• LEKCJA HISTORII Z GRUPĄ "REKONSTRUKTO".

W dniu 17 kwietnia po raz kolejny odwiedziła nas grupa artystyczna "Rekonstrukto". W czasie tej niecodziennej lekcji uczniowie mieli okazję nie tylko zapoznać się z historią Polski i Polaków żyjących podczas II wojny światowej. Mogli także obejrzeć stroje historyczne oraz różnego rodzaju broń. Ciekawe i barwne opowieści prowadzących połączone z pokazem i angażowaniem publiczności wywoływały duże zainteresowanie ze strony uczniów.

• PRZEDSTAWIENIA PROFILAKTYCZNE

W dniu 9 kwietnia odwiedzili naszą szkołę aktorzy teatru "Magiczna Scena", którzy na sali gimnastycznej wystawili spektakl profilaktyczny „Księga życzeń” skierowany do przedszkolaków i uczniów klas I–III, oraz "Szkolne Tarapaty" dla uczniów klas starszych. Program profilaktyczny "Księga życzeń" to wypełniona akcją i muzyką bajka, mówiąca o przyjaźni, dobrym zachowaniu, a w szczególności o szacunku do starszych i drugiego człowieka. Natomiast "Szkolne Tarapaty" przedstawia historię dwójki najlepszych przyjaciół, których perypetie uczą nas, że nieważne czy mamy markowe rzeczy, najnowszego iphone’a, to nie określa nas jako lepszych ludzi. Nie możemy oceniać nikogo powierzchownie. Należy szanować drugiego człowieka, gdyż życie jest tylko jedno…

• SPOTKANIE AUTORSKIE

10 kwietnia najmłodsi uczniowie kl. „0” – III, pod opieką nauczycieli, wzięli udział w niezwykle interesującym spotkaniu autorskim z Panią Haliną Błaż w Bibliotece Publicznej w Baryczy.

Na początku Pani Natalia Fic przywitała wszystkich serdecznie, a następnie przedstawiła autorkę piosenek religijnych oraz książek dla dzieci. W dalszej części pisarka zapoznała zebranych ze swoją twórczością i podzieliła się cennymi myślami dotyczącymi napisanych utworów. Dzieci z wielkim zainteresowaniem obejrzały wystawę książek autorki, a także wysłuchały odczytanych utworów. Następnie zadawały pytania, przeprowadzając krótki wywiad.

Sobota 20.04.2024

•                     STANDARDY           OCHRONY MAŁOLETNICH

• Bierzemy udział w projektach: