Nawigacja

Wtorek 21.11.2017
liczba odwiedzin: 444385

WITAMY

Szkoła Podstawowa w Baryczy

Aktualności

 • 16 listopada został zorganizowany wyjazd uczniów kl. VI, VII, IIG oraz IIIG wraz z nauczycielami do kina "Sokół" w Brzozowie.

  Po przyjeździe uczniowie uczestniczyli w lekcji multimedialnej, w czasie której poznali tajniki pracy filmowców. Dowiedzieli się m.in. o tym, jakie są rodzaje efektów specjalnych i jak są wykorzystywane w fimach. Odpowiadali również na pytania związane z filmem i rozwiązywali quizy. Po zakończonej lekcji obejrzeli film pt. "Za niebieskimi drzwiami", w którym nie brakowało efektów specjalnych. Film zabrał widzów w niezwykłą podróż z pogranicza snu i rzeczywistości.

 • 11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości. Z tej okazji w naszej szkole odbył się uroczysty apel upamiętniający 99. rocznicę tego wydarzenia. Uczniowie kl. VI i VII przedstawili część artystyczną, w której zaprezentowali wiersze oraz pieśni patriotyczne, ukazujące długą i bohaterską drogę Polaków do wolności. Nasz kraj odzyskał niepodległość w 1918 r. po 123 latach zaborów.

  Uroczystość przygotował p. Robert Adam.

 • 24 października odbyło się uroczyste pasowanie pierwszoklasistów na uczniów szkoły podstawowej. W tym dniu dzieci pięknie recytowały wiersze i śpiewały piosenki związane ze szkołą. Dzielnie pokonały bariery: czytania, pisania i liczenia oraz bezbłędnie odpowiedziały na pytania zadawane przez uczniów klasy IV. Pierwszoklasiści świetnie poradzili sobie ze wszystkimi zadaniami, za co otrzymali medale. I wtedy nadszedł czas na ślubowanie, które zostało potrwierdzone odciskami palców. Po ślubowaniu Pani Dyrektor pasowała pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły.

 • Dziękujemy za trud włożony w nasze wychowanie,
  za poświęcony czas i przekazaną wiedzę,
  za każdy pierwszy krok
  wprowadzający nas w krąg nowych, nieznanych spraw,
  za uśmiech, serce i cierpliwość...

  Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, przypadającego 14 października, w naszej szkole został zorganizowany uroczysty apel.

  Na początku Pani Dyrektor złożyła życzenia wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły. W dalszej części młodzież zaprezentowała część artystyczną. Uczniowie w humorystyczny sposób przedstawili scenki z życia szkoły, pięknie recytowali wiersze i śpiewali piosenki, a także tańczyli. Na zakończenie złożyli nauczycielom życzenia i wręczyli kwiaty.

 • W czwartek 21 września o godzinie 18.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami.

 • Wakacje dobiegły końca i nadszedł czas powrotu do szkoły. 4 września uczestniczyliśmy we Mszy św. rozpoczynającej nowy rok szkolny. Następnie udaliśmy się do szkoły. Pani Dyrektor serdecznie powitała uczniów, rodziców i grono pedagogiczne. W dalszej części przedstawiła sprawy organizacyjne oraz życzyła uczniom sukcesów w nauce, a nauczycielom owocnej pracy. Na koniec uczniowie przeszli do klas na spotkania z wychowawcami.

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się w dniu 4 września 2017 r.

 • W roku szkolnym 2016/ 2017 podręczniki i zeszyty ćwiczeń dla uczniów wszystkich klas szkoły podstawowej i gimnazjum będą darmowe!

 • 24 czerwca - 31 sierpnia 2017 r.  WAKACJE

  Udanych i słonecznych wakacji, wielu pozytywnych wrażeń oraz bezpiecznego wypoczynku!

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Baryczy
  36-230 Barycz 238
 • 13 43 47 124 lub 13 43 65 126

Galeria zdjęć