Nawigacja

 • PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

  4 listopada w naszej szkole odbyło się pasowanie uczniów kl. I. Pierwszoklasiści pięknie zaśpiewali piosenki i recytowali wiersze. Odpowiedzieli na pytania zadawane przez dziewczynki prowadzące uroczystość. W dalszej części złożyli ślubowanie na sztandar szkoły i potwierdzili je odciskami palców. Po ślubowaniu Pani Dyrektor pasowała pierwszoklasistów na uczniów.

  Uroczystość przygotowała p. Alina Sowa.

 • Dzień Patrona

  16 października, w Dniu Patrona Szkoły, uczestniczyliśmy całą społecznością szkolną we Mszy św., po której odmówiliśmy różaniec. Wysłuchaliśmy montażu słowno-muzycznego i obejrzeliśmy prezentację poświęconą Janowi Pawłowi II, wielkiemu Polakowi. Z kościoła wraz ze sztandarem szkoły udaliśmy się pod pomnik Patrona, znajdujący się przy szkole, gdzie odśpiewaliśmy "Barkę", zapaliliśmy znicz i złożyliśmy kwiaty.

  Uroczystość przygotowali: p. Beata Pomykała - Sapa, p. Mariola Sowa i ks. Jacek Rosół.

 • Światowy Dzień Mycia Rąk

  Światowy Dzień Mycia Rąk został ustanowiony przez UNICEF w 2008 r. i obchodzony jest 15 października.

  W tym dniu uczniowie kl. VI odwiedzili swoich młodszych kolegów i koleżanki. Przypomnieli im o tym, dlaczego i kiedy warto myć ręce. Następnie zaprosili do umycia rąk, bo czyste ręce to zdrowie.

   

 • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

  Rzekę pięknych kwiatów znamy,

  tulipanów, róż i bzów.

  Dla nauczycieli mamy

  najpiękniejszy bukiet słów,

  którym chcemy wyrazić wdzięczności wiele

  dla Was, drodzy Nauczyciele!

  14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji w naszej szkole odbyła się uroczystość, którą rozpoczęła przemówieniem p. Mariola Sowa. W dalszej części uczniowie kl. VI i IG zaprezentowali humorystyczne scenki z życia szkoły. O oprawę muzyczną zadbały uczennice kl. V, które zaśpiewały piosenki związane z zawodem nauczyciela. Na zakończenie młodzież szkolna złożyła nauczycielom piękne życzenia i wręczyła kwiaty.

  Uroczystość przygotowały: p. Gabriela Szeliga i p. Joanna Sadowska.

 • Zbiórka makulatury

  W 2015 roku nasza szkoła zebrała 500 kg makulatury, która została przekazana ks. Tomaszowi Nogajowi w Sudanie.

 • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

  1 września odbyła się inauguracja roku szkolnego 2015/2016.

  Tego dnia cała społeczność szkolna uczestniczyła w uroczystej Mszy św., po zakończeniu której udała się do szkoły. Pani Dyrektor serdecznie powitała uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Następnie uczniowie przeszli do klas na spotkanie z wychowawcami.

 • WAKACJE

  Życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji!!!

 • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

  Rok szkolny 2014/2015 zakończył się 26 czerwca.

  W tym dniu uczestniczyliśmy we Mszy św. Dalsza część uroczystości miała miejsce w szkole.

  Na początku odśpiewaliśmy hymn, po którym wszystkich przybyłych powitała Pani Dyrektor. Następnie uczniowie kl. VI kończący szkołę podstawową zaprenentowali program słowno-muzyczny. Nieco później Pani Dyrektor rozdała uczniom świadectwa z paskiem oraz nagrody za osiągnięcia i życzyła wszystkim bezpiecznych wakacji.

   

 • POŻEGNANIE GIMNAZJALISTÓW

  24 czerwca odbyła się uroczystość pożegnania uczniów kl. III gimnazjum, w której uczestniczyli: Wójt Gminy Domaradz, rodzice gimnazjalistów, uczniowie oraz nauczyciele.

  Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor, która przywitała przybyłych gości i podsumowała lata nauki oraz osiągnięcia tegorocznych absolwentów gimnazjum. W dalszej części uczniowie kl. II G wystąpili z programem kabaretowym, w którym zaprezentowali lekcje szkolne z udziałem ich starszych kolegów i koleżanek. Następnie absolwenci pożegnali się ze szkołą montażem słowno-muzycznym. Przywołali we wspomnieniach czas spędzony w szkole podstawowej i gimnazjum, czego obrazem były zdjęcia i filmy.  Wręczyli Pani Dyrektor pamiątkowe tablo. Uroczystość zakończyło przemówienie Pana Wójta.

  Uroczystość przygotowali: p. Krystyna Lubas, p. Robert Adam, p. Aleksandra Telesz.

 • DZIEŃ DZIECKA

  17 czerwca zorganizowaliśmy w naszej szkole Dzień Dziecka.

  W tym dniu uczniowie aktywnie spędzili czas. Najmłodsi zjeżdżali na nadmuchiwanej zjeżdżalni, a starsi brali udział w rozgrywkach sportowych.

 • WYCIECZKA DO KRAKOWA

  W dniach 9-10 czerwca 2015r. została zorganizowana wycieczka szkolna do Krakowa, Wieliczki i Oświęcimia, w której uczestniczyli uczniowie starszych klas szkoły podstawowej oraz gimnazjum wraz z opiekunami.

  Wczesnym rankiem wyruszyliśmy autokarem do Wieliczki. Gdy dotarliśmy na miejsce, zwiedzaliśmy z przewodnikami kopalnię soli. Z zaciekawieniem słuchaliśmy ciekawych opowieści i legend związanych z podziemną Wieliczką.

  Następnie udaliśmy się do Krakowa, gdzie wraz z przewodnikiem spacerowaliśmy po Krakowskim Rynku i Wawelu. Wielu pozytywnych emocji dostarczył nam rejs statkiem po Wiśle, skąd mogliśmy podziwiać architekturę Krakowa.

  Późnym popołudniem udaliśmy się do Luborzycy na miejsce zakwaterowania.

  Następnego dnia wyjechaliśmy do krakowskiego ogrodu zoologicznego, by z bliska zobaczyć egzotyczne gatunki zwierząt.

  Z Krakowa młodsi uczniowie udali się do Parku Energylandia w Zatorze, gdzie wesoło spędzili czas. Starsi uczniowie natomiast pojechali do Oświęcimia i Brzezinki i wraz z przewodnikiem zwiedzali byłe obozy pracy.

  W drogę powrotną wyruszyliśmy ok. godz. 17.

  Wycieczka dostarczyła wszystkim uczestnikom niezapomnianych wrażeń.

   

 • WYCIECZKA DO BAŁTOWA

  27 maja uczniowie najmłodszych klas wraz z opiekunami i rodzicami wzięli udział w wycieczce do Bałtowa. Pierwszym punktem planu było zwiedzanie Jura Parku z oceanarium. Następnie uczestnicy wycieczki udali się do Zwierzyńca. Później obejrzeli film w kinie 5D. Dłuższy pobyt w parku rozrywki był ostatnim etapem wycieczki.

  Wyjazd dostarczył uczestnikom mnóstwo niezapomnianych wrażeń, mimo deszczowej pogody.

 • DZIEŃ MATKI

  26 maja przypada Dzień Matki. Z tej okazji uczniowie klas II i III wraz z p. Mariolą Sową przygotowali uroczystość. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki i wystąpiły w teatrzyku. Wzruszone mamy otrzymały na zakończenie piękne laurki od swoich dzieci.

  Mateusz Syrnik, kl.V

 • PASOWANIE NA CZYTELNIKÓW

  19 maja odbyła się uroczystość pasowania pierwszoklasistów na czytelników biblioteki szkolnej. W tym dniu uczniowie kl. IV i V wystąpili w rolach postaci baśniowych w inscenizacji dotyczącej szanowania książek. Pierwszoklasiści dowiedzieli się m.in. jak należy dbać o książki. W dalszej części odpowiadali na pytania i złożyli przysięgę. Po jej złożeniu zostali pasowani na czytelników. Na pamiątkę otrzymali kolorowe bajki.

  Uroczystość przygotowały: p. Gabriela Szeliga i p. Alina Sowa.

 • ROCZNICA

  27 kwietnia zgromadziliśmy się całą społecznością szkolną, by uczcić pamięć Jana Pawła II w przypadające rocznice śmierci i kanonizacji. Uczniowie przedstawili program słowno-artystyczny, który skłonił do refleksji nad życiem i twórczością Patrona naszej szkoły. Na zakończenie przy pomniku Jana Pawła II zapaliliśmy znicz, złożyliśmy kwiaty i odśpiewaliśmy "Barkę".

  Uroczystość przygotowały: p. Małgorzata Wolanin, p. Aleksandra Telesz.

 • DZIEŃ ZIEMI

  22 kwietnia przypada Dzień Ziemi. Celem obchodów tego dnia jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie oraz podejmowanie inicjatyw na rzecz ochrony środowiska, a także zwrócenie uwagi na problemy ekologii. W wyznaczonych dniach uczniowie zamiast mundurków nosili ubrania w określonych kolorach (niebieski symbolizujący wodę, biały - powietrze, czerwony - ogień i czarny - śmieci). Został również przeprowadzony przez p. Krystynę Lubas konkurs przyrodniczy.

 • EGZAMIN GIMNAZJALNY

  21 kwietnia rozpoczął się trzydniowy egzamin gimnazjalny. Pierwszego dnia uczniowie piszą test z wiedzy humanistycznej, drugiego - matematyczno-przyrodniczej, trzeciego - z języka angielskiego. Każdego dnia uczniowie otrzymają do rozwiązania dwa bloki zadań, pierwszy o godzinie 9., drugi o godzinie 11.
  Trzymamy kciuki!
 • "Prawda nie dała się zgładzić"

  "Prawda nie dała się zgładzić" pod takim hasłem odbył się apel upamiętniający 75. rocznicę zbrodni katyńskiej.
  Młodzież szkolna przygotowała z tej okazji montaż słowno-muzyczny, którym oddała hołd ofiarom pomordowanym przez NKWD. Delegacja uczniów udała się pod Dąb Pamięci upamiętniający porucznika Ignacego Szewczyka, by zapalić znicz.
  Po zakończeniu uroczystości Pani Dyrektor wręczyła nagrody uczniom, którzy zwyciężyli w konkursach szkolnych i gminnych oraz laureatce olimpiady na szczeblu wojewódzkim. Wysłuchaliśmy również recytacji wierszy Jana Pawła II w wykonaniu uczniów naszej szkoły.

  Uroczystość została przygotowana przez p. Joannę Sadowską i p. Aleksandrę Telesz.

  Magdalena Wojewoda, kl. IV

 • SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTÓW

  1 kwietnia szóstoklasiści przystąpili do sprawdzianu, który składał się z dwóch części. Pierwsza zawierała zadania z języka polskiego i matematyki, a druga z języka angielskiego.

 • SUKCES UCZENNICY KL.VI

  Tigerrose Coombs-Hoar, uczennica naszej szkoły, została laureatką konkursu przedmiotowego z języka angielskiego organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty na szczeblu wojewódzkim.

  Gratulujemy!

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Baryczy
  36-230 Barycz 238
 • (013) 43 47 124

Galeria zdjęć