Nawigacja

 • Informacja!

  Dnia 25.06.2014 r. w godz. 8.00- 10.00 w szkole odbędzie się kiermasz używanych książek.  

 • WYCIECZKA W GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE

  17 czerwca, o godz. 6.00 rano wyruszyliśmy autokarem na dwudniową wycieczkę w Góry Świętokrzyskie.

  Po około czterech godzinach podróży dotarliśmy do Nowej Słupi, gdzie spotkaliśmy się z przewodnikiem. Razem z nim zdobyliśmy Łysicę, najwyższy szczyt Gór Świętokrzyskich. Następnie wyruszyliśmy na Łysą Górę przez Świętokrzyski Park Narodowy. Zwiedziliśmy tam klasztor pobenedyktyński z relikwiami krzyża, na którym umarł Chrystus. Podziwialiśmy również ciekawe eksponaty z całego świata w muzeum misyjnym. Zwiedziliśmy krypty grobowe z legendarnym Jeremim Wiśniowieckim. Spacerowaliśmy przez rezerwat Święty Krzyż na gołoborze. Stamtąd udaliśmy się do Świętej Katarzyny. Widzieliśmy tam klasztor z figurą patronki tej miejscowości oraz kaplicę z podpisem Stefana Żeromskiego jako ucznia. Przez Puszczę Jodłową dotarliśmy do Muzeum Minerałów i Skamieniałości, gdzie podziwialiśmy wspaniałe kamienie. Tam też uczestniczyliśmy w pokazie szlifowania kamieni szlachetnych.

  Drugiego dnia zwiedzaliśmy unikalny Zamek Krzyżtopór typu nizinnego w Ujeździe. Wywarł on na nas niesamowite wrażenia. A barwne opowieści przewodnika przenosiły nas do dawnych czasów świetności zamku. Kolejnym punktem planu wycieczki był Sandomierz. Tu podziwialiśmy Ratusz, Muzeum Diecezjalne oraz Bazylikę Katedralną. Spacerowalismy wąwozem lessowym i płynęliśmy statkiem przez Wisłę.

  Wycieczka dostarczyła nam wielu wspaniałych wrażeń.

  Opiekunami wycieczki byli: p. Małgorzata Wolanin (kierownik wycieczki), p. Robert Adam, p. Halina Jurek i p. Gabriela Szeliga.

 • V MARSZ ŻONKILOWY

  16 czerwca, młodzież naszej szkoły wraz z opiekunami: p. Małgorzatą Wolanin, p. Beatą Pomykałą - Sapą oraz p. Joanną Sadowską wzięli udział w V marszu żonkilowym, który odbył się ulicami Brzozowa. Jego organizatorami byli DAR-MED oraz Fundacja "W Trosce o Życie".

   

 • WYCIECZKA DO KRAKOWA

  12 czerwca najmłodsi uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami i rodzicami udali się na wycieczkę do Krakowa. Realizując poszczególne punkty planu wyprawy, zwiedzili następujące miejsca: Łagiewniki, ZOO, Wawel, Smoczą Jamę i Rynek. Dużą atrakcją był także rejs statkiem po Wiśle.

  Wycieczka dostarczyła wszystkim uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń.

  Opiekunami wycieczki byli: p. Dyrektor Małgorzata Pitera, p. Beata Pomykała - Sapa, p. Mariola Sowa, p. Alina Sowa oraz ks. Jacek Rosół.

 • PASOWANIE NA CZYTELNIKA

  29 maja w naszej szkole odbyła się uroczytość pasowania na czytelnika.

  Zanim jednak uczniowie klasy I złożyli przyrzeczenie, wysłuchali części artystycznej przygotowanej przez uczniów klasy VI. Następnie udowodnili, że znają alfabet i potrafią czytać. Poprawnie odgadli też tytuły bajek i baśni. Po złożeniu przyrzeczenia zostali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej. Pani Dyrektor zachęcała uczniów do częstego odwiedzania biblioteki i czytania książek.

  Na pamiątkę tego wydarzenia uczniowe otrzymali kolorowe książki.

  Uroczystość przygotowały p. Mariola Sowa i p. Gabriela Szeliga.

 • DZIEŃ MATKI

  26 maja obchodzimy Dzień Matki. Z tej okazji uczniowie kl. III wraz z p. Aliną Sową przygotowali montaż słowno-muzyczny. Jedna z uczennic, Julia Stec, zagrała na trąbce dwa utwory. Dzieci złożyły swoim mamom życzenia i wręczyły kwiaty.

 • SUKCES NASZEJ UCZENNICY

  9 maja 2014r. został rozstrzygnięty Konkurs Powiatowy pod nazwą "Razem przeciwko białaczce". W kategorii plastycznej szkół gimnazjalnych I miejsce zajęła Magdalena Ząbek, uczennica kl.III gimnazjum w Baryczy.

  Wręczenie nagród i wyróżnień laureatom konkursu odbędzie się 15 czerwca podczas Pikniku Powiatowego w Brzozowie.

  Gratulujemy!

 • UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI KANONIZACJI JANA PAWŁA II

  Z okazji kanonizacji Jana Pawła II odbyła się w naszej szkole uroczystość, która rozpoczęła się Mszą św. w kościele parafialnym. Z kościoła udaliśmy się w orszaku wraz ze sztandarem szkoły pod pomnik Jana Pawła II. Tam zaśpiewaliśmy "Barkę" i zapaliliśmy znicz. Dalsza część uroczystości miała miejsce w hali sportowej, gdzie obejrzeliśmy prezentację i wysłuchaliśmy montażu słowno-muzycznego poświęconego świętemu Janowi Pawłowi II. Część artystyczna, przygotowana przez młodzież szkolną wraz z p. Beatą Pomykałą-Sapą, przybliżyła nam życie i twórczość wielkiego Polaka, patrona naszej szkoły.

 • EGZAMIN GIMNAZJALNY

  23 kwietnia uczniowie klasy III gimnazjum przystąpili do egzaminu z części humanistycznej. Jutro będą pisać egzamin z wiedzy matematyczno-przyrodniczej, a w piątek z języka angielskiego.

  Powodzenia!

 • SUKCES UCZENNICY

  Paulina Sowa, uczennica kl. III gimnazjum Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Baryczy (op. Alicja Sowa) zdobyła Grand Prix Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Jan Paweł II – papież dialogu”. Główną nagrodą jest pielgrzymka do Rzymu na uroczystość kanonizacji Jana Pawła II ufundowana przez biuro turystyczne „Pielgrzym”.

  Do wystawy zakwalifikowały się 84 prace spośród 477. Komisja oceniała: zgodność pracy z tematem konkursu, samodzielność wykonania, oryginalność interpretacji tematu, jego wartość treściową i walory artystyczne.

  Obraz zwyciężczyni konkursu został wykonany techniką wydrapywanki na wosku. Przedstawia postać Jana Pawła II piszącego list przy zapalonej lampce nocnej.

  Konkurs pod honorowym patronatem J. E. Ks. Bp Abp Józefa Michalika Metropolity Przemyskiego, J. E. Ks. Bp Jan Wątroby Biskupa Rzeszowskiego, Władysława Ortyla Marszałka Województwa Podkarpackiego, Jacka Wojtasa Podkarpackiego Kuratora Oświaty  został rozstrzygnięty 20 marca 2014 r. w Rzeszowie.

 • DZIEŃ ZIEMI

  22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi. Z tej okazji młodzież naszej szkoły wraz z p. Haliną Jurek i p. Katarzyną Sokołowską przygotowali część artystyczną.

  Obchody tego dnia mają na celu upowszechnienie problemów współczesnej ekologii, inicjatyw na rzecz ochrony środowiska i promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie.

 • "KATYŃ - PAMIĘTAMY"

  14 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca tragiczne wydarzenia w Katyniu, Starobielsku i Ostaszkowie. Przygotowanym przez uczniów, pod opieką p. Roberta Adama i p. Adama Steca, montażem słowno - muzycznym uczciliśmy pamięć ofiar tej straszliwej zbrodni. Na zakończenie delegacja szkoły udała się pod Dąb Pamięci i Kamień ku czci porucznika Ignacego Szewczyka, aby zapalić znicz.

   

 • SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY

  01.04.2014

  Uczniowie klas szóstych w całym kraju przystąpili dzisiaj do pisemnego sprawdzianu. Jego napisanie jest jednym z warunków ukończenia szkoły podstawowej.

 • WYJAZD DO KINA

  20 marca został zorganizowany wyjazd do rzeszowskiego kina Helios. Tam uczniowie wraz z wychowawcami obejrzeli polski dramat wojenny "Kamienie na szaniec" w reżyserii Roberta Glińskiego zrealizowany na podstawie książki Aleksandra Kamińskiego.

 • DZIEŃ KOBIET

  Z okazji Dnia Kobiet uczniowie gimnazjum pod opieką p. Dyrektor przygotowali część artystyczną.

  Na zakończenie wręczyli wszystkim kobietom piękne kwiaty wraz z życzeniami.

 • ZAWODY SPORTOWE

  19 lutego w naszej szkole zostały zorganizowane gminne zawody w koszykówce.

  I miejsce zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców, wywalczyli nasi uczniowie.

  Gratulujemy!

 • WALENTYNKI

  13 lutego w naszej szkole odbyła się dyskoteka walentynkowa.

  Uczniowie dobrze się bawili.

 • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

  Z okazji obchodzonego niedawno Dnia Babci i Dziadka w szkole odbyła się uroczystość z udziałem tych wyjątkowych gości. Przygotowały ją przedszkolaki pod opieką p. Beaty Pomykały - Sapy.

  Dzieci zaprezentowały dwie inscenizacje "Czerwony Kapturek" oraz "Przyszła zima biała". W dalszej części pięknie recytowały wierszyki i śpiewały piosenki. Zatańczyły również walczyk "Katarynka".

  Na końcu wręczyły swoim babciom i dziadkom laurki oraz upominki.

   

 • FERIE ZIMOWE 20.01 - 31.01.2014

  Życzymy miłych i bezpiecznych ferii.
   

 • ZABAWA CHOINKOWA

  Pierwszy semestr nauki już za nami. Zakończyła go zabawa choinkowa, na której wszyscy uczniowie dobrze się bawili.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Baryczy
  36-230 Barycz 238
 • (013) 43 47 124

Galeria zdjęć