Nawigacja

 • DZIEŃ DZIECKA

  17 czerwca zorganizowaliśmy w naszej szkole Dzień Dziecka.

  W tym dniu uczniowie aktywnie spędzili czas. Najmłodsi zjeżdżali na nadmuchiwanej zjeżdżalni, a starsi brali udział w rozgrywkach sportowych.

 • WYCIECZKA DO KRAKOWA

  W dniach 9-10 czerwca 2015r. została zorganizowana wycieczka szkolna do Krakowa, Wieliczki i Oświęcimia, w której uczestniczyli uczniowie starszych klas szkoły podstawowej oraz gimnazjum wraz z opiekunami.

  Wczesnym rankiem wyruszyliśmy autokarem do Wieliczki. Gdy dotarliśmy na miejsce, zwiedzaliśmy z przewodnikami kopalnię soli. Z zaciekawieniem słuchaliśmy ciekawych opowieści i legend związanych z podziemną Wieliczką.

  Następnie udaliśmy się do Krakowa, gdzie wraz z przewodnikiem spacerowaliśmy po Krakowskim Rynku i Wawelu. Wielu pozytywnych emocji dostarczył nam rejs statkiem po Wiśle, skąd mogliśmy podziwiać architekturę Krakowa.

  Późnym popołudniem udaliśmy się do Luborzycy na miejsce zakwaterowania.

  Następnego dnia wyjechaliśmy do krakowskiego ogrodu zoologicznego, by z bliska zobaczyć egzotyczne gatunki zwierząt.

  Z Krakowa młodsi uczniowie udali się do Parku Energylandia w Zatorze, gdzie wesoło spędzili czas. Starsi uczniowie natomiast pojechali do Oświęcimia i Brzezinki i wraz z przewodnikiem zwiedzali byłe obozy pracy.

  W drogę powrotną wyruszyliśmy ok. godz. 17.

  Wycieczka dostarczyła wszystkim uczestnikom niezapomnianych wrażeń.

   

 • WYCIECZKA DO BAŁTOWA

  27 maja uczniowie najmłodszych klas wraz z opiekunami i rodzicami wzięli udział w wycieczce do Bałtowa. Pierwszym punktem planu było zwiedzanie Jura Parku z oceanarium. Następnie uczestnicy wycieczki udali się do Zwierzyńca. Później obejrzeli film w kinie 5D. Dłuższy pobyt w parku rozrywki był ostatnim etapem wycieczki.

  Wyjazd dostarczył uczestnikom mnóstwo niezapomnianych wrażeń, mimo deszczowej pogody.

 • DZIEŃ MATKI

  26 maja przypada Dzień Matki. Z tej okazji uczniowie klas II i III wraz z p. Mariolą Sową przygotowali uroczystość. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki i wystąpiły w teatrzyku. Wzruszone mamy otrzymały na zakończenie piękne laurki od swoich dzieci.

  Mateusz Syrnik, kl.V

 • PASOWANIE NA CZYTELNIKÓW

  19 maja odbyła się uroczystość pasowania pierwszoklasistów na czytelników biblioteki szkolnej. W tym dniu uczniowie kl. IV i V wystąpili w rolach postaci baśniowych w inscenizacji dotyczącej szanowania książek. Pierwszoklasiści dowiedzieli się m.in. jak należy dbać o książki. W dalszej części odpowiadali na pytania i złożyli przysięgę. Po jej złożeniu zostali pasowani na czytelników. Na pamiątkę otrzymali kolorowe bajki.

  Uroczystość przygotowały: p. Gabriela Szeliga i p. Alina Sowa.

 • ROCZNICA

  27 kwietnia zgromadziliśmy się całą społecznością szkolną, by uczcić pamięć Jana Pawła II w przypadające rocznice śmierci i kanonizacji. Uczniowie przedstawili program słowno-artystyczny, który skłonił do refleksji nad życiem i twórczością Patrona naszej szkoły. Na zakończenie przy pomniku Jana Pawła II zapaliliśmy znicz, złożyliśmy kwiaty i odśpiewaliśmy "Barkę".

  Uroczystość przygotowały: p. Małgorzata Wolanin, p. Aleksandra Telesz.

 • DZIEŃ ZIEMI

  22 kwietnia przypada Dzień Ziemi. Celem obchodów tego dnia jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie oraz podejmowanie inicjatyw na rzecz ochrony środowiska, a także zwrócenie uwagi na problemy ekologii. W wyznaczonych dniach uczniowie zamiast mundurków nosili ubrania w określonych kolorach (niebieski symbolizujący wodę, biały - powietrze, czerwony - ogień i czarny - śmieci). Został również przeprowadzony przez p. Krystynę Lubas konkurs przyrodniczy.

 • EGZAMIN GIMNAZJALNY

  21 kwietnia rozpoczął się trzydniowy egzamin gimnazjalny. Pierwszego dnia uczniowie piszą test z wiedzy humanistycznej, drugiego - matematyczno-przyrodniczej, trzeciego - z języka angielskiego. Każdego dnia uczniowie otrzymają do rozwiązania dwa bloki zadań, pierwszy o godzinie 9., drugi o godzinie 11.
  Trzymamy kciuki!
 • "Prawda nie dała się zgładzić"

  "Prawda nie dała się zgładzić" pod takim hasłem odbył się apel upamiętniający 75. rocznicę zbrodni katyńskiej.
  Młodzież szkolna przygotowała z tej okazji montaż słowno-muzyczny, którym oddała hołd ofiarom pomordowanym przez NKWD. Delegacja uczniów udała się pod Dąb Pamięci upamiętniający porucznika Ignacego Szewczyka, by zapalić znicz.
  Po zakończeniu uroczystości Pani Dyrektor wręczyła nagrody uczniom, którzy zwyciężyli w konkursach szkolnych i gminnych oraz laureatce olimpiady na szczeblu wojewódzkim. Wysłuchaliśmy również recytacji wierszy Jana Pawła II w wykonaniu uczniów naszej szkoły.

  Uroczystość została przygotowana przez p. Joannę Sadowską i p. Aleksandrę Telesz.

  Magdalena Wojewoda, kl. IV

 • SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTÓW

  1 kwietnia szóstoklasiści przystąpili do sprawdzianu, który składał się z dwóch części. Pierwsza zawierała zadania z języka polskiego i matematyki, a druga z języka angielskiego.

 • SUKCES UCZENNICY KL.VI

  Tigerrose Coombs-Hoar, uczennica naszej szkoły, została laureatką konkursu przedmiotowego z języka angielskiego organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty na szczeblu wojewódzkim.

  Gratulujemy!

 • FERIE ZIMOWE

  2 - 15 LUTEGO 2015 r.

  Życzymy bezpiecznego wypoczynku!!!

 • ZABAWA CHOINKOWA

  31 stycznia w naszej szkole odbyła się zabawa choinkowa, podczas której uczniowie wesoło się bawili przy dźwiękach rozbrzmiewających przebojów.

 • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

  Najmłodsi uczniowie naszej szkoły zaprosili do szkoły swoje Babcie oraz Dziadków. Zaprezentowali im przedstawienie Szewczyk Dratewka, śpiewali piosenki, recytowali wiersze i tańczyli. Na końcu złożyli piękne życzenia.

  Uroczystość przygotowała p. Beata Pomykała-Sapa.

 • JASEŁKA

  19 grudnia zebraliśmy się wokół szopki, by obejrzeć inscenizację jasełek Bożego Narodzenia przygotowaną przez młodzież naszej szkoły. Wspólnie odśpiewaliśmy kolędy i pastorałki. Złożyliśmy sobie życzenia, dzieląc się opłatkiem. 

  Radosnych świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku 2015!

 • WYJAZD DO KINA

  16 grudnia młodzież naszej szkoły uczestniczyła w multimedialnej lekcji "Co na ekranie z książki zostanie?" prowadzonej przez zawodową aktorkę w brzozowskim kinie. Uczniowie dowiedzieli się m.in. o tym, jakie są różnice między adaptacją a ekranizacją, skąd filmowcy czerpią pomysły na film i jakie lektury szkolne zostały zekranizowane. W dalszej części obejrzeli film "Szatan z siódmej klasy", który powstał na podstawie powieści Kornela Makuszyńskiego.

  Wyjazd do kina dostarczył uczniom wielu pozytywnych wrażeń i emocji.

 • WIZYTA MIKOŁAJA

  Ach, co to była za radość, gdy do naszej szkoły przybył św. Mikołaj. Na tę wizytę  z niecierpliwością oczekiwali zwłaszcza najmłodsi. Pięknymi wierszykami powitali niezwykłego gościa. A Mikołaj pozostawił mnóstwo prezentów i obiecał, że za rok powróci.

 • OTRZĘSINY

  27 listopada w naszej szkole odbyły się otrzęsiny uczniów klasy I gimnazjum.

  Starsi uczniowie przygotowali dla swoich młodszych kolegów i koleżanek mnóstwo zadań, z którymi musieli się zmierzyć, m.in.: taniec, karaoke, kalambury, zjedzenie bitej śmietany z talerzy umieszczonych na ruchomej ławce. Odpowiadali również na pytania i przygotowali portrety nauczycieli. Nad poprawnością wykonywanych zadań czuwało jury, które pozytywnie oceniło efekty pracy uczniów. Następnie gimnazjaliści po wypiciu kubka mleka złożyli nieoficjalne przyrzeczenia.

  Po otrzęsinach została zorganizowana zabawa andrzejkowa, na której uczniowie dobrze się bawili.

  Uroczystość przygotowali p. Małgorzata Wolanin i p. Robert Adam.

   

   

 • ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

  11 listopada minęła 96. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Młodzież naszej szkoły przygotowanym montażem słowno-muzycznym przypomniała, jak długa i bolesna była droga do wolności.

  Uroczystość została przygotowana przez: p. Dyrektor, p. Halinę Jurek i p. Aleksandrę Telesz.

            Mateusz Syrnik, kl. V

 • DZIEŃ PATRONA SZKOŁY

  16 października zebraliśmy się całą społecznością szkolną w kościele parafialnym, by uczcić ósmą rocznicę nadania szkole imienia Jana Pawła II. Po Mszy św., uczniowie wystąpili z programem słowno - muzycznym poświęconym naszemu Patronowi. W dalszej części udaliśmy się pod pomnik Jana Pawła II, gdzie odśpiewaliśmy "Barkę" , zapaliliśmy znicz i złożyliśmy kwiaty.

  Uroczystość przygotowali: p. Beata Pomykała-Sapa, p. Aleksandra Telesz i ks. Jacek Rosół.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Baryczy
  36-230 Barycz 238
 • (013) 43 47 124

Galeria zdjęć