Nawigacja

Niedziela 24.09.2017
liczba odwiedzin: 435037

WITAMY

 

Szkoła Podstawowa w Baryczy

Wiadomości

 • W czwartek 21 września o godzinie 18.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami.

 • Wakacje dobiegły końca i nadszedł czas powrotu do szkoły. 4 września uczestniczyliśmy we Mszy św. rozpoczynającej nowy rok szkolny. Następnie udaliśmy się do szkoły. Pani Dyrektor serdecznie powitała uczniów, rodziców i grono pedagogiczne. W dalszej części przedstawiła sprawy organizacyjne oraz życzyła uczniom sukcesów w nauce, a nauczycielom owocnej pracy. Na koniec uczniowie przeszli do klas na spotkania z wychowawcami.

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się w dniu 4 września 2017 r.

 • W roku szkolnym 2016/ 2017 podręczniki i zeszyty ćwiczeń dla uczniów wszystkich klas szkoły podstawowej i gimnazjum będą darmowe!

 • 24 czerwca - 31 sierpnia 2017 r.  WAKACJE

  Udanych i słonecznych wakacji, wielu pozytywnych wrażeń oraz bezpiecznego wypoczynku!

 • 23 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017.

  Tego dnia cała społeczność szkolna uczestniczyła we Mszy św., po zakończeniu której przemaszerowała wraz z Pocztem Sztandarowym Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Baryczy - do budynku szkoły.

  Pani Dyrektor przywitała wszystkich serdecznie. Następnie wraz z wychowawcami klas wręczyła świadectwa z paskiem i nagrody książkowe uczniom, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce. Nagrody i wyróżnienia otrzymali również laureaci konkursów szkolnych i pozaszkolnych, a także zwycięzcy zawodów sportowych. Pani Dyrektor wręczyła Nagrodę Dyrektora Pani Alinie Sowie za całokształt pracy pedagogicznej.

 • 22 czerwca w naszej szkole została zorganizowana uroczystość pożegnania gimnazjalistów.

  Na początku Pani Dyrektor powitała przybyłych gości: Wójta Gminy Domaradz, rodziców, uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Następnie uczniowie kl. II G w części artystycznej ukazali w humorystyczny sposób scenki z życia szkoły. W dalszej części tegoroczni absolwenci gimnazjum wspominali lata spędzone w szkole. Podziękowali również swoim rodzicom i nauczycielom za trud wychowania i wręczyli im kwiaty. Na ręce Pani Dyrektor złożyli pamiątkowe tablo. Pani Dyrektor życzyła gimnazjalistom sukcesów w dalszym życiu. Następnie wyraziła wdzięczność rodzicom za ich zaangażowanie w życie szkoły. Wręczyła tytuł "Przyjaciela Szkoły" oraz listy gratulacyjne rodzicom, których dzieci zdobywały najwyższe wyniki w nauce. Pani Dyrektor podziękowała także Panu Wójtowi za wsparcie szkoły w procesie dydaktycznym oraz za pomoc finansową. Pan Wójt przyznał Nagrody Wójta dla Pani Haliny Jurek oraz Kacpra Turonia, ucznia kl. IV.

 • W dniach 8 i 9 czerwca została zorganizowana wycieczka szkolna do Zakopanego i okolic, w której uczestniczyli uczniowie kl. IV - III G pod opieką nauczycieli.

  Naszą wyprawę, po przybyciu na miejsce, rozpoczęliśmy od spotkania z panią przewodnik. Na początku zwiedzaliśmy zakopiańską starówkę i słuchaliśmy historii oraz legend związanych z tym miejscem. Odwiedziliśmy Stary Kościół w Zakopanem i cmentarz na Pęksowym Brzyzku. Następnie spacerowaliśmy po Krupówkach. Stąd udaliśmy się pod skocznie narciarskie. Z Kuźnic wjechaliśmy koleją linową na Kasprowy Wierch. Tu spędziliśmy ponad godzinę, podziwiając malownicze widoki, jakie roztaczają się ze szczytów gór. Wyszliśmy również na pobliski Beskid.

 • 7 czerwca uczniowie uczęszczający na zajęcia kółka teatralnego zaprezentowali klasom 0 - III przedstawienie profilaktyczno - teatralne "Enterek". W poszczególnych scenach ukazali negatywne skutki nadmiernego korzystania z komputera. Wskazali również inne propozycje spędzania czasu wolnego, m.in. spacery, sport, spotkania z przyjaciółmi i rozmowy z rodziną.

  Przedstawienie przygotowali uczniowie kl. V w oparciu o scenariusz napisany wspólnie z p. Gabrielą Szeligą.

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Baryczy
  36-230 Barycz 238
 • 13 43 47 124 lub 13 43 65 126

Galeria zdjęć