprosiła do obejrzenia sali i zapoznania się z jej wyposażeniem.  W czasie spotkania uczniowie mieli okazję zaprezentować zakupiony sprzęt oraz zestawy inżynieryjne i roboty. Uczniowie wydrukowali na drukarce 3D breloczek z logo Volvo, wykonywali zdjęcia i nagrywali filmik z wykorzystaniem aparatu cyfrowego z kamerą, używali również  gimbala i mikrofonów bezprzewodowych. Ponadto przedstawili projekt kodowania  elektronicznych płytek, pokazali możliwości sterowania robotem  Bob za pomocą aplikacji oraz zakodowali kilka przykładów. Wśród zakupionych pomocy były: zestawy z fizyki z elektryczności, z zakresu programowania – miniroborty oparte na programowaniu graficznym Robo Pro Light, warsztat – kreatywne majsterkowanie, zestaw do  konstrukcji mostów, STEM- eksperymenty inżynierskie, maszyny wiatrowe.

             Dzięki tak bogatemu wyposażeniu uczniowie  będą mogli poszerzać swoje zainteresowania oraz rozwijać  kompetencje przyszłości w zakresie nauk przyrodniczych, robotyki, technologii i inżynierii.

             

            Środki na Laboratorium Przyszłości pozyskano  z Ministerstwa Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Wartość pracowni to 30 000 zł. 

          • DZIEŃ PATRONA SZKOŁY

          • "Blask Prawdy(Veritatis Splendor)" - pod takim hasłem obchodzony był w tym roku XXII Dzień Papieski. Jest to czas, w którym wyrażamy wdzięczność za pontyfikat Papieża Polaka. Dla naszej społeczności szkolnej jest to dodatkowo Święto Patrona Szkoły oraz rocznica nadania imienia szkole.

            W dniu 17 października wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami i rodzicami  uczestniczyli w uroczystej Mszy św. w Kościele pw. Św. Józefa w Baryczy, a następnie wraz z pocztem sztandarowym przeszli pod pomnik Jana Pawła II przy szkole, gdzie odśpiewali "Barkę", a przedstawiciele samorządu uczniowskiego zapalili pamiątkowy znicz.

            Dalsza część uroczystości odbyła się w szkole. Pani dyrektor Małgorzata Wolanin nawiązała od tegorocznego Dnia Papieskiego oraz przypadającej w tym dniu XVI rocznicy nadania szkole imienia Ojca Świętego Jana Pawła II. W swoich słowach zwróciła uwagę na wartości, którymi powinniśmy się kierować w życiu, naśladując naszego Wielkiego Patrona. 

            Następnie  uczniowie z klasy VI zaprezentowali część artystyczną, w której przypomnieli biografię Jana Pawła II. W wierszach i piosenkach podkreślili, że nasz patron zawsze wskazywał drogę ku temu, co piękne,  dobre i szlachetne.

            W tym dniu nie zabrakło także słodkiego poczęstunku, o który zatroszczyli się rodzice. Część artystyczna przygotowana została przez panią Beatę Pomykałę-Sapę.

          • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

          • 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Święto, podczas którego uczniowie okazują wdzięczność swoim pedagogom oraz przekazują najserdeczniejsze życzenia i podziękowania za cierpliwość i wyrozumiałość okazywaną na co dzień. Z tej okazji w dniu 13 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez przedstawicieli samorządu uczniowskiego oraz klasy IV, V i VI. Były odświętne stroje, kwiaty, życzenia i słowa wdzięczności. Nie zabrakło też odrobiny humoru ze szkolnej ławki.

            Po części artystycznej głos zabrała dyrektor szkoły pani Małgorzata Wolanin. W swoim przemówieniu podziękowała nauczycielom i pracownikom za ciężką pracę i trud włożony w edukację i wychowanie oraz życzyła zdrowia i sił do dalszej pracy.  

             

          • WYCIECZKA DO SKANSENU W SANOKU

          • Dzień 10 pażdziernika przywitał nas piękną słoneczną pogodą, z której bardzo się cieszyliśmy, gdyż w tym dniu wybraliśmy się na wycieczkę do skansenu w Sanoku. 

            Skansen Budownictwa Ludowego w Sanoku jest jednym z największych tego typu skansenów w Polsce. Podczas zwiedzania skansenu przewodnicy opowiedzieli i pokazali nam jak żyli i mieszkali Bojkowie, Łemkowie, Pogórzanie, Dolinianie,oraz jak wyglądało miasteczko galicyjskie.  Mieliśmy okazję zwiedzić szkołę, cerkwie, pracownię zegarmistrza i aptekę.

            Oprócz zwiedzania wzięliśmy również udział w lekcjach muzealnych. Młodsi uczniowie uczestniczyli w lekcji garncarstwa. Mieli również możliwość samodzielnego ulepienia figurek z gliny. Grupa starszych uczniów uczestniczyła w zajęciach z kaligrafii, podczas których uczniowie poznali  przybory piśmiennicze, których używały dzieci w szkole w początkach XX wieku. Uczniowie ćwiczyli pisanie na kamiennych tabliczkach rysikiem i w zeszytach atramentem za pomocą pióra gęsiego, zastruganym patyczkiem oraz metalową stalówką. 

            Ze skansenu udaliśmy się na posiłek, a następnie na pyszny lodowy deser do Pijalni Czekolady, po czym w doskonałych humorach wróciliśmy do Baryczy.

             

          • ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

          • Z okazji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia  nasi  uczniowie odświeżali tabliczkę mnożenia poprzez gry grupowe , zabawy, kodowanie oraz rymowanki i skojarzenia. Na lekcjach matematyki  w klasach IV-VIII został przeprowadzony  klasowy konkurs na Mistrza tabliczki mnożenia.  

            Mistrzami zostali:

            Filip Sowa – kl. 8

            Wojciech Wojewoda – kl.6

            Kacper Kustra – kl.5

            Natalia Stokłosa – kl.4

            Wszystkim Mistrzom serdecznie gratulujemy!

          • UWAGA RODZICE!

          • Informujemy, że zmienił sie nr konta, na które należy wpłacać składki na Radę Rodziców. Aktualny numer to:

            55 1240 2324 1111 0011 1902 2576

          • ŚWIATOWY DZIEN ZWIERZĄT W NASZEJ SZKOLE

          • Dzień 4 października w naszej szkole był dniem niezwykłym, ponieważ obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt. Idea obchodów tego dnia została zapoczątkowana już w 1931 roku na konferencji ekologicznej we Florencji, a i data nie jest przypadkowa, gdyż w tym dniu swoje urodziny obchodził Święty Franciszek -patron ekologów i obrońca zwierząt. Świętowanie Dnia Zwierząt miało na celu przypomnienie uczniom o tym, że zwierzęta to istoty żywe i podobnie jak ludzie mają swoje prawa, o których nie należy zapominać. Dlatego też uczniowie przynieśli ze sobą do szkoły różne pluszowe zwierzaki i wzięli udział w specjalnych zajęciach podczas których opowiadali o swoich pupilach, o tym jak należy się nimi opiekować, obejrzeli ciekawe prezentacje, w których poznali tajniki zwierzęcego świata, śpiewali piosenki, grali w kalambury i quizy tematyczne. Wszyscy bez wyjątku wykazali się ogromną kreatywnością i pomysłowością podczas wykonania masek zwierzęcych, które widoczne były na szkolnym korytarzu przez cały dzień.  Warto pamiętać, że 4 października jest początkiem Światowego Tygodnia Zwierząt i dlatego w naszej szkole zorganizowana została zbiórka karmy dla podopiecznych  z pobliskiego schroniska. Na koniec wykonane pamiątkowe zdjęcie będzie przypominało wszystkim, o tym że zwierzęta trzeba przytulać i dbać o nie cały rok.