Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Baryczy
Strona główna
 • SUKCES NASZEJ UCZENNICY

  9 maja 2014r. został rozstrzygnięty Konkurs Powiatowy pod nazwą "Razem przeciwko białaczce". W kategorii plastycznej szkół gimnazjalnych I miejsce zajęła Magdalena Ząbek, uczennica kl.III gimnazjum w Baryczy.

  Wręczenie nagród i wyróżnień laureatom konkursu odbędzie się 15 czerwca podczas Pikniku Powiatowego w Brzozowie.

  Gratulujemy!

 • UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI KANONIZACJI JANA PAWŁA II

  Z okazji kanonizacji Jana Pawła II odbyła się w naszej szkole uroczystość, która rozpoczęła się Mszą św. w kościele parafialnym. Z kościoła udaliśmy się w orszaku wraz ze sztandarem szkoły pod pomnik Jana Pawła II. Tam zaśpiewaliśmy "Barkę" i zapaliliśmy znicz. Dalsza część uroczystości miała miejsce w hali sportowej, gdzie obejrzeliśmy prezentację i wysłuchaliśmy montażu słowno-muzycznego poświęconego świętemu Janowi Pawłowi II. Część artystyczna, przygotowana przez młodzież szkolną wraz z p. Beatą Pomykałą-Sapą, przybliżyła nam życie i twórczość wielkiego Polaka, patrona naszej szkoły.

 • EGZAMIN GIMNAZJALNY

  23 kwietnia uczniowie klasy III gimnazjum przystąpili do egzaminu z części humanistycznej. Jutro będą pisać egzamin z wiedzy matematyczno-przyrodniczej, a w piątek z języka angielskiego.

  Powodzenia!

 • SUKCES UCZENNICY

  Paulina Sowa, uczennica kl. III gimnazjum Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Baryczy (op. Alicja Sowa) zdobyła Grand Prix Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Jan Paweł II – papież dialogu”. Główną nagrodą jest pielgrzymka do Rzymu na uroczystość kanonizacji Jana Pawła II ufundowana przez biuro turystyczne „Pielgrzym”.

  Do wystawy zakwalifikowały się 84 prace spośród 477. Komisja oceniała: zgodność pracy z tematem konkursu, samodzielność wykonania, oryginalność interpretacji tematu, jego wartość treściową i walory artystyczne.

  Obraz zwyciężczyni konkursu został wykonany techniką wydrapywanki na wosku. Przedstawia postać Jana Pawła II piszącego list przy zapalonej lampce nocnej.

  Konkurs pod honorowym patronatem J. E. Ks. Bp Abp Józefa Michalika Metropolity Przemyskiego, J. E. Ks. Bp Jan Wątroby Biskupa Rzeszowskiego, Władysława Ortyla Marszałka Województwa Podkarpackiego, Jacka Wojtasa Podkarpackiego Kuratora Oświaty  został rozstrzygnięty 20 marca 2014 r. w Rzeszowie.

 • DZIEŃ ZIEMI

  22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi. Z tej okazji młodzież naszej szkoły wraz z p. Haliną Jurek i p. Katarzyną Sokołowską przygotowali część artystyczną.

  Obchody tego dnia mają na celu upowszechnienie problemów współczesnej ekologii, inicjatyw na rzecz ochrony środowiska i promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie.

 • "KATYŃ - PAMIĘTAMY"

  14 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca tragiczne wydarzenia w Katyniu, Starobielsku i Ostaszkowie. Przygotowanym przez uczniów, pod opieką p. Roberta Adama i p. Adama Steca, montażem słowno - muzycznym uczciliśmy pamięć ofiar tej straszliwej zbrodni. Na zakończenie delegacja szkoły udała się pod Dąb Pamięci i Kamień ku czci porucznika Ignacego Szewczyka, aby zapalić znicz.

   

 • SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY

  01.04.2014

  Uczniowie klas szóstych w całym kraju przystąpili dzisiaj do pisemnego sprawdzianu. Jego napisanie jest jednym z warunków ukończenia szkoły podstawowej.

 • WYJAZD DO KINA

  20 marca został zorganizowany wyjazd do rzeszowskiego kina Helios. Tam uczniowie wraz z wychowawcami obejrzeli polski dramat wojenny "Kamienie na szaniec" w reżyserii Roberta Glińskiego zrealizowany na podstawie książki Aleksandra Kamińskiego.

 • DZIEŃ KOBIET

  Z okazji Dnia Kobiet uczniowie gimnazjum pod opieką p. Dyrektor przygotowali część artystyczną.

  Na zakończenie wręczyli wszystkim kobietom piękne kwiaty wraz z życzeniami.

 • ZAWODY SPORTOWE

  19 lutego w naszej szkole zostały zorganizowane gminne zawody w koszykówce.

  I miejsce zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców, wywalczyli nasi uczniowie.

  Gratulujemy!

 • WALENTYNKI

  13 lutego w naszej szkole odbyła się dyskoteka walentynkowa.

  Uczniowie dobrze się bawili.

 • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

  Z okazji obchodzonego niedawno Dnia Babci i Dziadka w szkole odbyła się uroczystość z udziałem tych wyjątkowych gości. Przygotowały ją przedszkolaki pod opieką p. Beaty Pomykały - Sapy.

  Dzieci zaprezentowały dwie inscenizacje "Czerwony Kapturek" oraz "Przyszła zima biała". W dalszej części pięknie recytowały wierszyki i śpiewały piosenki. Zatańczyły również walczyk "Katarynka".

  Na końcu wręczyły swoim babciom i dziadkom laurki oraz upominki.

   

 • FERIE ZIMOWE 20.01 - 31.01.2014

  Życzymy miłych i bezpiecznych ferii.
   

 • ZABAWA CHOINKOWA

  Pierwszy semestr nauki już za nami. Zakończyła go zabawa choinkowa, na której wszyscy uczniowie dobrze się bawili.

 • GMINNY FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK

  9 stycznia 2014 r. w Domaradzu odbyła się III edycja Gminnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek pod hasłem "Gwiazdo świeć, kolędo leć".

  Naszą szkołę reprezentowało pięć uczennic: Karolina Sapa (kl. IV), Klaudia Dziak (kl. V), Sabina Kowalska (kl. V), Monika Hnatko (II G) i Paulina Sowa (III G).

  Sabina Kowalska za zaśpiewanie pastorałki pt. "Złota Jerozolima i biedne Betlejem" otrzymała wyróżnienie.

  Gratulujemy!

 • SZKOLNA WIGILIA

  20 grudnia uczniowie przedstawili Jasełka, które przygotowali wraz z p. Małgorzatą Wolanin. Po nich kolędowaliśmy i łamaliśmy się opłatkiem składając sobie życzenia.

  Zdrowych i radosnych świąt Bożego Narodzenia.

 • WIZYTA MIKOŁAJA

  6 grudnia naszą szkołę odwiedził św. Mikołaj. Na jego przybycie przez cały rok z niecierpliwością czekały dzieci. Ich oczekiwanie i dobre zachowanie zostały wynagrodzone wspaniałymi prezentami.

 • MIKOŁAJKOWE DEBIUTY

  Martyna Chyłek (kl. "0") i Faustyna Telega (kl. III), reprezentowały naszą szkołę i zdobyły wyróżnienia w gminnych eliminacjach Konkursu Piosenki Polskiej "Mikołajkowe Debiuty". Konkurs został zorganizowany 3 grudnia w Domaradzu.

  Gratulujemy!

 • OTRZĘSINY

  28 listopada odbyło się tradycyjne "Święto Kota", czyli otrzęsiny gimnazjalisty.

  Tegoroczną uroczystość przygotowała klasa II G wraz z wychowawcą p. Krystyną Lubas.

  Gimnazjaliści przebrani w maski orłów wprowadzili zebranych gości w atmosferę tego wydarzenia. Następnie losowali zadania, z jakimi przyszło im się zmagać. W garderobie dokonano zmiany strojów, które uczniowie zaprezentowali jako nowe mundurki szkolne. Oj, była zabawa!

  Tegoroczne zadania:

  1. "Bobasy z pierwszej klasy" - picie soku z butelki.

  2. "Karykatura" - graficiarze szkicowali portret wychowawcy.

  3. "Trzepnij mocniej" - zadaniem uczestików było ubijanie piany z białek.

  4. "Taniec z gwiazdami" - czyli taniec z miotłą.

  5. "Tak to leciało..." - gimnazjaliści mieli do wyboru cztery piosenki, które mogli zaśpiewać solo lub w duecie.

  6. "Wyścig szczurów" - pokonanie toru przeszkód.

  7. "Łowcy skarbów" - łowienie ustami zatopionych jabłek.

  Po złożeniu nieoficjalnej przysięgi klasa II G wręczyła pamiątkowe upominki młodszym kolegom.

  Następnie uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły.

  Na zakończenie uroczystości widzowie wybrali "Pierwszaka Roku".

 • WYJAZD DO RZESZOWA

  14 listopada uczniowie najmłodszych klas wraz z wychowawcami wzięli udział w wycieczce zorganizowanej do Rzeszowa.

  Po przyjeździe dzieci bawiły się w Fantazji. Po zabawie udały się do teatru na sztukę pt. "Śnieżka". 

  Wycieczka dostarczyła uczniom wielu pozytywnych wrażeń i emocji.

strona: