Nawigacja

 • "Prawda nie dała się zgładzić"

  "Prawda nie dała się zgładzić" pod takim hasłem odbył się apel upamiętniający 75. rocznicę zbrodni katyńskiej.
  Młodzież szkolna przygotowała z tej okazji montaż słowno-muzyczny, którym oddała hołd ofiarom pomordowanym przez NKWD. Delegacja uczniów udała się pod Dąb Pamięci upamiętniający porucznika Ignacego Szewczyka, by zapalić znicz.
  Po zakończeniu uroczystości Pani Dyrektor wręczyła nagrody uczniom, którzy zwyciężyli w konkursach szkolnych i gminnych oraz laureatce olimpiady na szczeblu wojewódzkim. Wysłuchaliśmy również recytacji wierszy Jana Pawła II w wykonaniu uczniów naszej szkoły.

  Uroczystość została przygotowana przez p. Joannę Sadowską i p. Aleksandrę Telesz.

  Magdalena Wojewoda, kl. IV

 • SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTÓW

  1 kwietnia szóstoklasiści przystąpili do sprawdzianu, który składał się z dwóch części. Pierwsza zawierała zadania z języka polskiego i matematyki, a druga z języka angielskiego.

 • SUKCES UCZENNICY KL.VI

  Tigerrose Coombs-Hoar, uczennica naszej szkoły, została laureatką konkursu przedmiotowego z języka angielskiego organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty na szczeblu wojewódzkim.

  Gratulujemy!

 • FERIE ZIMOWE

  2 - 15 LUTEGO 2015 r.

  Życzymy bezpiecznego wypoczynku!!!

 • ZABAWA CHOINKOWA

  31 stycznia w naszej szkole odbyła się zabawa choinkowa, podczas której uczniowie wesoło się bawili przy dźwiękach rozbrzmiewających przebojów.

 • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

  Najmłodsi uczniowie naszej szkoły zaprosili do szkoły swoje Babcie oraz Dziadków. Zaprezentowali im przedstawienie Szewczyk Dratewka, śpiewali piosenki, recytowali wiersze i tańczyli. Na końcu złożyli piękne życzenia.

  Uroczystość przygotowała p. Beata Pomykała-Sapa.

 • JASEŁKA

  19 grudnia zebraliśmy się wokół szopki, by obejrzeć inscenizację jasełek Bożego Narodzenia przygotowaną przez młodzież naszej szkoły. Wspólnie odśpiewaliśmy kolędy i pastorałki. Złożyliśmy sobie życzenia, dzieląc się opłatkiem. 

  Radosnych świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku 2015!

 • WYJAZD DO KINA

  16 grudnia młodzież naszej szkoły uczestniczyła w multimedialnej lekcji "Co na ekranie z książki zostanie?" prowadzonej przez zawodową aktorkę w brzozowskim kinie. Uczniowie dowiedzieli się m.in. o tym, jakie są różnice między adaptacją a ekranizacją, skąd filmowcy czerpią pomysły na film i jakie lektury szkolne zostały zekranizowane. W dalszej części obejrzeli film "Szatan z siódmej klasy", który powstał na podstawie powieści Kornela Makuszyńskiego.

  Wyjazd do kina dostarczył uczniom wielu pozytywnych wrażeń i emocji.

 • WIZYTA MIKOŁAJA

  Ach, co to była za radość, gdy do naszej szkoły przybył św. Mikołaj. Na tę wizytę  z niecierpliwością oczekiwali zwłaszcza najmłodsi. Pięknymi wierszykami powitali niezwykłego gościa. A Mikołaj pozostawił mnóstwo prezentów i obiecał, że za rok powróci.

 • OTRZĘSINY

  27 listopada w naszej szkole odbyły się otrzęsiny uczniów klasy I gimnazjum.

  Starsi uczniowie przygotowali dla swoich młodszych kolegów i koleżanek mnóstwo zadań, z którymi musieli się zmierzyć, m.in.: taniec, karaoke, kalambury, zjedzenie bitej śmietany z talerzy umieszczonych na ruchomej ławce. Odpowiadali również na pytania i przygotowali portrety nauczycieli. Nad poprawnością wykonywanych zadań czuwało jury, które pozytywnie oceniło efekty pracy uczniów. Następnie gimnazjaliści po wypiciu kubka mleka złożyli nieoficjalne przyrzeczenia.

  Po otrzęsinach została zorganizowana zabawa andrzejkowa, na której uczniowie dobrze się bawili.

  Uroczystość przygotowali p. Małgorzata Wolanin i p. Robert Adam.

   

   

 • ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

  11 listopada minęła 96. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Młodzież naszej szkoły przygotowanym montażem słowno-muzycznym przypomniała, jak długa i bolesna była droga do wolności.

  Uroczystość została przygotowana przez: p. Dyrektor, p. Halinę Jurek i p. Aleksandrę Telesz.

            Mateusz Syrnik, kl. V

 • DZIEŃ PATRONA SZKOŁY

  16 października zebraliśmy się całą społecznością szkolną w kościele parafialnym, by uczcić ósmą rocznicę nadania szkole imienia Jana Pawła II. Po Mszy św., uczniowie wystąpili z programem słowno - muzycznym poświęconym naszemu Patronowi. W dalszej części udaliśmy się pod pomnik Jana Pawła II, gdzie odśpiewaliśmy "Barkę" , zapaliliśmy znicz i złożyliśmy kwiaty.

  Uroczystość przygotowali: p. Beata Pomykała-Sapa, p. Aleksandra Telesz i ks. Jacek Rosół.

 • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

  14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej.

  Z tej okazji uczniowie naszej szkoły wraz z p. Joanną Sadowską przygotowali montaż słowno - muzyczny. Na zakończenie podziękowali nauczycielom za trud włożony w naukę i wychowanie oraz wręczyli kwiaty.

 • PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

  10 października odbyła się uroczystość pasowania pierwszoklasistów.

  Uczniowie klasy I zaprezentowali część artystyczną przygotowaną przez p. Alinę Sowę. Następnie złożyli ślubowanie, które potwierdzili odcikami kciuków i zostali pasowani przez Panią Dyrektor na uczniów naszej szkoły.
   

 • UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

  1 września zgromadziliśmy się całą społecznością szkolną w kościele na Mszy św., po zakończeniu której udaliśmy się do szkoły. Tam powitała nas serdecznie Pani Dyrektor. Wszystkim uczniom życzyła wielu sukcesów w nauce i przypomniała o najważniejszych zasadach obowiązujących w szkole.

 • WAKACJE 28 czerwca - 31 sierpnia 2014 r.

  Życzymy wszystkim bezpiecznych i słonecznych wakacji!
   

 • UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

  Rok szkolny 2013/2014 dobiegł już końca.

  27 czerwca cała społeczność szkolna zebrała się w kościele parafialnym na Mszy św., po której przemaszerowaliśmy do szkoły. Na hali sportowej uczniowie kończący szkołę podstawową zaprezentowali montaż słowno-muzyczny. Po nim uczniowie z bardzo dobrymi wynikami otrzymali świadectwa z czerwonym paskiem oraz nagrody za naukę, czytelnictwo, osiągnięcia sportowe, teatralne lub wysokie wyniki w konkursach. Pani Dyrektor podziękowała wszystkim pracownikom szkoły, a szczególnie p. Adamowi Stecowi za wiele lat pracy i liczne zasługi. Dzieciom życzyła bezpiecznego odpoczynku wakacyjnego.

  Uroczystość zakończyła się koncertem w wykonaniu uczennic kl. I - III z okazji Dnia Matki.

 • POŻEGNANIE GIMNAZJALISTÓW

  26 czerwca nadszedł dzień pożegnania uczniów kl. III gimnazjum.

  Uroczystość rozpoczęła się od przekazania Pocztu Sztandarowego szkoły uczniom kl. IG. Następnie kl. IIG zaprezentowała humorystyczną część artystyczną. Po niej uczniowie kl. IIIG przedstawili montaż słowno-muzyczny i przekazali Pani Dyrektor pamiątkowe tablo. Na zakończenie podziękowali nauczycielom i swoim rodzicom za trud włożony w wychowanie i edukację. Pani Dyrektor wręczyła rodzicom listy gratulacyjne oraz przyznała tytuły "Przyjaciela Szkoły".

  Uroczystość przygotowały p. Krystyna Lubas, p. Małgorzata Wolanin, p. Aleksandra Telesz.

 • Informacja!

  Dnia 25.06.2014 r. w godz. 8.00- 10.00 w szkole odbędzie się kiermasz używanych książek.  

 • WYCIECZKA W GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE

  17 czerwca, o godz. 6.00 rano wyruszyliśmy autokarem na dwudniową wycieczkę w Góry Świętokrzyskie.

  Po około czterech godzinach podróży dotarliśmy do Nowej Słupi, gdzie spotkaliśmy się z przewodnikiem. Razem z nim zdobyliśmy Łysicę, najwyższy szczyt Gór Świętokrzyskich. Następnie wyruszyliśmy na Łysą Górę przez Świętokrzyski Park Narodowy. Zwiedziliśmy tam klasztor pobenedyktyński z relikwiami krzyża, na którym umarł Chrystus. Podziwialiśmy również ciekawe eksponaty z całego świata w muzeum misyjnym. Zwiedziliśmy krypty grobowe z legendarnym Jeremim Wiśniowieckim. Spacerowaliśmy przez rezerwat Święty Krzyż na gołoborze. Stamtąd udaliśmy się do Świętej Katarzyny. Widzieliśmy tam klasztor z figurą patronki tej miejscowości oraz kaplicę z podpisem Stefana Żeromskiego jako ucznia. Przez Puszczę Jodłową dotarliśmy do Muzeum Minerałów i Skamieniałości, gdzie podziwialiśmy wspaniałe kamienie. Tam też uczestniczyliśmy w pokazie szlifowania kamieni szlachetnych.

  Drugiego dnia zwiedzaliśmy unikalny Zamek Krzyżtopór typu nizinnego w Ujeździe. Wywarł on na nas niesamowite wrażenia. A barwne opowieści przewodnika przenosiły nas do dawnych czasów świetności zamku. Kolejnym punktem planu wycieczki był Sandomierz. Tu podziwialiśmy Ratusz, Muzeum Diecezjalne oraz Bazylikę Katedralną. Spacerowalismy wąwozem lessowym i płynęliśmy statkiem przez Wisłę.

  Wycieczka dostarczyła nam wielu wspaniałych wrażeń.

  Opiekunami wycieczki byli: p. Małgorzata Wolanin (kierownik wycieczki), p. Robert Adam, p. Halina Jurek i p. Gabriela Szeliga.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Baryczy
  36-230 Barycz 238
 • (013) 43 47 124

Galeria zdjęć